Náročná na životní úroveň?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 12:24
Náročná na životní úroveň?

Ahoj,
chtěla bych se zeptat zda to má někdo stejně. Dětství jsem prožila spíše v podprůměrných životních podminkach, ale nic hrozného, tady nábytek, rodina moc na to nehledela, ani teď nehledí. Studia a život po něm v hrozných podnájmech s plísní a nijak mi to nepřišlo, skoro jsme tam nebyli. Pořídili jsme si stary byt. Peněz moc nebylo, takže taková nutná rekonstrukce - elektrina, omítky, koupelna, kuchyň podlahy okna a dveře, žádný přepych, žádné podhledy, žádné podlahové topení, hledělo se hodně na cenu. Po rekonstrukci se finanční situace zlepšila a já teď začínám přemýšlet nad novou podlahou s podlahovým vytápěním, nad stropními podhledy, klimatizaci a jinýma blbostma, které dnešní doba umožňuje. Přitom do budoucna vy jsme chtěli do většího, ale byt si ponechat, nejprve na pronájem a po té darovat jednomu z dětí. Přijde mi, že jsem snad zešílela. Při těch investicích, bych se pak bál a to pronajmout a navíc kdo by mi dal tak vysoký najem aby se mi to vůbec vyplatilo? Potřebuju ujistit a uzemnit, že to je blbost si to pořizovat a předělávat nove zrekonstruovaný byt ????. Prosím, zachování jinak smazat.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 12:27
Zakladatelky

Prosím o zachování anonymu, jinak smazat. A omlouvám se, za chyby.

stinga
Kelišová 5081 příspěvků 3 inzeráty 01.02.19 12:29

když tento byt míníte ponechat, tak to blbost není, zhodnotí se tím, ať už tam bude bydlet kdo chce, kdyby jste prodávali, tak prodáš líp dobře vybavený byt
jestli na to máte, nebo zvládnete hypo s přehledem, tak bych do toho šla

Kriss Tina
Echt Kelišová 7506 příspěvků 01.02.19 12:31

No když tam nechcete zůstat, tak to blbost je. Investujte spíš do toho většího, kde už budete chtít zůstat trvale. Byt pronajmete i bez podlahového topení a dalších blbosti. Jinak oni se ještě dělají stropní podhledy? My je měli před 15-20 lety a bylo to spíš ke vzteku a vypadalo to hůř než vybělený strop :lol:

Ou
Kelišová 6212 příspěvků 01.02.19 12:33

Klíčové je, jestli ty finance máš a nebo si na to budeš muset půjčovat. Pokud by to znamenalo další půjčku, tak na to prostě zapomeň.

Plán mít ten byt jako investiční - tedy že vám pomůže splácet něco většího je dobrý nápad. Ale nadstandardní vymoženosti do něj má smysl dávat jedině, pokud je v takové lokalitě, že půjde pronajmout za velmi nadstandardní cenu - tedy aby to splatilo samo sebe a ještě to přispělo na vaše nové bydlení.

Tedy pokud to vezmu na Prahu - tak na Vinohradech možná, v Hloubětíně rozhodně ne.

axelina
Závislačka 2608 příspěvků 01.02.19 12:36
@Anonymní píše:
Ahoj,
chtěla bych se zeptat zda to má někdo stejně. Dětství jsem prožila spíše v podprůměrných životních podminkach, ale nic hrozného, tady nábytek, rodina moc na to nehledela, ani teď nehledí. Studia a život po něm v hrozných podnájmech s plísní a nijak mi to nepřišlo, skoro jsme tam nebyli. Pořídili jsme si stary byt. Peněz moc nebylo, takže taková nutná rekonstrukce - elektrina, omítky, koupelna, kuchyň podlahy okna a dveře, žádný přepych, žádné podhledy, žádné podlahové topení, hledělo se hodně na cenu. Po rekonstrukci se finanční situace zlepšila a já teď začínám přemýšlet nad novou podlahou s podlahovým vytápěním, nad stropními podhledy, klimatizaci a jinýma blbostma, které dnešní doba umožňuje. Přitom do budoucna vy jsme chtěli do většího, ale byt si ponechat, nejprve na pronájem a po té darovat jednomu z dětí. Přijde mi, že jsem snad zešílela. Při těch investicích, bych se pak bál a to pronajmout a navíc kdo by mi dal tak vysoký najem aby se mi to vůbec vyplatilo? Potřebuju ujistit a uzemnit, že to je blbost si to pořizovat a předělávat nove zrekonstruovaný byt ????. Prosím, zachování jinak smazat.

pokud se stehujete do 5 let tak bych nic nepředelávala…šetři prachy na ten další byt který koupíte - kupte starší a rovnou si ho uděláš podle sveho pokud už bude navždy pro vas… takova rekonstrukce spolkne milion raz dva. jestli mas ted potřebu neco budovat třeba jako já neustale tak pořid nový povlečení, naky dekorační krámy, přetři starý police na jinou barvu atd :-) já to jednou za čas vždy udelam , nebo kompletne prestavim nabytek…vyjde to levneji a radost z toho mám vetsi než kdybych dala 100 litru do podlahovky :-D

Tichošlápek
Extra třída :D 12112 příspěvků 01.02.19 12:37

Krásný zrekonstruovaný byt pronajmete mnohem lepe než průměrnou nudu. My byt vybavili komplet nově - to topení, co zminujes, všude dřevěné podlahy, nábytek na míru apod - a pronajimame za částku, která je značně vyšší než za podobne byty v okolí v původním stavu. Naštěstí i o takové pronájmy je zájem - většinou firmy pro zaměstnance z ciziny apod. Rozhodne se to vyplatí + děti ho jednou dostanou uz vymakany :) @Kriss Tina samozrejme, ze se dělají podhledy se zabudovanymi světly, vypadá to moc dobre.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 12:42
Zakladatelka

Nebudeme si půjčovat, ani na rekonstrukci jsme si nepujcovali,máme jen hypotéku na 13 let. Šetříme prubezne, ale vyplácet byt najednou nechceme, máme rádi finanční rezervu. Mě jde o to, že jsem se měla vždy na co těšit v průběhu rekonstrukce. A teď je to takové nic moc. Právě, že lokalita je to taková, že to za tu cenu nepronajmeme, aby se to zaplatilo, ale zase mě by se líbilo těch 13 let mít klimatizované v těch vedrech. S tím by se spojili i ty podhledy aby se zakryly ty srandy z té klimy, protože nechceme moc sekat a rádi bychom multisplit.

Elzaaa
Kecalka 128 příspěvků 01.02.19 12:46

Tak pokud tam planujete byt jeste 13 let tak urcite bych do rekonstrukce sla.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 12:47
Zakladatelka

@Tichošlápek jsme v kraji, kde zámožných lidí moc není, spíše lidi co pobírají na pronájmy příspěvky a sami nemají ponětí kolik takové srandy stojí a když to zničí tak si na nich moc nevezmete. Koukám, že jediná varianta aby se mi to vyplatilo je když to využijeme my a pak to nechat raději prázdné ať to děcko nemá zničené.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 12:49
Zakladatelka

@Elzaaa rekonstrukce už je ta námi. Nová kuchyň, koupelna, El., Omítky, dveře, podlahy, ale jde o ty vychytávky.

Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 3382 příspěvků 01.02.19 12:50

Já bych být, ve kterém nechci zůstat, nerekonstruovala. Sama mám být po takové rekonstrukci, jako jsi psala o vaší první, pronajímám ho a vydělá tím na sebe a všechny poplatky kolem něj. Tím pádem se mi hodnotí pro děti nebo pro budoucí prodej. Ale taky záleží jak dlouho v něm chceš zůstávat :nevim: pokud chcete do většího, tak bych ale s dnešním stavem hypoték raději šetřila. Rekonstrukce kvůli budoucím dětem mi přijde jako blbost úplná, do té doby, než dospějí, bude vše stejně staré a na výměnu.

Elzaaa
Kecalka 128 příspěvků 01.02.19 12:51
@Anonymní píše:
@Elzaaa rekonstrukce už je ta námi. Nová kuchyň, koupelna, El., Omítky, dveře, podlahy, ale jde o ty vychytávky.

Ano to jsem myslela. Pokud bych mela v planu se stehovat do cca 5 let tak bych se na to… ale kdyz tam budete jeste takovou dobu doprala bych si s klidem i ty vychytavky

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 17483 příspěvků 01.02.19 12:57
@Anonymní píše:
Nebudeme si půjčovat, ani na rekonstrukci jsme si nepujcovali,máme jen hypotéku na 13 let. Šetříme prubezne, ale vyplácet byt najednou nechceme, máme rádi finanční rezervu. Mě jde o to, že jsem se měla vždy na co těšit v průběhu rekonstrukce. A teď je to takové nic moc. Právě, že lokalita je to taková, že to za tu cenu nepronajmeme, aby se to zaplatilo, ale zase mě by se líbilo těch 13 let mít klimatizované v těch vedrech. S tím by se spojili i ty podhledy aby se zakryly ty srandy z té klimy, protože nechceme moc sekat a rádi bychom multisplit.

tak jen do toho. Těch 13 let za to určitě stojí. :mavam:

Nimie
Nadpozemská drbna 26818 příspěvků 01.02.19 13:08
@Anonymní píše:

Asi záleží co všechno bereš jako „vychytávku“. Pro někoho je klimatizace zbytečnost, pro někoho existenční nutnost, protože za posledních x let byla průměrná teplota v interiéru 30 - 35 stupňů. Někdo tím i topí a zaplatí díky tomu míň na energiích (stejně tak i ta podlahovka). A pokud jde vyloženě o vymazlování bytu, tak záleží jak rychle se chcete stěhovat… psala jsi myslím za 13 let, tak to bych do toho klidně šla.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Absurdistán jménem Most!: Tohle je reálný Luďan, zatím si vystačí bez dotací

Vidí tvůrci seriálu Most! do budoucnosti? Zdá se, že ano. V seriálem... číst dále >

Kůži z těla mu přišili k obličeji! Z první plastické operace se vám zvedne žaludek

Tak jako každé odvětví medicíny se i plastická chirurgie vyvíjela dlouhá léta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >