Náročná práce, dojíždění a těhotenství

131
26.4.21 12:37

Náročná práce, dojíždění a těhotenství

Chtěla bych vás poprosit o radu. Plácám se v tom a nevím co dál.
Jsem těhotná, teď na začátku 3. Měsíce. Je mi dost zle celý den. Často zvracím, motá se mi hlava a zatím nic nepomáhá. Mám dost psychicky náročnou práci, šéfa co není ochotný žádné domluvy…
Pracovní doba 9-18, každá cesta do práce
i domů mi trvá 2 hodiny. Cestou tři přestupy, na nádraží z domova jezdím na koloběžce nebo na kole. Auto nemám ani mít nebudu.
Většinu dne mám na obličeji respirátor, který mi ty nevolnosti dost zhoršuje…
Otázka zní, vykašlaly byste se na to na mém místě a šly na neschopenku?
Strašně moc nechci ty omezené vycházky :(. Ale prostě už to nedávám.
Nechci vypadat jako simulant, ale to dojíždění a stresující práce s lidmi mě fakt ničí.
V únoru jsem byla ve stavu komplet vyhoření, týden dovolené to trochu zlepšil, ale už jsem na tom zase stejně :(. Budu ráda za každou radu. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
232
26.4.21 12:39

Řekla bych si o neschopenku, taky jsem na ni nastoupila v půlce druhého měsíce, vycházky jsou opruz, ale unavená, protivná a neschopná ničeho jsem stejně v práci k ničemu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
184
26.4.21 12:41

Šla bych na neschopenku, vycházky máš 6 hodin za den, není to tak strašné a vzhledem k tomu, že se za současné situace stejně nikam nedá jít, tak mi to tak omezující nepřijde 🙂. Samozřejmě záleží, jak to máš finančně, ale pokud ti to nevadí, tak bych neváhala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
26.4.21 12:45

@Umík finančně to bude horší, ale mám přivýdělek, na který když bude klid, tak na tom budu líp než v práci :lol:. Takže tohle mě netrápí..
Mě ty vycházky trápí nejvíc kvůli návštěvám rodičů, nejblíž to máme 100 km, nejdál 200. Takže by to bylo prostě na přepis na víkend.. Ale to se snad jednou za měsíc snese

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1011
26.4.21 12:45

Já bych hlavně jako těhotná nejezdila na kole ani koloběžce 8o. Zvracení a tyhle podobný neduhy většinou skončí prvním trimestrem. Nebyl by mozny home office?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
26.4.21 12:49

@fíkofka Jsrm na ten pohyb zvyklá, nedělá mi to problém. Ale taky už cítím, že bych toho pomalu chtěla nechat. home office bohužel nejde, dělám v obchodě s fixní otevíračkou. Zavřeno jsme poslední rok měli jen na Vánoce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14816
26.4.21 12:51
@Terezka321 píše:
@Umík finančně to bude horší, ale mám přivýdělek, na který když bude klid, tak na tom budu líp než v práci :lol:. Takže tohle mě netrápí..
Mě ty vycházky trápí nejvíc kvůli návštěvám rodičů, nejblíž to máme 100 km, nejdál 200. Takže by to bylo prostě na přepis na víkend.. Ale to se snad jednou za měsíc snese

Pokud ti lékař napíše neschopenku, tak nepočítej s tím, že ti bude každý měsíc psát místo pobytu na víkend jinam. To by musel být extra vstřícný lékař a i tak by mohl mít problémy se sociálkou. Holt budou muset rodiče jezdit na návštěvu k vám. Ale jinak bych na neschopenku na tvém místě šla. Ač ji běžně neschvaluji, tak tvoje podmínky jsou fakt dost náročné. Já by to dojíždění teda nedávala ani jako netěhotná. Už jsem hodně zhýčkaná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
184
26.4.21 12:54
@Terezka321 píše:
Mě ty vycházky trápí nejvíc kvůli návštěvám rodičů, nejblíž to máme 100 km, nejdál 200. Takže by to bylo prostě na přepis na víkend.. Ale to se snad jednou za měsíc snese

Já jsem rodinu neviděla 5 měsíců a teď mi doktor napíše změnu adresy marodeni na par dní, protože tam mám zubere a obvoďáka, tak potřebuju razítka do tehu průkazu. Ale úplně si nemyslím, že to doktoři píši jen tak kvůli návštěvě rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1011
26.4.21 12:56

@Terezka321 ono ani tak nejde o navyk na pohyb, jako o nejaky pad. Ja byla pred otehotnenim taky zvykla jezdit na kole, lyzovat, ale na gynde mi bylo vsechno zakazano :lol:. Ne fakt, toho bych se bala.
Nejdriv bych sla za sefem, vysvetlit mu co a jak a kdyz uvidis, ze pres nej nejede vlak, tak neschopenka. Podmínky máš na prd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
26.4.21 12:59

@nozu jo, ona ta návštěva rodičů se samozřejmě dá vyřešit i jinak, to všichni pochopí.
Já právě taky neschvaluju názor, že těhotenství je nemoc, jsem zvyklá makat a to fakt dost…
Ale asi to úplně teď není to pravé. Zeptám se na příští kontrole, jak to vidí můj gynekolog a uvidím, no.
Nikdy jsem nějak nemocná nebyla, i po sekání osmiček za 3 dny v práci… A šéf si právě zvykl a teď je problém mě pouštět i na kontroly :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1230
26.4.21 13:08

Jsem tehotna a jsem taky na neschopence.. Za chvíli začínám 7 měsíc. A ty vycházky mě ani nijak nestvou mám od 13h do 19h a stačí mi to bohatě 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.21 13:08

Šla jsem na neschopenku z podobných důvodů - nevolnosti z respirátoru (nemohla jsem popadnout dech) a velice náročná práce. Taky mám rodiče daleko, tak za nimi nemůžu na víkend, ale nedá se nic dělat. Přijedou oni za námi na návštěvu. Rozhodně nelituji. Když je mi špatně, tak ležím, spím… Když je mi dobře, tak mám přivýdělek (lehká administrativa). Nechci v těhotenství chytit covid, tak bych stejně nikam nejezdila, i kdybych nebyla omezená vycházkami. Tento režim mi vyhovuje a nelituji. Za chvíli se to pak přetočí na mateřskou a už nebudu omezená vůbec.

• Citovat
  • Nahlásit
1516
26.4.21 14:24

Na neschopenku bych šla na tvém místě.
Ale já bych teda práci s touto pracovní dobou a navíc s tímto dojizdenim nechtěla dělat ani jako netehotna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
27.4.21 12:39

@NinaU. Jo, tak ono v téhle době hledat novou práci.. v mém oboru hodně firem krachuje, propouští.. A rodina v plánu byla, tak proč si komplikovat výši mateřské zase nástupním platem atd…
Nedávala jsem to ani když jsem těhotná nebyla, je to pro mě jediná cesta odtud.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
28.4.21 13:11

@Terezka321 Já být tebou, tak jdu… Loni v lete mi zemřela holcicka ve 36. týdnu, byla jsem přesně ten typ co proste neuznává tehotenstvi jako nemoc, nijak jsem se neomezovala. Nyní jsem 6+3 a sama komplikace. Zjistily mi na genetice a imunologii par průšvihu, které se musí řešit. Začala jsem krvacet, mám nasazeny Utrogestan a Ascorutin. Pokud prcek vydrží, jdu při příští kontrole na PN. Nechci to riskovat a hlavně budu pod kortikoidy aby se tehotenstvi udrželo aspoň do toho 36. týdne… Za to to fakt nestojí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat