Reklama

Náročné dítě? Na konci sil

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.16 07:31
Náročné dítě? Na konci sil

Ahojky, omlouvám se za anonym, ale stydím se za to. Mám syna, kterému je 9 měsíců. První dva měsíce to s nim bylo v pohodě, ale pak to začalo. Nebudu psát minulost, ale přítomnost. Syn neustále křičí, někdy si jen povídá, ale většinou křičí, když něco chce, tak pridava, je šílené to poslouchat každý den od rána do večera x měsíců… Nechce spát, on je hodně akční, už i stojí, hodně leze a celkové bych řekla, ze se nešetří. Jenže když už je unavený, tak ho dam spát, snažím se dříve než je pretazeny, ale i tak většinou tam nějakou dobu řve, stále vstává, zahazuje dudlík, vzteka se a jak se postaví, tak začne hystercit, musím ho dat lehnout a začne jeste víc. Někdy tam usina hodinu a já tam chodím co par minut. Uspavat ho nemá cenu, on neusne a jen na mě furt kouká a dela kraviny. On na usinani musí mít svou postýlku a klid. Někdy ho po té hodině vyndam a chvíli si s nim hraju a pak ho tam zase dam. Kdybych věděla, ze není unavený, ale on je úplně hotovej a proste neusne:(… Přes den vyžaduje stále pozornost a musím se mu pořad věnovat a hodně času ho mám na ruce a hraju si s nim nebo s nim dělám kraviny. Nenechá mě vydechnout. Hlavně musím pořad střídat zábavu, protože ho nic nebaví dlouho. Někdy přes den spí 2× půl hodiny a někdy 3× kolem hodiny, ale to už musí odpadnout. Večer chodil v půl 6, takhle chtěl sám a já mu to prodloužila, protože se budil po pate hodině. Teď jde v půl 7 a někdy i v 7.. Dostává kaši a do 11 hodin dostane mléko. Někdy to měl tak, ze vydržel a vstal v 6 a dostal najíst, ale to bylo chvíli, protože dlouho se krmil i v noci. To sem mu stejně musela pořad podávat dudlík, pretacet ho z břicha na zadá, vyžadoval to a když to neměl tak řval dokud jsem nedorazila a pak už nechtěl spát. Teď co stojí, tak nechce spát vůbec… V noci stále heka a třeba zjistím, ze pomalu spí, ale stejně stojí, chodím mu dávat dudlík a po 4 hodině je většinou vzhůru :-/… Včera jsem mu dala mleko u ještě usnul a vzbudil se v půl 7, což bylo fajn… Sice já mám problém usnout a jak furt heka, tak trnu hrůzou, ze se vzbudí. Ale to sem ještě usnula, dneska třeba vstaval ve 4:50 a po mleku usnul na půl hodiny, takže já jen ležela… Někdy vstáváme ve 4:18 atd… Chodím spát do 11, jak ho nakrmim. Někdy požádám přítele a já spát v 9 a on ho kolem 11 nakrmi, ale malý spí u mě, takže mě vzbudí a je to na nic. Já musím spát, jinak nefunguji… Takže jsem úplně hotova a to jsem před 14 dny podstoupila operaci srdce, sice nic vážného, ale měla jsem ležet. Tak to se nepodařilo ani den po příchodu z nemocnice. Mám zdravotní problémy od těhotenství a porodu. Před tehotenstvim jsem byla zdravá. Beru silné léky po kterých mám špatně nálady a jsem unavená. Bohužel jsem už na tom tak, ze je musím brát denně, jinak mám to na co ty léky beru a to je špatně. Teď bylo par dni, kdy jsem měla nálady v pohodě, ale to je jak kdy, protože ty špatně nálady jsou vedlejší účinek. Před operaci byly dny, kdy jsem myslela, ze zkolabuji, teď to mám občas taky. Hlídání nemám, moje máma nehlida, moc se nestykame. Tchyně občas pohlídá, ale pracuje a má svých aktivit hodně a přes noc hlídat nechce, ze malý nespí. A hlída tak par hodin jednou za 14 dni cca… Přítel má náročnou práci, takže taky moc nemůže. Hlavně jsme teď ve 2+1 a až za par měsíců se stehujeme do většího. Ložnice je hned vedle obýváku, takže i když si ho přítel vezme, tak malej křičí a já nespím… Když má přítel noční, tak se musím snažit, aby byl hodný, což moc nejde a snažím se ho v obýváku uspat, aby mu tam nezlobil, což stejně děla, takže i přítel nespí a je hotovej. Chodím s nim i pryč, ale on nerad spí jinde krom své postýlky a v kočárku mi někdy usne a někdy celou cestu křičí. Ráno, když muže přítel chvíli spát, tak se také snažím, aby tak neřval, ale většinou to nejde a jsme total oba. Syn nemůže jít spát a koukat tam na přítele, protože pořad mu něco říká a nechce spát. Už nemůžu. Poslední dobou stále brecim, nejsem schopna ničeho a když s nim jdu přes den, tak zrovinka spí půl hodiny, ale já stejně nemůžu spát, protože mě pořad budí. Občas jsem na nej už protivna a nechci taková být, ale nedávám to. Včera cely den řval, nechtěl nic a v postýlce vyvadel a takové dny jsou s nim častější. Chci s nim chodit na cvičení pro děti, ale u nás je až od roka, takže jsem s nim spis po prochazkach nebo zajdeme na návštěvu, ale tam to taky nejde, protože je ta chvíli unavený a v jejich postýlce nechce spát. Premyslela jsem, ze bych ho dala do jesli, ale na to mi přijde v 9 měsících brzy i když sem si říkala, ze bych ho tam dala 2×-3× v měsíci na dopoledne, ale on u cizích řve a byl by s nim problém a jak sem psala, tak je brzy. Omlouvám se za sloh a píšu z mobilu a ten mi slova upravuje, tak se predem omlouvám. Jinak svého syna miluji, moc… Ale přála bych si, aby se to s nim dalo… Jinak je na Um. Všem co docetly až sem Dekuju a doufám, ze tu na mě nebude ještě někdo zlý;)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 26.12.16 08:02

No nezávidím ti to… zkusilas mu zavést presnej režim? ;) v přesný časy spinkat, jist, procházky, hrani, koupání? A sebe taky zkus srovnat, píšeš ze trnes hrůzou…ze se vzbudí. Buď klidnější, třeba z tebe ty nervy cítí a pak sili.
No a teda nechci te děsit, ale některé deti jsou proste posuci…ale vyrostou z toho ;)

Jinak teda - operace srdce a reknes nic vážného? :D co se dá dělat na srdci nevazneho?

A jaké bylo těhotenství a porod?

Králičice
Extra třída :D 12972 příspěvků 26.12.16 08:08

Nosítko nebo manduca nepomáhá? :think:

Pipilota Citrónie
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 26.12.16 08:12

Tohle znám, až moc dobře :,( pokud bych to měla zažít znovu, zavedla bych pevný režim hned, my se v tom hrozně plácali, už bych se nenechala odbýt doktorkou a šla na neurologii hned, ne až ve třech letech, my všechno podřizujeme spánku, jakmile začne být unavený, klidný, hraje si, zuby a spát, nenecháváme přetáhnout, chtěla bych ti toho tolik říct, ale to hlavní je: obrňte se s chlapem trpělivostí a láskou…

pedigka
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 26.12.16 08:16

To je dlouhy elaborat..nedocetla jsem do konce.
Synovo komplikovane usinani mam doma taky, i prestoze v postylce jeste nestoji. Taky nemam hlidani. Doma stiham jen to nejnutnejsi, protoze se snazim co nejvic venovat synovi. Obcas toho mam tak akorat, chtela bych vystridat, ale neni s kym. I tak syna miluju a jsem rada, ze ho mame.

Pipilota Citrónie
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 26.12.16 08:17

A pokud hodně ho mazli a zkus uspat v manduce, nám hodně pomohla, a nenechávej vyřvat, po letech mi doktorka řekla, že kdybychom ho nechali vyřvat bylo by poškození horší. Jo a bude to těžké, ale bude se to zlepšovat :hug:

jaajunkaa
Závislačka 3417 příspěvků 26.12.16 08:36

Skus poridit nositko(manduka, tula apod) a uspat ho v tom a i behem dne kdyz zacne byt protivny ho do toho dat..Odkud jsi? Kdyby jsi potrebovala poradit pisni zpravu..A zkus mu nastavit rezim

Fikta
Extra třída :D 14234 příspěvků 26.12.16 08:52

Měla jsem doma podobný exemplář. Uspávání na hodiny, noci děs a taky jsem trnula, kdy se vzbudí. Přes den do roka a půl usínalo a spalo pouze se mnou (což bylo fajn, ale nestíhala jsem domácnost) a od roka a půl nechtělo spát přes den vůbec :zed: Jak začalo lézt, dělala jsem to tak, že jsme se s ním zavřela v pokoji, odstranila všechny hrozby (co by na sebe mohlo shodit, odkud by mohlo spadnout, co by mohlo sníst…), dala si na zem matraci a celé dopoledne pospávala. Naučilo se samostatně si hrát a já se nezhroutila. Teď jsou mu čtyři a dodnes se budí v noci (asi noční děsy :? ) a navíc mu přibyl další nespací náročný sourozenec. Tam mě zachránil šátek a pro mě nejtěžsí věc a to, že jsem se já sama zklidnila. No tak holt prostě děti přes den někdy nespí. Když to evidentně potřebují, ale doma vím, že spát nebudou ani za nic, tak je vyvezu :lol: (v autě usnou obě stoprocentně, mladši usne v kočárku, když se do něj ale nechá posadit), večer holt uspávám hodinu a prostě přes den hrozně kničí a řvou. Když mě to začne dohánět a jsem z nich na nervy, cítí to a je všechno mnohem horší :?

Zabatko
Závislačka 4173 příspěvků 26.12.16 08:56
@jaajunkaa píše:
Skus poridit nositko(manduka, tula apod) a uspat ho v tom a i behem dne kdyz zacne byt protivny ho do toho dat..Odkud jsi? Kdyby jsi potrebovala poradit pisni zpravu..A zkus mu nastavit rezim

Nosit 9 měsíčního habána? :roll:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15267 příspěvků 26.12.16 08:56

Take bych poradila pevny rezim, prijde mne, ze se v tom docela placate. Syna nech spat na stejnem miste, tedy v postylce a ten, co u vas zrovna potrebuje spat, at si strci hlavu pod polstar nebo si kupte spunty do usi. Do jesli ho nedavej, bude se trapit, tam bych dala jen pohodove dite a ne nekoho, u koho predem vim, ze to tam s jistotou prorve.

Zabatko
Závislačka 4173 příspěvků 26.12.16 08:57

Jediné co pomáhá je zavést režim, děti mají rády pevný řád, takto malé zvlášť, cítí se pak jistější. Dělej každý den všechno stejně, nečekej zázrak za 3 dny, ale tak do 14 dní by mohlo být o fous lépe. A víš co, klidně ho nech chvilku ječet, on to přežije. To je ta nevýhoda prvodětí, usurpují si mámu celou jen pro sebe. Nosit bych nenosila, to se zblázníš úplně.

Fikta
Extra třída :D 14234 příspěvků 26.12.16 08:58

@Zabatko a co jako? Vzdyť je to ještě mimino. Když vím, že tak usne, nosím i dvouleťáka.

Fikta
Extra třída :D 14234 příspěvků 26.12.16 09:03

@Zabatko no vidíš a já se díky nošení nezbláznila. Naopak ta úleva, že si v klidu a bez řevu uvaříš oběd 8) Jinak pevný režím jsem taky zkoušela zavést, ale moc to nefungovalo. Trochu se ujaly rituály, ale když naši nespavci nechtěli spát, nejel přes to vlak :? :zed:

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1049 příspěvků 26.12.16 09:07
@Zabatko píše:
Nosit 9 měsíčního habána? :roll:

Habana? co je to? :think: :nevim:

Pam12
Echt Kelišová 8365 příspěvků 26.12.16 09:09

Mám doma podobný vzorek, teď je mu 5,5 let a to dítě proste spát nepotřebuje. Začátek byl krutý, režim nerežim, proste když to dítě spánek nepotřebuje a stačí mu cca 8 hodin denně, tak s tím ani nejpevnější režim nic neudělá a to dítě proste víc spát nebude.
Nám hodně pomohlo, když v roce přestal pospavat přes den.sice si dal nějakých 20 minut, ale to ho neuvěřitelně posílilo a usinal třeba ve dvě ráno. Když jsme to spaní během dne odbourali, začal chodit spát driv a spal v noci tvrdě. Další výrazné zlepšení bylo po sebraní dudaku. To se dá říct, ze už pak spal celých osm hodin v kuse.
Dnes je mu přes pět let, spí stále malo, i když je ve školce a pak má skoro každý den kroužek s pohybovyma aktivitama :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama