Náročné šestiměsíční miminko, zkušenosti zasvěcených maminek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elinka2016
Stálice 62 příspěvků 05.03.17 22:21
Náročné šestiměsíční miminko, zkušenosti zasvěcených maminek

Zdravím všechny maminky, které se na tuto diskuzi mrknou! :kytka: Moc prosím o Vaše zkušenosti s „náročnými“ dětmi. Moje maličká měla 3. března 6 měsíců a od narození je to s ní náročné (věřím, že jsou maminky, které to mají ještě složitější, ale mám ve svém okolí spoustu kamarádek a lidí z rodiny, co mají mimča nebo malé děti a to jsou andílci :)… i neteř, kterou jsem hodně často hlídávala a jsem s ní od narození často ve styku byla úplný anděl, byla naprosto nenáročné miminko, které snad skoro nikdy nezaplakalo… tak jsem z toho byla ze začátku dost v šoku :oops:). Malá je od narození hodně uplakaná (pokud ji nechováme a nechodíme s ní po bytě, tak hodně velkou část dne proplače, prohudruje, provzteká…) je neklidná ( když si ji dáme na sebe a sedíme na sedačce, tak nevydrží chvíli v klidu, pořád sebou mele, kope nožičkama, kroutí se…) hrozně špatně spinká (přes den spala skoro vždy jen za jízdy v kočárku, tam bývala v klidu, ale teď tak poslední měsíc se to horší a už řádí často i v kočárku a v noci skoro nespí, usne kolem 20 - 22 hodiny a kolem půlnoci se budí a řádí až do rána, ani po mlíčku a když ji mám u sebe v posteli, tak neusne, jen párkrát na cca 10 minutek, ale to stejně jen tak na půl oka), vyžaduje skoro neustálou pozornost (vydrží si sama hrát bez větší nespokojenosti nebo řevu jen pár minutek…). A abych nepsala jen samá negativa, tak malá dokáže být i usměvavá, to jo, je to náš miláček, ale prostě z velké většiny převažuje ta nespokojenost… Ještě dodám, že malá je asi od 14 dní na UM, cca od 4. měsíce má speciální mlíčko neocate, dáváme kapičky Biogaia a Espumisan, baští už taky masozeleninové a ovocné příkrmy. Byli jsme i na neurologii a tam vše dopadlo dobře, psychomotoricky byla v pořádku ( dle Dr v době vyšetření i motoricky napřed), jen nám řekla, že je taková akční a dráždivější a že do roku se s tím nedá nic moc dělat.

Ráda bych se zeptala, jestli máte s takovým nebo podobným dítětem zkušenosti a kdy se to zlomilo (pokud vůbec teda)? Nedocházelo ke zlepšení třeba v době lezení nebo s chozením?

Všem moc děkuji za jakékoliv postřehy a reakce! :hug: :kytka: Maličkou nadevšechno miluji, jen jsem už docela dost unavená a psychicky zrblá z té věčné nespokojenosti, pláče… a z toho, že nikam moc ani nemůžeme chodit, páč malá všude vyvádí (jít někam po obchodech nebo si s ní někde sednout na kafe apod. nemožný).

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

MarieP
Závislačka 2997 příspěvků 05.03.17 22:37

@Elinka2016, píši to pořád dokola, mi duševní zdraví zachránila Hacka, zavinovačka ( taková ta spešl) a bílý šum ;) PS: ta Hacka fakt za ty peníze stoji :palec: :lol:

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 05.03.17 22:38

@Elinka2016 bohužel znám, malej ma 7 měsíců a je to snad čím dál tím horší. :zed: řev v průběhu celého dne, vydrží sám jen chviličku. Pak řev. Ale fakt úplně hysterickej. Ale když jsme na plavání, cvičení atd. tak se směje a všichni mi říkají jak musí bejt strašně hodnej. Zavřou se dveře baráku, a mám zpátky toho svého vzteklouna. Dnes jsme byli v jedný restauraci s dětským koutkem a tam ležel hodinu a půl na břiše, koukal na děti a byl úplně v pohodě. 8o potřebuje asi zábavu, teprve se pokouší o plazení, tak se asi nudí nebo nevím. Naštěstí v noci jakž tak spí, přes den holt jezdíme kočárem nebo aspoň nakoupit, tam kouká a je spokojenej. Nezávidím, koukám, že na tom může být někdo ještě hůř. Já teda doufám, že jak začne lézt, chodit, sedět, tak se to zlepší. Držím palce, musíme to vydržet, je to moje druhé dítě, takže o to větší je to mazec. První byl zlatý miminko.

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 05.03.17 22:40

Mám :mrgreen: Má velmi živého syna. Jak píšeš. Komosky deti jsou obě klidne, mala 6mesicni holčička kouká, cuca hračku a když nemá hlad, tak o ni nevis. To já jsem nezazila :mrgreen: Vždycky hledím a rikam si, kde se stala chyba :mrgreen: Ale ona žádná chyba se nestala. Proste je syn živé dítě a prislo mi, ze už odmalinka chtěl chodit a vztekal se, když mu to neslo :mrgreen: Zlomilo se to zhruba v roce, kdy začal chodit. Je pravda, ze spinakal v noci hezky, zato pres den vubec. A když tak jen 30min 8o ted spi prumerne 2hod odpol a někdy i celou noc :mrgreen: Takže já radim vydržet do toho cca roku, kdy mala zacne chodit a objevovat svět :lol: Ps: Můj 1,5lety syn včera odpoledne prelezl ty sprusle v postýlce a svihnú s sebou na zem 8o Vyleze proste všude. Je to lump. :mrgreen: Ale milujeme ho a taky víme, ze jsme s manželem nebyli jini :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pam12
Echt Kelišová 8441 příspěvků 05.03.17 22:44

Musíš to proste přežít, některý děti taky jsou. Nás první syn byl to samé. Já lezla po zdi, byla jsem totálně vyšťavena. Hodně se to zlepšilo, když se v pulroce postavil a začal sám chodit. Ale nikdy toho moc nenapsal, kočáru vůbec, jet s nim někam kočárem, to bylo za trest. Co u nás hodně pomohlo, tak ose kat spánek přes den. Od roka stejně už ve dne nespal a hodně se mu zlepšil spánek v noci. Dal to v podstatě do rána bez probuzeni. Do dnes je akční, stačí mu klidně 7 hodin spánku a energie má na rozdávání.
Druhy syn je opak. Ten zas prospi většinu dne a kočár miluje :mrgreen:

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 05.03.17 22:49
@Pam12 píše:
Musíš to proste přežít, některý děti taky jsou. Nás první syn byl to samé. Já lezla po zdi, byla jsem totálně vyšťavena. Hodně se to zlepšilo, když se v pulroce postavil a začal sám chodit. Ale nikdy toho moc nenapsal, kočáru vůbec, jet s nim někam kočárem, to bylo za trest. Co u nás hodně pomohlo, tak ose kat spánek přes den. Od roka stejně už ve dne nespal a hodně se mu zlepšil spánek v noci. Dal to v podstatě do rána bez probuzeni. Do dnes je akční, stačí mu klidně 7 hodin spánku a energie má na rozdávání.
Druhy syn je opak. Ten zas prospi většinu dne a kočár miluje :mrgreen:

Jeee, já tak potají doufám, že by naše další dítko nebylo tak akcni :mrgreen: Dala jsi mi nadeji :mrgreen: Ps: Ješte druhé necekame :mrgreen:

Pam12
Echt Kelišová 8441 příspěvků 05.03.17 22:53
@mamina89 píše:
Jeee, já tak potají doufám, že by naše další dítko nebylo tak akcni :mrgreen: Dala jsi mi nadeji :mrgreen: Ps: Ješte druhé necekame :mrgreen:

Naděje umírá poslední :mrgreen: ale čtyři rok jsem o druhem nechtěla ani slyšet, fakt to bylo hodně náročný. On fakt byl Furt vzhůru, oči jak baterky a neustále jecel :mrgreen: druhy jen spí nebo se směje :mrgreen:

Limi123
Závislačka 3511 příspěvků 05.03.17 22:55

Mela jsem to podobne a mam stejnou zkusenost, jako @Netopýr1 - doma des, ale venku ok. Dokonce na me prisla sousedka, jestli to dite nemam nemocne, ze porad breci :nevim: Mela jsem to stesti, ze v tomto veku (od 5m) jsme meli leto, takze jsme byli kazdy mozny den na koupaku nebo na pisku a byl relativni klid :-) Nevim, jak bych to delala v zime - asi kazdy den hernicka :-)
Jinak vydrz, cim je starsi, tim min casto se ta narocna obdobi opakuji (vzdy se to chvili zlepsi a pak zase zhorsi).

Edit: u nas byla do 3m hlavnim duvodem nespokojenosti kolika a od 3 cca do 9 -10m nuda, jak zacal lezt, tak se to zlepsilo.

V noci se mi jeste ve 11m budil i 15× za noc. Nechala jsem 2 noci vyplakat (byla jsem tam s nim) a od te doby spi celou noc, max. s jednim probuzenim.

Příspěvek upraven 05.03.17 v 22:59

mamina89
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 05.03.17 22:55
@Pam12 píše:
Naděje umírá poslední :mrgreen: ale čtyři rok jsem o druhem nechtěla ani slyšet, fakt to bylo hodně náročný. On fakt byl Furt vzhůru, oči jak baterky a neustále jecel :mrgreen: druhy jen spí nebo se směje :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Já mam stejne tušení, ze ten druhy bude jako nad prvorozený :mrgreen: Ale musím říct, ze už je to daleko lepší :mrgreen: Jak se spaním, tak celkově :lol: :mavam:

Včelička992
Závislačka 3397 příspěvků 05.03.17 22:57

@MarieP hacka je takova ta houpacka? A nevypadne z ni to miminko kdyz se zacne moc vrtet? Ja mam skoro 3 mesicni, tak bych to mozna zkusila a jaka spesl zavinovacka??

warita
Echt Kelišová 8179 příspěvků 05.03.17 23:09
@Netopýr1 píše:
Ale když jsme na plavání, cvičení atd. tak se směje a všichni mi říkají jak musí bejt strašně hodnej. Zavřou se dveře baráku, a mám zpátky toho svého vzteklouna.

kurnik, to snad popisujes moji malou. Ja jsem v mem sirokem okoli za uplnou hysterku. Mala mi rajtuje po hlave tak, ze obcas jsem na odvoz, ale jak mame navstevu, tak totalni andilek. A vsichni stale, jaka je mila, loupou zlym okem po mne, kdyz naznacuju, ze to vetsino vypada jinak. Asi uz to prestanu komentovat…

Tuhle i fyzioterapeutky: prej neni divu, ze mala je takova podrazdena a vyzaduje nonstop chovani a pozornost. Jeji maminka je uzlik nervu, prej to na to dite prenasim. Hmmm tak dik za komplimenty. Ukazte mi ten vypinac, kde se da nervozita vypnout, ja to ihned vypnu.

quinsley
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 05.03.17 23:10

@Elinka2016 Jako bych to psala já před rokem. Dcera se narodila 4.8.2015. Stejné jako u vás, malý nespokojenec, nespavec a závisláček. Nikam jsem nechodila, nejezdila (autosedačku vzala na milost asi ve 13mesících), v kočárku vydržela půl hodiny. Ostatní maminky měly bezproblémové, spavé hodňouse.
Co se týká uspáváni tak jen u prsa, neustálé buzení.
Teď si vydrží doma celkem hrát sama a v dětském koutku už vydrží řadit sama celkem dlouho. Usíná rychle (u prsa), ale v noci se pořád hodně budí :-(
Vydržte ono se to začne lepšit.
Já se teď modlím za ten lepší noční spánek.

MarieP
Závislačka 2997 příspěvků 05.03.17 23:20

@Včelička992, jj to je ona, tak ono je to asi celkem těžké se tam otočit a tak, je to měkké :mrgreen:, syn má teda už 19 měsíců, takže už v klidu" vystoupí "… Ale v noci když nejde uspat používám pořád :nevim: http://www.svetzavinovacek.cz/…rouzek-2-ks/ něco takového, je jich hodně druhů, jsou super :palec:

mmch
Kelišová 6185 příspěvků 05.03.17 23:22

@Elinka2016 S naším Honzíkem to bylo taky celkem náročný. Co já se s ním nachodila, nazpívala u rádia.. Měl období, že vstával ve čtyři ráno a já už padala na hubu. :mrgreen: Když začal chodit pomalu to bylo lepší. Teď mu bude 20m a večer už spí celou noc, dokáže si sám stavět kostičky, prohlížet knížku atd. Ale stejně je to pořád strašný živel. :mrgreen: Jít někam na jídlo nebo kafe, musela bych se rovnou ptát kolik stojí vybavení jelikož by to tam srovnal se zemí! :mrgreen:

ejhle
Závislačka 2821 příspěvků 06.03.17 00:07

Nas junior-chodici antikoncepce. Prvnich 7 mesicu trpel na silene koliky, porad sebou skubal, spavala jsem 4-5 hodin na nekolik etap. V 8 medicich mel 10 zubu. Porad se vztekal, jecel, brecel, usinani horor (usnul, skubnul sebou a byl vzhuru). Sum, kocarek zabiral minimalne. Pak jsme objevili pisnicku u ktere se vzdy zklidnil. na spani hodne pomohla zavinovacka swaddleme. Pekne byl svazany, nemohl machat rukami a tudiz se tolik nebudil. Jako kdyby to videla socialka :lol: ditko svazane v zavince a nozky zatizene polstarem (vykopaval i nohami a pak se taky budil). Mohli jsme se na hlavu postavit a vsechno bylo spatne.

Vzdy, kdyz dosahl nejakeho pokroku, tak byl par dnu klid a pak zase vztek. Zlomilo se to v 9 mesicich, kdy zacal sam chodit. Od te doby jsem uz nemusela tolik resit jeho rev. Zato jsem ho musela sundavat z nabytku-tu ze stolu, tam z police…porad padal, byl jedna velka chodici boule a modrina.

Momentalne mu je rok a pul. A je to chodici tank. Z bytu mame kulnicku na drivi…ne je pro neho vyzva k niceni. Spanek je porad na houby (v noci k nemu vstavam 3-4×). Nekdy mam pocit, ze ze mne vysal vsechnu energii a radost ze zivota. Dost se mi osvedcilo vstat rano kolem pate, navarit a rychle uklidit (pokud to nestihnu vecer) a mit pres den cas vyhradne pro nej. Kdyz se mu venuju, tak tolik nevyvadi a je vice v klidu. Dokonce po o spi 2-3 hodky. Ale to za predpokladu, ze mu delam zivy polstar.

Jo a hodne pomaha starsi ditko. Kdyz ho vyzvedneme ze skolky, tak se ti lumpici dokazou spolu pekne hrat a ja mam cas si vypit kafe. To ovsem do doby, nez jim blikne v hlavickach a porvou se o tu nepitomejsi hracku :zed: :zed:

Příspěvek upraven 06.03.17 v 00:15

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >