Náročnější střední pro humanitně zaměřenou holku Praha

Anonymní
9.3.21 10:46

Náročnější střední pro humanitně zaměřenou holku Praha

Prosím o doporučení střední školy pro dceru, která je humanitně zaměřená, čte kvanta knih, má obrovský přehled co se týče aktuálního dění, kultury, historie, nicméně její kámen úrazu je matika, fyzika a chemie - pokud se doma drtí, je schopna mít i z těchto předmětů jedničky, ale není to samo o sobě, musí si to prostě vydřít…Proto zvažujeme, zda bude gympl to pravé. Upřímně si myslím, že by ho zvládla, ale za jakou cenu…
Je mi doporučován Kepler, ale upřímně si myslím, že by to dcera rozhodně nezvládala levou zadní, hlavně když by byla obklopena opravdu nadanými dětmi na přírodovědné předměty…Děkuji za všechny tipy!

prosím anonym kvůli rodině

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2040
9.3.21 10:55

Já bych na to šla opačně. Domluvte si s dcerou, co by v zivote chtela dělat a zda bude schopná se tim pohodlně uživit. A na zakladě toho bych vybírala střední školu a to i za cenu toho, že by musela máknout u předmětů, které jí uplně nejdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
9.3.21 11:33

Ale Kepler měl (teda jsem skoro 10 let ze střední školy :lol:, takže to ber s rezervou) ten systém, že relativně brzo se najelo na systém volitelných předmětů, kde jsi si mohla zvolit, jestli chceš chodit na předměty s přípravkou (pro lidi, co chtějí dělat technické a přírodovědné obory), nebo jen na základ, s tam ty vědy byly osekané na nutné, ale dostatečné minimum. Navíc - drtit se to nemusí, tak by to prostě nechala být a měla by dvojky/trojky, no, žádný problém, pokud neuvažuje o medicíně apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1044
9.3.21 12:09

Podle mě gympl ideál. Však nemusí mít samé jedničky, ne? Existují i humanitní gymnázia, případně jazyková. Jiná humanitní střední škola než gymnázium mě popravdě ani moc nenapadá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33907
9.3.21 13:46

Záleží, jestli chce mít už povolání nebo chce určitě studovat dál. Na gymnáziích jsou i humanitní větve a je tam spoustu volitelných předmětů. Nebo pedagogické lyceum, kdyby vystudovala toto, má krásné předpoklady jít na VŠ nejen pedagogickou fakultu, ale i právnickou fakultu a různé sociální obory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat