Národní pokladnice - pamětní mince

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
peta h
Ukecaná baba ;) 1167 příspěvků 24.06.13 19:51
Národní pokladnice - pamětní mince

Prosím o radu,

moji rodiče i tchýně začali synovi „ve velkém“ nakupovat jakési pamětní mince firmy Národní pokladnice. Pochopila bych, kdyby byli zlaté nebo alespoň stříbrné, že u nich bude časem výrazně růst hodnota, ale tohle jsou měděné, pouze pozlacené mince. Rodiče koupily nějakou limitovanou edici Karel IV, jedna mince cca 1000 Kč, má jich být vydáno „jen“ 5000 ks od každé a tchýně zase nakupuje úplně stejné „americké čtvrťáky“. Taky jen pozlacená měď, jeden asi za 600 kč, opět se vydávají po 5 000 kusech. Přijde mi to úplně bezcenné, asi pokud by byl někdo sběratel, tak možná, ale nemyslím si, že by to mělo nějakou hodnotu ani do budoucna, a myslím, že ani sběratelskou. Spíš mi to přijde jako takový podvod, ale nerozumím tomu. Je tu někdo, kdo se v tom vyzná? Samo o sobě je to přeci ze skoro bezcenného kovu, to že je pozlacený, je taky k ničemu, to z toho „neoškrábu“ :-). A nemyslím si, že by byla někdy v budoucnu možnost to třeba nějak prodat, jestli mě chápete. Moc děkuji za radu!

Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 24.06.13 19:54

@peta h pokud jsou jen měďáky, tak je to dost o ničem.. vím o člověku, co nakupuje zlaté a sem tam (když je hodně malá edice, tak stříbrné), ano, ty na hodnotě získávají, ale jedna mince stojí od 3-50ti tis.. rozhodně né pár stovek… jinak prodat? sběratel to nekoupí a na kov Ti to taky nevezmou, to bys musela mít čistý kov, nikoliv takovou směsku :think:

peta h
Ukecaná baba ;) 1167 příspěvků 24.06.13 20:09

Právě, taky si to myslím. Když přinesli jednoho „Karla“, tak jsem to brala jako takovou hezkou památku pro Davídka, ale teď když to začali nosit ve velkém, navíc s jejich důchody, tak mě to už není tak jedno. Navíc mají pocit, jak nakupují něco užitečného, mají z toho radost, tak chci nejdřív získat nějaké informace než se jim to pokusím nějak elegantně naznačit:-(.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.06.13 20:12

Celkove firma Narodni pokladnice jsou pekny podvodnici :cert: Neda se od nich tak lehce odejit a aniz by si pak clovek neco dal objednaval, stejne posilaji a chteji platit…Mame osobni zkusenost :roll:

tereza12345
Extra třída :D 10976 příspěvků 24.06.13 20:19

Ahoj, pohledej na netu
http://www.investujeme.cz/…a-spekulace/

„Problémem pro neznalé pak může být například společnost Národní pokladnice, která se rovněž pasuje do role prodejce zajímavého tovaru. Skutečně zavádějící název, který pro některé lidi evokuje pocit, že jde o státní firmu, nátlakový způsob prodeje, a také zmínky o garanci (čehokoli jen ne výdělku) již stálo peníze nemálo naivních lidí, kteří od firmy nakoupili prakticky bezcenné zboží za přemrštěné ceny. I příklad dokazuje, že při investici do mincí je potřeba být opatrný a v případě nejistoty je lepší se poradit s odborníkem, nebo dohledat informace na internetu. Zlaté mince jsou zajímavou pojistkou do budoucna a mohou přinést zajímavý zisk, ale špatné rozhodnutí může znamenat velkou ztrátu.“

ivik21
Generální žvanilka 20644 příspěvků 24.07.13 10:22

Už podruhé mi přišel mail ohledně Pamětní mince či medaile k výročí příchodu Věrozvěstů C a M.

Je koupě této mince opravdu podmíněna nějakými závazky ohledně budoucích nákupů u této firmy Národní pokladnice?

Mince je určitě bezcenná a je vydaná jen „na kšeft“…

hekyn
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.08.13 21:10
Pamětní medaile

Pro všechny, kteří nechtějí přijít o své peníze. Národní pokladnice neprodává mince!! ale medaile. Není licencovaná k vydávání mincí ani jiných platidel, a proto ani nesmí v názvech uvádět slovo „mince“, které je v jejich podání zavádějící. Ve vyspělejších státech jako je Německo jim již zakázali obchodování, protože se jedná o dobře organizovaný prodej bezcenných medailí, který se má tvářit jako skvělá investice. To co jste již koupili si vystavte jako památku na vyhozené peníze a nic dalšího nekupujte, pokud nechcete mít sbírku bezcenných cetek za hodně peněz. To už vám lepší službu udělá nádobí nebo deka za 30.000,– na předváděcí akci. Je to stejný druh skvělého obchodu…Ale když ono se na lidské hlouposti tak skvěle vydělává! :zed:

Ten kdo tomu rozumí
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.13 18:48

Podle mě u Národní Pokladnice může kupovat jenom blázen. Úplně největší zvěrstva jsou ty jejich postříbřené a pozlacené medaile, kdy základním kovem je měď. Např. Legendární mince světa. Tam bude pořizovací hodnota okolo 100-150 Kč a prodávají to za 2000 Kč!!! Zlaté a stříbrné mince mají taky dost předražené oproti konkurenci. Stačí trochu pogooglovat a najdete podobné nebo stejné věci za normální ceny.

Ten kdo tomu rozumí
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.13 18:50

Doporučuji si prohlédnout tyto stránky. Je vtipné, jak ta diskutují naštvaní zákaznící, kterým se nelíbí praktiky Národní pokladnice a jak tam na některé podněty reaguje velmi pravděpodobně zaměstnanec Národní Pokladnice. Odkaz: http://podvodnefirmy.cz/…-pokladnice/

ErikaVol
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.16 08:34

Ahoj, právě mám v plánu nějakou takovou minci pořídit manželovi, ale jsem v tom úplný lajk, takže bych nerada koupila něco, co nemá žádnou hodnotu. Přece jenom když už do toho trochu zainvestuji…Je mi jasné, že Národní pokladnici se nyní vyhnu :) Máte nějaké tipy? Díky ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo... číst dále >

Sluníčkář Klus nejdříve politoval své děti a pak oznámil deal s miliardářem

Zpěvák Tomáš Klus (32) neztrácí dobrou náladu a radost ze života a přál by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >