Nárok na byt od města

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sophije
Stálice 59 příspěvků 13.10.17 10:00
Nárok na byt od města

Ahoj ženy, mám dotaz. Rozešli jsme se s přítelem po 7 letech, ale samozřejmě většina věcí + byt + auto zůstalo jemu páč je to jeho a jeho rodiny. Já s dcerou bydlím u své matky, která nám vyčlenila jeden pokoj, za což jsem nesmírně ráda, ale není to ono. Svůj klid potřebuju já s dcerku i matka s přítelem. Jelikož nemám nejmenší šanci sama jít do podnájmu, finančně to neutáhnu. Chtěla jsem se zeptat je nějáká šance dneska získat ještě byt od města? Popřípadě nějáký podnájem od města, nebo alespoň příspěvěk na bydlení? Děkuji za rady :)

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

pannda
Kelišová 5819 příspěvků 25 inzerátů 13.10.17 10:01

Musíš podat žádost a čekat…jiná cesta asi není

Pety2
Ukecaná baba ;) 1343 příspěvků 13.10.17 10:06

Dej si řádost (jak na příspěvek, tak na byt), ale v tom bytě budeš taky platit nájem :nevim:, stejně jako kdybys šla do azyláku pro matky s dětma, tak tam taky budeš platit nájem za ten jeden pojíček…

hafik.mazlivý
Kecalka 234 příspěvků 13.10.17 10:06

Musíš podat žádost na magistrátu. A pak čekat. A každým rokem tu žádost obnovovat.
Anebo pak táta získal hned městský byt dražbou. Ten kdo nabídne obálkovou metodou nejvíce za m2, dostane byt.

hafik.mazlivý
Kecalka 234 příspěvků 13.10.17 10:14

A co spolubydlení s jinou maminkou, co má taky dítě? :think:
Do začátku by to bylo fajn, než si našpoříš na svůj byt.

sophije
Stálice 59 příspěvků 13.10.17 10:35

@hafik.mazlivý
nad tím jsem taky přemýšlela, jít na spolubydlení, ale ani nevím kde bych se ptala nějáké maminy :(

Kriss Tina
Závislačka 3586 příspěvků 13.10.17 10:35

Ja sem na tom podobne, kdyz sem zazadala o byt rekli ze to muze trvat i roky… a neutahnes ani neco mensiho? Ja ted sehnala garsonku, sice na to padne celej rodicak, ale kdyz chlap plati na dite, plus nejaka brigada tak se to da…navic byt od mesta neni zadarmo. Uprimne radsi budu chvili pocitat kazdou korunu, ale budu ve „svym“ a v klidu, nez se vecne dohadovat s rodici, ze chteji klid a byt namackana s malym v jednom malym pokojiku. Po 3 mesicich bys mela mit narok na prispevek na bydleni.

sophije
Stálice 59 příspěvků 13.10.17 10:36

@Pety2
jojo je mi jasné, že se tam bude platit nájem, ale nebude to za 1+1 8tis :( takže musím na magistrát a podat žádost oka :) děkuji za rady

hafik.mazlivý
Kecalka 234 příspěvků 13.10.17 10:40
@sophije píše:
@hafik.mazlivý
nad tím jsem taky přemýšlela, jít na spolubydlení, ale ani nevím kde bych se ptala nějáké maminy :(

Si podej inzerát na avizo, do místních novin. Uvidíš, kdo se ti ozve.

hafik.mazlivý
Kecalka 234 příspěvků 13.10.17 10:41
@sophije píše:
@Pety2
jojo je mi jasné, že se tam bude platit nájem, ale nebude to za 1+1 8tis :( takže musím na magistrát a podat žádost oka :) děkuji za rady

Kolik máš rodičák + alimenty?

sophije
Stálice 59 příspěvků 13.10.17 10:43

@hafik.mazlivý
rodičák nemám žádný a alimenty se teď řeší 2 mesíce mi dal 1500 ale právnička to zvedla cca na 2500 ale jdeme tam příští týden to potvrdit tak uvidíme

hafik.mazlivý
Kecalka 234 příspěvků 13.10.17 10:51
@sophije píše:
@hafik.mazlivý
rodičák nemám žádný a alimenty se teď řeší 2 mesíce mi dal 1500 ale právnička to zvedla cca na 2500 ale jdeme tam příští týden to potvrdit tak uvidíme

Už jsi jej vyčerpala? :think:

stinga
Ukecaná baba ;) 2336 příspěvků 3 inzeráty 13.10.17 10:54

@sophije pokud jsi už po rodičáku, nechodíš do práce?

hafik.mazlivý
Kecalka 234 příspěvků 13.10.17 10:54
@stinga píše:
@sophije pokud jsi už po rodičáku, nechodíš do práce?

Asi nemá dítě ve školce.

sophije
Stálice 59 příspěvků 13.10.17 10:56

@stinga @hafik.mazlivý
do práce chodím, dceri je skoro 5 let, rodičák jsem vyčerpala jeste na materske, a dcera chodi do skolky.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské... číst dále >

Vybral jsem si Ekonomické stavby

Ruch velkoměsta, neustálý spěch, dopravní zácpy a žádné soukromí přivedly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Karolíny: Expřítel nevěří, že je konec. Pořád to na mě zkouší

S přítelem jsem vydržela dva roky a i to bylo až moc. Udělal si ze mě služku,... číst dále >

Devětkrát jsem potratila. Dítě pořád chci, říká herečka Unionová

Americká herečka Gabrielle Unionová (44) se s manželem Dwaynem Wadem (36)... číst dále >

Reklama