Nárok na dávky po rodičáku jako samoživitelka

9
5.6.21 08:07

Nárok na dávky po rodičáku jako samoživitelka

Zdravím, potřebovala bych vědět na co všechno mám nárok a o co si zažádat, když jsem matka samoživitelka, malý má tři roky, alimenty nepobiram, jelikož otec zatím ani není v RD (ano, teprve až teď to řešíme soudně) bydlíme v bytě u známého v pokoji v rámci spolubydlení (bez smlouvy na domluvu) malého mi do školky nevzali takže si nemůžu ani nijak rozumně přivydělat, jelikož nemám nikoho kdo by si ho vzal, pohlidal a podobně (nemáme babičky tety apod., jednou za dva týdny si ho akorát vezme moje kamarádka s její mamkou na noc dvě díkybohu) takže jsem na něj sama a ptám se protože tento měsíc budu mít poslední vyplacenou částku z rodičáku a nevím vůbec jak dál :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1851
5.6.21 08:09

Zalezi odkud jsi.
Kdyz mi syna nevzali do skolky, tak jsem na skolsky odbor na mestky urad a misto ve skolce jsem si vyrvala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
5.6.21 08:10

@VitaminC jo o tom jsem něco slyšela, děkuji za připomenutí :))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9010
5.6.21 08:11

Bez alimentu a smlouvy na bydlení tak možná nějakou hmotnou nouzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21024
5.6.21 08:11

Pokud nemáš smlouvu na být tak asi jen přídavky na deti. Možná budou akceptovat soudní řešení otce do rl a tím pádem možná hmotná nouze.
Jak se muže stát, ze s ditetem nemáš otce v rl, bydlíš v pokoji u známého, nedostane se do školky a ty nemáš praci? To je děsivá kombinace. Co budoucnost? Dítě budeš vychovávat po známých?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
5.6.21 08:13

Shánějí místo ve firmě s firemní školkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1707
5.6.21 08:14

Máš nárok na to se o sebe a své dítě postarat. Ses snad dospělá sveoravna osoba, ne? Že ti konci rodicak jsi musela vědět už nějakou dobu, tak proč jsi to neřešila dřív? Otec, alimenty, bydlení na smlouvu. Pak můžeš řešit nějaké dávky od státu. A do školky odvolání nebo si najdi práci, kde mají firemní školku, obvolej všechny školky v okolí, celé prázdniny můžeš volat ono se vždy někde nějaké místo najde. Prostě je potřeba něco aktivně dělat, ne sedět na zadku a ptát se na dávky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8441
5.6.21 08:22

Nauč se řešit věci zavčas. Spoustu problémů na sebe nabaluje to, když to člověk hrrr řeší na poslední chvíli.

Jinak přídavky na děti asi jen. Možná nějaká hmotná nouze, ale bez ofiko smlouvy na bydlení nikdo nic řešit nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33540
5.6.21 08:30

Jakkoli pracovat a nenatahovat ruku. Požádat o pomoc rodinu. Z našich daní jde Tvůj nezodpovědnýn kuk. Tvé soukromé rozhodnutí počít dítě v bezprizorních poměrech, tak si ho také laskavě soukromě vyřeš bez naší finanční spoluúčasti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2929
5.6.21 08:31

Zkus i jiny skolky v okoli. Ja vzdycky volala v srpnu, zari, listopadu atd a misto se naslo a mohla jsem si i vybirat. Prispevek hmotný nouze, příspěvek na dite. Nemáš zadny papir o bydleni, takze bohuzel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76771
5.6.21 08:38
@JancaS84 píše:
Bez alimentu a smlouvy na bydlení tak možná nějakou hmotnou nouzi.

Pravděpodobně ani tu ne, bere se cela domacnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17105
5.6.21 08:52
@DéOeM píše:
Zdravím, potřebovala bych vědět na co všechno mám nárok a o co si zažádat, když jsem matka samoživitelka, malý má tři roky, alimenty nepobiram, jelikož otec zatím ani není v RD (ano, teprve až teď to řešíme soudně) bydlíme v bytě u známého v pokoji v rámci spolubydlení (bez smlouvy na domluvu) malého mi do školky nevzali takže si nemůžu ani nijak rozumně přivydělat, jelikož nemám nikoho kdo by si ho vzal, pohlidal a podobně (nemáme babičky tety apod., jednou za dva týdny si ho akorát vezme moje kamarádka s její mamkou na noc dvě díkybohu) takže jsem na něj sama a ptám se protože tento měsíc budu mít poslední vyplacenou částku z rodičáku a nevím vůbec jak dál :(

Máš právo se o dítě postarat ty. Věděla si ze ti bude končit rp. Mela si to řešit dřív. Hlavně toho otce v rl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21497
5.6.21 08:54

S tímhle způsobem bydlení leda tak přídavek na dítě (to je tuším par stovek), jinak shánět školku a jít pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.6.21 09:05

Podpora v nezaměstnanosti lze, i když jsi poslední aspoň 2 roky byla s dítětem doma, pracovní smlouvu jsi neměla. Jde o náhradní dobu. Je to ale hodně malá částka, kolem 5000 Kč, pak se snižuje. Plus přídavky. Je to sotva tak na přežití krátkodobě, aby sis stihla vyřešit školku (nějaké hlídání) a práci (brigádu).

Můžeš zkusit i hmotnou nouzi, mohli by Ti schválit životní minimum, pokud se podaří vyloučit z okruhu společně posuzovaných osob Tvůj spolubydlící. Ale nespoléhala bych na to. Jednou jsem se pokoušela o hmotku žádat (po ztrátě první práce, zaměstnaná jen 10 měsíců, takže bez nároku na podporu) a to papírování mě odradilo. Ale vím, že to jde a že pro to mají přísná pravidla (např. pokud bydlíš na lavičce na náměstí, napsat do papírů GPS té lavičky, aby Tě tam pracovníci našli).
Musela jsem si půjčit od kamarádky peníze na jídlo a první měsíc v nové práci, pak jsem jí to splácela.

Mnohem radši budu z daní platit matku s dítětem, dokud stát nezajistí dostatek míst v jeslích a školkách, než vězně apod. Víc daňového poplatníka stojí vězeň nebo dítě v dětském domově, než zoufalá matka, co by pracovala ráda, kdyby bylo dost míst pro děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64239
5.6.21 09:06
@DéOeM píše:
Zdravím, potřebovala bych vědět na co všechno mám nárok a o co si zažádat, když jsem matka samoživitelka, malý má tři roky, alimenty nepobiram, jelikož otec zatím ani není v RD (ano, teprve až teď to řešíme soudně) bydlíme v bytě u známého v pokoji v rámci spolubydlení (bez smlouvy na domluvu) malého mi do školky nevzali takže si nemůžu ani nijak rozumně přivydělat, jelikož nemám nikoho kdo by si ho vzal, pohlidal a podobně (nemáme babičky tety apod., jednou za dva týdny si ho akorát vezme moje kamarádka s její mamkou na noc dvě díkybohu) takže jsem na něj sama a ptám se protože tento měsíc budu mít poslední vyplacenou částku z rodičáku a nevím vůbec jak dál :(

Pokud bydlíš na spolubydleni, počítají se příjmy všech osob, takže nemáš nárok asi na nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat