Mám nárok na dovolenou?

Anonymní
3.7.20 22:18

Nárok na dovolenou? Co myslite

Ahoj.
Začátkem dubna se mi stala mensi nehoda, jeste ted marodim, ale cca do 2 tydnu to bude OK.

Chci se zeptat. Kdyz prestanu marodit, mam za 2 tydny nárok na dovolenou? Pusti me zaměstnanec?

Popr. Mi nekdo rikal, ze je dobry se domluvit s doktorem, aby mi jeste prodloužil pracovni neschopnost do konce té dovolené, ze kdyz mu to vysvětlím, nemel by byt problem.

Nemel jste to tak nekdo? Nebo jak to mam resit? Mam dost přísnou vedouci a vim na 100%, ze me proste nepusti, kdyz nastoupim do prace a za 2 tydny se zase zdejchnu na tyden.

Dekuji:))

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17582
3.7.20 22:19

Tak to záleží na tom zamestnavateli no. Ale k čemu ti bude prodloužení neschopenky? Stejně nemuzes nikam odjet :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.7.20 22:21

@Kriss Tina muzu, změním si misto, kde chci byt.

• Nahlásit
  • Citovat
17582
3.7.20 22:22
@Anonymní píše:

Kdyz ti to bude dr ochotný zmenit, ale pro zaměstnavatele to bude jeste vetsi podraz a bude jim jasne kudy vitr vane a pak ti budou v práci delat peklo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1598
3.7.20 22:35

Co by to bylo za dovolenou na nemocenské?? Stejně byste nikam nemohla jít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12887
3.7.20 22:35
@Anonymní píše:

Nemůžeš. O změně pobytu nerozhodujes ty ale lékař a navíc i na novém místě musíš dodržovat léčebný režim včetně vycházek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.7.20 22:42

@lucik2011
Budu tam na chatě u bazenu, to mi staci a vycházky mam.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.7.20 22:43

@lachtanice86

Ano, moje doktorka nema se změnou pobytu problem. Vycházky mam, stejne bych byla na chatě u bazenu

• Nahlásit
  • Citovat
12887
3.7.20 22:45
@Anonymní píše:
@lachtanice86Ano, moje doktorka nema se změnou pobytu problem. Vycházky mam, stejne bych byla na chatě u bazenu

Tak řekni rovnou, ze si vyrucana jak díra do sněhu, nechceš do práce, protože by si chudinko nedostala dovolenou a ty na ní máš preci nárok, kdyz tak tvrdě dřeš, viď?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17582
3.7.20 22:50
@Anonymní píše:
@lucik2011
Budu tam na chatě u bazenu, to mi staci a vycházky mam.

Tak proč nejedes na chatu k bazenu ted, dokud jeste marodis? Proc kvuli tomu protahovat nemocenskou o další mesic?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9914
3.7.20 22:51
@Anonymní píše:
@lucik2011
Budu tam na chatě u bazenu, to mi staci a vycházky mam.

A to je takový problém být na té chatě u bazénu teď těch 14 dní do uschopnění a pak jít normálně do práce?
Jinak pokud máš tu dovolenou psanou v plánu dovolených a schválenou, a prokážeš vynaložené náklady (pokud jde např. o placený pobyt někde), tak ti zaměstnavatel musí proplatit vynaložené náklady, pokud tě na už schválenou dovolenou nepustí. Ale tobě jde stejně jen o to, aby ti tady řada lidí posvětila tvůj plán domluvit si s doktorkou dalších 14 dní neschopnosti, takže jsou všechny rady zbytečné :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4062
3.7.20 23:37

Menší nehoda, ze které se léčíš 3 měsíce?

A proč na chatě nejsi už měsíc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
4.7.20 05:30

Chápu, že třeba přítel, manžel ma dovolenou ve stejnou dobu hlasenou jako bys měla ty. Pokud ti doktorka změní pobyt. Tak proč ne. Tvoje věc jak dlouho a kde jsi na nemocenské. Na to nepotřebuješ radu ostatních. Pracuješ? Platíš pojištění no tak co… Na jiné neprizpusobive občany platíme pořád… Co je oproti tomu jeden měsíc nemocenské navic jaj :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 07:32

@Kriss Tina
Protoze mam zarezervovanej pobyt?? Uz rok

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.7.20 07:33

@lachtanice86 tu chudinku si nech pro nekoho jineho :potlesk: