Nárok na dovolenou po nemocenské v rámci mateřské

3
2.4.21 18:45

Nárok na dovolenou po nemocenské v rámci mateřské

Zdravím,
je tu někdo kdo se orientuje v oblasti čerpání dovolené? Prohledávala jsem na různých webech, ale nikde jsem se nedočetla odpověď na moji otázku.

Věc se má takto:
Jsem zaměstnána na dobu neurčitou, v letošním roce jsem odpracovala pouze 20 dní. Od 21 dne jsem byla na neschopence, následně na nemocenské. Do zaměstnání se již neplánuji vrátit z důvodu rizikového zaměstnání a mého těhotenství. Po ukončení nemocenské chci nastoupit rovnou na mateřskou.

Budu mít vůbec nárok na částečnou dovolenou? Dočetla jsem se, že je potřeba v kalendářním roce odpracovat minimálně 21 dní a pro celou dovolenou 60 dní.

Děkuji
S. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7726
2.4.21 19:01

Za mateřskou ti vznikne nárok. To se považuje jako by jsi pracovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1843
2.4.21 21:59

Ale jak píšeš 21 dní a 60 dní, tak to už neplatí. Dovolená je nyní v hodinách a počítá se složitěji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LEM
666
včera v 11:43

Přidávám se k otazce

Jsem na neschopence od 2.2.2021. Odpracovala jsem tedy mesic a vim ze se uz nevratim do zamestani. Na materskou chci nastoupit 8 tydnu pred terminem. Rada bych si pred tou materskou vybrala dovolenou. Ale netusim na kolik mam narok. Smlouvu mam na dobu urcitou do konce roku a materska bude koncit v lednu. Takze vybrat ji mezi MD a RD asi nepujde. Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7726
včera v 11:58
@LEM píše:
Jsem na neschopence od 2.2.2021. Odpracovala jsem tedy mesic a vim ze se uz nevratim do zamestani. Na materskou chci nastoupit 8 tydnu pred terminem. Rada bych si pred tou materskou vybrala dovolenou. Ale netusim na kolik mam narok. Smlouvu mam na dobu urcitou do konce roku a materska bude koncit v lednu. Takze vybrat ji mezi MD a RD asi nepujde. Dekuji

Tak ti ji proplati po skončení pracovního poměru. Za mateřskou ti vznikne taky nárok na dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat