Reklama

Nárok na dovolenou před nástupem na mateřskou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AnettK94
Povídálka 19 příspěvků 13.12.17 16:38
Nárok na dovolenou před nástupem na mateřskou

Ahoj holky, nevíte prosím někdo, jak se dovolená počítá? Já jsem v nové práci od 12.6.2017 podle výplatního lístku mám letošní dovolené 4 dny. Do konce roku si ji vybirat nebudu. Chtěla jsem se ale zeptat, jestli během příštího roku mi ještě naběhne nějaká dovolená? Termín porodu mám 2.5. a na mateřskou bych mohla nastoupit 7.3. (8tydnu před). Ráda bych si předtím vybrala zbytek dovolené a šla tak ještě dříve, ale nevím, kolik jí do té doby budu mít, jak se to počítá od nového roku. Nevím, jestli mi rozumíte Široký úsměv
Mě by samozřejmě stačily ty 4 dny co by mi zůstaly z letošní dovolené, ale pro zajímavost :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 13.12.17 16:42

@AnettK94 No a není to tak, že ti naskáče dovolená za odpracované dny v příštím roce??
Nebo třeba poměrná část za tu dobu, kterou tam budeš.

AnettK94
Povídálka 19 příspěvků 13.12.17 16:44

@P4ja Já právě vůbec nevím :/ Vůbec se v tom nevyznám, takže nevím, jak se to počítá, ani jak to nabíhá..

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 13.12.17 16:47

@AnettK94 Nevím, ale třeba tady bude někdo, kdo to nedávno řešil. Ono se to asi i mění. Ale každopádně by ti buď měli poradit v práci a nebo bych asi řešila sociálku. Taky mě to čeká, ale až v červnu, tak nevím. Asi to zaměstanvatel musí proplatit, ale já bych chtěla jít dřív na MD.

AnettK94
Povídálka 19 příspěvků 13.12.17 16:49

@P4ja já právě chci jít taky raději dřív, nechci to proplatit. Takhle kdyby to šlo, aspoň ty čtyři dny co mám z letošní dovolené, bych mohla jít koncem února na MD.
Tak uvidíme co se tady dozvím..:)

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 13.12.17 16:53

No stačí to vygooglit ne?? Já za tu chvilku našla asi 5 článků. Tak sedni k netu a pohledej to.

AnettK94
Povídálka 19 příspěvků 13.12.17 16:56

@P4ja jde o to, že jsem v práci od 12.6.2017 takže ani ne rok, proto nevím jak se to počítá. Každopádně ještě mrknu..

P4ja
Kelišová 5758 příspěvků 13.12.17 17:02

@AnettK94 No první věc, kterou se dočteš je, že musíš mít odpracováno 60 pracovních dní v kalendářním roce a pak má nárok na celou. Tak nvm, jestlis to vůbec četla.

Petistaaa
Kecalka 217 příspěvků 13.12.17 17:03

@AnettK94 no záleží na zaměstnavateli teoreticky budeš potřebovat nějakou dovolenou na vánoce jestli tedy neděláš v nepřetržitém provozu nebo jdeš mezi svátkama do práce? a od nového roku ti vzniká nárok na novou dovolenou

Petistaaa
Kecalka 217 příspěvků 13.12.17 17:06

@AnettK94 děláš 12tky nebo 8?

Petistaaa
Kecalka 217 příspěvků 13.12.17 17:12

Především se domluv se zaměstnavatelem bud ti dá dovolenou s tím, že budeš na dovolené do příchodu na mateřskou, anebo by ti to měl proplatit každá firma to má jinak :nevim:

AnettK94
Povídálka 19 příspěvků 13.12.17 17:13

@Petistaaa
Dělám od 7 do 15:30, takže osmičky a jeden den v týdnu dělám 10 hodin.
V práci budu až do příštího pátku, pak je svátek 25.,26., A od středy do pátku zase práce.

Russet
Extra třída :D 10926 příspěvků 13.12.17 17:22
@AnettK94 píše:
@Petistaaa
V práci budu až do příštího pátku, pak je svátek 25.,26., A od středy do pátku zase práce.

Jestli budeš příští rok pracovat, měla bys mít nárok na poměrnou část. Měli by ti to říct na osobním odd., jestli něco takového máte. My si musíme dovolenou vybírat, převádět do nového roku nemůžeme. Nastoupila jsem po rodičáku 1.9. a do konce roku mám nárok na 120 hodin dovolené. Ale dělám dvanáctky.

Petistaaa
Kecalka 217 příspěvků 13.12.17 18:11
@AnettK94 píše:
@Petistaaa
V práci budu až do příštího pátku, pak je svátek 25.,26., A od středy do pátku zase práce.

to se mi na osmičky zdá docela málo dovolené vzhledem k tomu, že tam děláš už pul roku normálně při 8 bývá 20 dní dovolené za rok to jest za pul roku 10dní a ty máš 4 dny :think: no ale nevim každopádně od nového roku máš nárok na novou dovolenou ale jestli ti zaměstnavatel tu starou převede nevím dnes už se to moc nědělá a navíc ti může nařídit dovolenou ať chceš nebo ne tak se radši domluv s účetní nebo personální spíše

Petistaaa
Kecalka 217 příspěvků 13.12.17 18:12

Pokud si teda už nějakou nevybrala samozřejmě

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Dojímáte se, že Meghan vzdala hold lady Dianě? Dojímáte se úplně zbytečně

Od té doby, co Kensingtonský palác oficiálně potvrdil těhotenství vévodkyně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >