Narok na druhou materskou?? (PPM)

Anonymni
5.2.09 14:05

Narok na druhou materskou?? (PPM)

AHoj maminky. MAme 2,5 syna a druhe ditko planujeme v nejblizsi dobe. Do prace se mam vratit v rijnu (po 3 lete materske).TEd me jedna znama rikala,ze pokud neotehotnim hned a vratim se do prace,tak musim odpracovat minim.1,5roku,abych mela narok na dalsi materskou (PPM).Je to tak? Me se to nezda? Predtim jsem pracovala 22mes. Dekuji. Ela

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5.2.09 14:11

ahoj Elo,
podle me je to blbost. :wink:

Ja v posledni praci byla necely mesic, kdyz jsem zjistila, ze jsem tehotna a Dr. me poslala hned na rizikove a bez problemu, PPM, RD… vsechno :wink: (akorat sef trochu koukal a ja taky 8) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1955
5.2.09 14:17

Ahoj,no já tedy nevím,ale zdá se mi to divné.
Já jsem byla na rodičovské,pak jsem si žádala o prodloužení do čtyř let věku dítěte a tři měsíce před nástupem do práce jsem otěhotněla a protože jsem měla rizikové,tak jsem byla na neschopence a pak jsem měla normálně mateřskou.Problém v tom nebyl(a to jsem tedy na neschopence nebyla rok a půl :lol: )Elunka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
5.2.09 14:26

Elo , rok a půl je blbost.
Nevím, jak je to s tou lhůtou 270 dnů za poslední dva roky, ty musíš mít jako zaměstnanec kryté nemocenskou, abys měla nárok na PPM. Jak se do této lhůty řadí rodičák nevím, ale myslím, že by měl, protože mamky, které jdou z rodičáku přímo na mateřskou PPM dostanou. Pokud ti trvá pracovní smlouva, tak by to myslím mělo jít, kdybys šla přímo z rodičáku, tak by se ti PPM počítala stejně jako ta první, když budeš několik měsíců pracovat, bude se ti do výpočtu počítat asi to.
Ale jen odhaduju, nejsem si jistá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10766
5.2.09 14:30

Pokud nastoupíš do stejné práce jako před první PPM tak nárok máš, ikdybys chodila do práce týden. Pokud ti pracovní poměr vypršel v průběhu RD musíš znova odpracovat 270 dní, aby ti vznikl nárok na nemocenskou a PPM. Je to trochu nespravedlivé, ale je tak. Zjišťovala jsem si to i kvůli sobě.

Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2104
5.2.09 17:27

ahojky, zrovna dneska jsem to řešila v práci. Trochu mě vyšplouchli, ale to je jiná věc. Je to takhle. Pokud jsi na rodičáku, tak je za tede ten odvod placen státem. A do stejné práce Ti sptačí nastoupit i na jeden jediný den, abys měla stejné výhody jako poprvé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.2.09 14:17

holky dekuju moc za uklidneni. Ja si to prave myslela,ze staci nastoupit na 1 den a mela bych mit stejne vyhody jak pri 1.MD. BUdu nastupovat do stejne prace,pomer na dobu neurcitou.ALe nebyla jsem si jista,jak je to s tema 270 dnama,ze musi byt odpracovane.....tak diky moc a snad to tak fakt bude platit.ELa

• Nahlásit
  • Citovat
30
10.1.13 22:34

Ahoj maminky, potřebovala bych od vás zkušených radu. Jsem nyní na tříleté rodičovské dovolené, která mně bude končit v březnu 2013. Smlouvu v práci mám na dobu neurčitou. Jsem opět těhotná, TP srpen 2013. Kdybych šla po ukončení rodičovské na neschopenku, budu mít potom nárok na PPM? Pomohlo by mně nějak, kdybych nastoupila třeba na 2 měsíce do práce? Vůbec se v tom nevyznám, mám obavy, abych něco nepodělala :lol: Nějaká ta lhůta odpracovaných 270 dní atd…vůbec se v tom nevyznám. Moc předem díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1736
5.10.16 12:34

Zdravim, potrebovala bych poradit. Mam materskou na dva roky, do ledna letosniho roku. Snazime se o druhe mimi. Moje otaska zni, kdyz nastoupim v lednu do prace a budu treba 5m v praci a pak se nam zadarilo, sla bych na neschopenku a pak na materskou, zajima me z ceho se vypocita? zda bude stejna jako prvni nebo se bude pocitat jen z oddelanych 5m? nekede jsem cetla, ze pokud se neoddela 12m, tak se pocita z deniho vymerovaciho zakladu jako u prvni materske. Ma nekdo prosim zkusenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6437
5.10.16 13:34

@ivalinka Budeš mít stejnou mateřskou jako na první ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1736
5.10.16 13:50

@kanka80 Dekuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2089
5.10.16 14:41
@kanka80 píše:
@ivalinka Budeš mít stejnou mateřskou jako na první ;)

To platí, pouze pokud ti stále trvá prac. poměr a nastoupíš zpátky do této práce (a dítě se narodí do 4 let věku prvního).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6437
5.10.16 14:42

@selia Jj, to vím ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1736
5.10.16 14:42

@selia Jj to tam mam, prac pomer zustava a nebude urcite koncit :-) moc diky