Reklama

Nárok na mateřskou i s rizikovým těhotenstvím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikiiis
Stálice 76 příspěvků 27.03.18 11:34
Narok na materskou i s rizikovym tehotenstvim?

Zdravim všechny :)

Mam takovy dotaz, ktery mi uz nejakou dobu vrta hlavou, ale nemohu nikde najit odpoved.

Pracovala jsem na dohodu, a od 1.9. 2017 jsem zamestnana na smlouvu.

Termín odchodu na mateřskou mám 25.6.2018 a termin porodu 5.8. 2018

Zajima me, jestli kdyz me ted daji na rizikove tehotenstvi (tvrdnuti bricha a nic.moc nepomaha), jestli budu mit narok na materskou.

Jeste jednou opakuji, ze jsem byla predtim vsude zamestnana na dohodu, a platila si pouze zdravotní…

Predem dekuji za jakekoliv rady

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 27.03.18 11:48

@Nikiiis Musíš být nemocensky pojištěna 270 dní za poslední 2 roky.. takže se podívej do smluv, do výdělků, jestli to tam bylo. ale pokud jsi od 1.9. na klasickou smlouvu, mělo by to vyjít :think:

P4ja
Kelišová 5769 příspěvků 27.03.18 11:52

@Nikiiis No, musíš mít odpracovaných 270 dní s účastí na nemocenském pojištění. Když půjdeš na rizikové, tak se to do toho bude počítat taky.

https://www.maminka.cz/…bujete-vedet

Nikiiis
Stálice 76 příspěvků 27.03.18 11:53

@martina.se
V cervnu 2016 jsem odmaturovala
A na dohodu jsem byla hned od toho cervna az do srpna 2017
Zdravotni nam daval sef na ruku, a my.jsme si. ho platili samy…

A tykal by se me narok na materskiu, i kdyby me ted dali na rizikove?
Protoze tech 270 dni bude v tom cervnu kdy mam nastup na materskou a nerada bych o to zase prisla kvuli nemocenske (zkusila bych se s vedoucim domluvit na jine práci…)

P4ja
Kelišová 5769 příspěvků 27.03.18 12:14

@Nikiiis Pokud teď máš klasickou smlouvu a platí z tebe nemocenské, bacha zdravotní a nemocenské je rozdíl. Tak jde o to si spočítat dny od toho 1.9.2017. Za loňský rok už musíš mít evidenční list. A teď je potřeba to dopočítat.
A ano rizikové se do těch odprcovaných dní počítá taky.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 28.03.18 07:02
@Nikiiis píše:
@martina.se
V cervnu 2016 jsem odmaturovala
A na dohodu jsem byla hned od toho cervna az do srpna 2017
Zdravotni nam daval sef na ruku, a my.jsme si. ho platili samy…A tykal by se me narok na materskiu, i kdyby me ted dali na rizikove?
Protoze tech 270 dni bude v tom cervnu kdy mam nastup na materskou a nerada bych o to zase prisla kvuli nemocenske (zkusila bych se s vedoucim domluvit na jine práci…)

musíš být nemocensky pojištěná. Zdravotní pojištění je něco jiného.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >