Nárok na mateřskou i s rizikovým těhotenstvím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikiiis
Stálice 69 příspěvků 27.03.18 11:34
Narok na materskou i s rizikovym tehotenstvim?

Zdravim všechny :)

Mam takovy dotaz, ktery mi uz nejakou dobu vrta hlavou, ale nemohu nikde najit odpoved.

Pracovala jsem na dohodu, a od 1.9. 2017 jsem zamestnana na smlouvu.

Termín odchodu na mateřskou mám 25.6.2018 a termin porodu 5.8. 2018

Zajima me, jestli kdyz me ted daji na rizikove tehotenstvi (tvrdnuti bricha a nic.moc nepomaha), jestli budu mit narok na materskou.

Jeste jednou opakuji, ze jsem byla predtim vsude zamestnana na dohodu, a platila si pouze zdravotní…

Predem dekuji za jakekoliv rady

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 27.03.18 11:48

@Nikiiis Musíš být nemocensky pojištěna 270 dní za poslední 2 roky.. takže se podívej do smluv, do výdělků, jestli to tam bylo. ale pokud jsi od 1.9. na klasickou smlouvu, mělo by to vyjít :think:

P4ja
Závislačka 3720 příspěvků 27.03.18 11:52

@Nikiiis No, musíš mít odpracovaných 270 dní s účastí na nemocenském pojištění. Když půjdeš na rizikové, tak se to do toho bude počítat taky.

https://www.maminka.cz/…bujete-vedet

Nikiiis
Stálice 69 příspěvků 27.03.18 11:53

@martina.se
V cervnu 2016 jsem odmaturovala
A na dohodu jsem byla hned od toho cervna az do srpna 2017
Zdravotni nam daval sef na ruku, a my.jsme si. ho platili samy…

A tykal by se me narok na materskiu, i kdyby me ted dali na rizikove?
Protoze tech 270 dni bude v tom cervnu kdy mam nastup na materskou a nerada bych o to zase prisla kvuli nemocenske (zkusila bych se s vedoucim domluvit na jine práci…)

P4ja
Závislačka 3720 příspěvků 27.03.18 12:14

@Nikiiis Pokud teď máš klasickou smlouvu a platí z tebe nemocenské, bacha zdravotní a nemocenské je rozdíl. Tak jde o to si spočítat dny od toho 1.9.2017. Za loňský rok už musíš mít evidenční list. A teď je potřeba to dopočítat.
A ano rizikové se do těch odprcovaných dní počítá taky.

martina.se
Hvězda diskuse 56763 příspěvků 2 inzeráty 28.03.18 07:02
@Nikiiis píše:
@martina.se
V cervnu 2016 jsem odmaturovala
A na dohodu jsem byla hned od toho cervna az do srpna 2017
Zdravotni nam daval sef na ruku, a my.jsme si. ho platili samy…A tykal by se me narok na materskiu, i kdyby me ted dali na rizikove?
Protoze tech 270 dni bude v tom cervnu kdy mam nastup na materskou a nerada bych o to zase prisla kvuli nemocenske (zkusila bych se s vedoucim domluvit na jine práci…)

musíš být nemocensky pojištěná. Zdravotní pojištění je něco jiného.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Už jsou zase svoji! Bývalí tenisté Štěpánek s Vaidišovou se podruhé vzali

Budou spolu, nebudou spolu? Bývalí tenisté Radek Štěpánek a Nicole Vaidišová... číst dále >

Udělala chybu? Příběh Daniely, která chtěla seriálovou smrt, a přišla televizní

Daniela Šinkorová byla předurčená k tomu stát se hvězdou první kategorie a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Reklama