Reklama

Nárok na mateřskou, když nemám odpracovaný rok

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Katka372
Stálice 72 příspěvků 24.08.18 09:24
Nárok na mateřskou, když nemám odpracovaný rok

Zdravím, podobných témat je tu spoustu, ale nějak jsem se nedočetla odpovědi. V dubnu mi skončila mateřská, teď jsem na úřadu práce av září nastupuji do nové práce. Kdybych otěhotněla dřív než odpracuju těch 270 dní nebo kolik to je, tak budu po porodu půl roku doma zadarmo, než mi dají rodičovský příspěvek? Díky moc za odpověď.

Reklama

Reakce:

Popokatepetla
Závislačka 3075 příspěvků 24.08.18 09:27

@Katka372 ne, budeš dostávat rodičovský příspěvek hned od porodu

Aspera
Generální žvanilka 20523 příspěvků 1 inzerát 24.08.18 09:28

Měla si márok na mateřskou v minulém těhotenství? Pokud jo, tak si myslím, že se ti to bude do těch 270 dnů počítat. Pokud by to nevyšlo tak v den porodu nastoupíš na rodičák, nikdo tě bez peněz doma nenechá.

Katka372
Stálice 72 příspěvků 24.08.18 09:30

Ale bude mi to měsíčně vycházet na méně peněz. Když to budu chtít opět do 3 let věku dítěte…? Před tím jsem nárok měla, ale tam mi v práci skončila smlouva na dobu určitou a hned mi na to navazovala mateřská.

Tichošlápek
Extra třída :D 10054 příspěvků 24.08.18 09:34

@Katka372 ano, je to porad stejná částka - 220k, která se rozpacita podle délky čerpání. Takže bez mateřské by jsi brala mesicne nižší částku nebo stejnou, ale kratší dobu

Aspera
Generální žvanilka 20523 příspěvků 1 inzerát 24.08.18 09:37
@Katka372 píše:
Ale bude mi to měsíčně vycházet na méně peněz. Když to budu chtít opět do 3 let věku dítěte…? Před tím jsem nárok měla, ale tam mi v práci skončila smlouva na dobu určitou a hned mi na to navazovala mateřská.

Ano bude ti to vycházet na míň peněz.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33148 příspěvků 24.08.18 10:28

@Katka372 neskončila ti mateřská, ale sociální dávka-rodičovský příspěvek. Pokud budeš chtít PPM, musíš znovu splnit podmínky

Katka372
Stálice 72 příspěvků 24.08.18 11:08

@matkabagristy ano, někdy omylem ty názvy zaměním :-)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Ovíněný Gregor pouštěl bomby: Líbí se mi, když před sebou páry prdí

Herec a hudebník Ondřej Gregor Brzobohatý (35) platí za uhlazeného... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >