Nárok na mateřskou nebo jiný příspěvek?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terka92
Stálice 53 příspěvků 21.08.18 09:42
Nárok na mateřskou nebo jiný příspěvek?

Ahojky, mám takový dotaz. Mám DPP platím si zdravotní pojištění jen. V případě, že bych teď otehotnela, mám nárok na nějaké peníze? Na mateřskou asi ne, ale rodičovský příspěvek? Popřípadě kolik to dělá? Dá se s tím vyžít? Můžete mi to prosím někdo vysvětlit? :* díky moc

Reakce:
P4ja
Kelišová 6625 příspěvků 21.08.18 09:51

@Terka92 RP je 220 tisíc a vyplácí se podle měsíců, které ho pobíráš a máš nárok od porodu.

Kriss Tina
Kelišová 6109 příspěvků 21.08.18 10:18

Máš nárok na rodičák, tj 220 000 to si rozvhrnes na 2, 3 nebo 4 roky, podle toho bude jeho výše. Na 3 roky to vychází nějakých 7500, vyžít se moc nedá, chce to příjem druhého rodiče tohle je tak na pokrytí nákladů na dítě, oblečení, možná jídlo :think: ale bydlení z toho už nezaplatíš. Žádat můžeš až po porodu, do té doby nemáš nárok na nic :nevim:

Gumidci
Závislačka 4300 příspěvků 21.08.18 10:23

@Kriss Tina nevoli se to na roky!!!! RP si může rozpocitavat dle částky kterou chce,ale v případě zakladatelky je maximum 7600/měs,tedy doba je cca 28mesicu.

P4ja
Kelišová 6625 příspěvků 21.08.18 10:26
@Gumidci píše:
@Kriss Tina nevoli se to na roky!!!! RP si může rozpocitavat dle částky kterou chce,ale v případě zakladatelky je maximum 7600/měs,tedy doba je cca 28mesicu.

taky myslím

Gumidci
Závislačka 4300 příspěvků 21.08.18 10:47

@P4ja je to tak,vím to 100%

EliškaH94
Nováček 1 příspěvek 21.08.18 11:53
nárok na mateřskou

Dobrý den,
možná se to tady již řešilo, ale mám otázku.
Pokud jsem nastoupila do práce, kde mám smlouvu od 6. srpna, kdy můžu otěhotnět, abych měla nárok na mateřskou?
Děkuji za odpověď

Lendeš
Kelišová 5596 příspěvků 21.08.18 13:36

@Terka92 Nárok na PPM nebudeš, pokud nejsi účastna nemocenského pojištění. Jen rodičák a ten může každý volit do 7600 měsíčně (u vícerčat víc). Pokud otec dítěte má dostatečný vyměřovací základ, tak můžeš volit i vyšší částku.

Lendeš
Kelišová 5596 příspěvků 21.08.18 13:37
@EliškaH94 píše:
Dobrý den,
možná se to tady již řešilo, ale mám otázku.
Pokud jsem nastoupila do práce, kde mám smlouvu od 6. srpna, kdy můžu otěhotnět, abych měla nárok na mateřskou?
Děkuji za odpověď

Tak abys v době nástupu na PPM, což je 6-8 týdnů před porodem, splnila 270 dnů nemocenského pojištění a zároveň v době nástupu byla zaměstnaná nebo v ochranné lhůtě. Ochranná lhůta je tak dlouhá jako zaměstnání, které skončilo v době těhotenství, max. ale 180 dnů.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.18 12:26

Dobrý den mám dotaz jestli mi vzniká nárok na PPM. Nesplňují lhůtu 270 dnů nemocenského pojištění. Tuto lhůtu bych splňovala když bych nastoupila na mateřskou až 28.8.2018 ale já jsem na mateřské už od 23.8. takže mi chybí blbych pět dnů. Před nástupem jsem pracovala a predtim studovala ( studium jsem ukončila maturitní zkouškou) tak se chci zeptat jestli se mi doba studia také započítává do těch 270 dnů nebo s tím už nemůžu počítat. Děkuji za odpoved :)

P4ja
Kelišová 6625 příspěvků 26.08.18 15:55

Já myslím, že by mohlo, ale holky určitě budou vědět víc. Škoda no, že těch 5 dní nešlo nějak uhrát :?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Nejhorší věc na pákistánské base? „Vadí mi turecké záchody,“ vzkázala Tereza

Pašeračka Tereza v pondělí opět stanula před pákistánským soudem, po pár... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >