Nárok na mateřskou nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 15:54
Nárok na mateřskou nebo ne?

Ahojky, prosím ???? poradíte mi? Při mateřské jsem začala na zkrácený úvazek pracovat po skončení mateřské jsem v práci nadále zůstala měla jsem smlouvu do 31.3.2019 věděla jsem že smlouva už nebude prodloužená a tak jsem koncem února šla marodit. Marodim do teď a zjistila jsem že jsem těhotná budu mít nárok na mateřskou? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 9114 příspěvků 09.05.19 15:57

Pokud jsi zjistila až teď. že jsi těhotná, pak se nevejdeš do ochranné lhůty 180 dní. Takže druhou podmínku, mít odpracováno 270 dní v posledních dvou letech, nemá cenu řešit. Jedině, že bys teď někam nastoupila a pracovala až do odchodu na mateřskou. a nebo tak, aby ti vyšla ochranná lhůta. Ale každopádně musíš mít tu podmínku 270 dnů– A bohužel nepíšeš, jak dlouho jsi celkem pracovala.

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 10168 příspěvků 09.05.19 16:05

Odpracovano máš (pokud za tebe teda zaměstnavatel odvadel i během té předchozí mateřské a rodicovske nemocenske pojištění) ale musíš se vejít do té ochranné lhůty. Pokud máš mezi koncem smlouvy a nástupem na mateřskou víc jak 180 dní tak nárok není. Spíš napiš od kdy, do kdy si dělala, kdy si zjistila že jsi těhotná a kdy nastupujes na tu mateřskou??

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 16:10

@Kriss Tina byla jsem zaměstnaná od 1.4.2017do 31.32019 pracovní neschopnost mám od 1.3.2019 zaměstnavatel zdravotní a sociální platil. Že jsem těhotná vím od dnešního dne jsem na začátku

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 16:11

P4ja byla jsem zaměstnaná od 1.4.2017do 31.32019 pracovní neschopnost mám od 1.3.2019 zaměstnavatel zdravotní a sociální platil. Že jsem těhotná vím od dnešního dne jsem na začátku

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 9114 příspěvků 09.05.19 16:13
@Anonymní píše:
@Kriss Tina byla jsem zaměstnaná od 1.4.2017do 31.32019 pracovní neschopnost mám od 1.3.2019 zaměstnavatel zdravotní a sociální platil. Že jsem těhotná vím od dnešního dne jsem na začátku

Hm, tak to budeš mít problém s ochrannou lhůtou :( Sice se do odpracovaných počítá i ten březen, ale ochranná lhůta nevyjde :( Jedině teď někam nastoupit, a potom by ochranná lhůta byla tak dlouhá, jako zaměstnání.

Extra třída :D 10168 příspěvků 09.05.19 16:14
@Anonymní píše:

Takze 270 dní máš splněno to je bezva, jenže když ses teď na začátku tak nestihnes tu lhůtu. Musela bys zpátky do práce, abys měla nárok.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 16:18

@Kriss Tina Takže ukončit marodku a honem někam nastoupit no snad mi to doktor dovolí měla jsem i první rizikové a o druhé sme se snažili dva roky vyšlo to až teď.

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 9114 příspěvků 09.05.19 16:21
@Anonymní píše:
@Kriss Tina Takže ukončit marodku a honem někam nastoupit no snad mi to doktor dovolí měla jsem i první rizikové a o druhé sme se snažili dva roky vyšlo to až teď.

No, bacha. Pokud bys nastoupila a byla tam jen měsíc, tak se ti do ochranné lhůty bude počítat jen ten měsíc. Tak abys zbytečně neriskovala, a potom to nebylo k ničemu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 16:24

@P4ja Takže ukončit marodku a honem někam nastoupit no snad mi to doktor dovolí měla jsem i první rizikové a o druhé sme se snažili dva roky vyšlo to až teď.

Extra třída :D 10168 příspěvků 09.05.19 16:24
@Anonymní píše:
@Kriss Tina Takže ukončit marodku a honem někam nastoupit no snad mi to doktor dovolí měla jsem i první rizikové a o druhé sme se snažili dva roky vyšlo to až teď.

Kdy máš termín porodu? Ono ta ochrana lhůta je tak dlouhá jako poslední zaměstnání, takze i když teď někam nastoupis a budeš tam měsíc, dva tak je to stejne k ničemu.

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 9114 příspěvků 09.05.19 16:28
@Anonymní píše:
@P4ja Takže ukončit marodku a honem někam nastoupit no snad mi to doktor dovolí měla jsem i první rizikové a o druhé sme se snažili dva roky vyšlo to až teď.

Už jsem ti odpovídala výše. Pokud bys nastoupila jen třeba na měsíc, tak budeš mít ochrannou lhůtu jen měsíc. Tak aby to za to stálo.

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 9114 příspěvků 09.05.19 16:30
@Kriss Tina píše:
Kdy máš termín porodu? Ono ta ochrana lhůta je tak dlouhá jako poslední zaměstnání, takze i když teď někam nastoupis a budeš tam měsíc, dva tak je to stejne k ničemu.

Bacha je to nepřesné. Nemusí to být jako poslední zaměstnání. Bacha na to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 16:35

Termín je v lednu

Uživatel je onlineP4ja
Echt Kelišová 9114 příspěvků 09.05.19 16:37
@Anonymní píše:
Termín je v lednu

Tak to určitě ochrannou lhůtu z posledního zaměstnání mít nebudeš :( Takže se domluv s doktorem, jestli ti doporučí jít do práce a nebo dál pokračovat v PN. Vzhledem k rizikovosti.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama