Reklama

Nárok na mateřskou, neschopenka před ukončením pracovní smlouvy.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikolaaaa1
Nováček 7 příspěvků 04.01.18 15:58
Nárok na mateřskou, neschopenka před ukončením pracovní smlouvy.

Dobrý den :), jsem ve 16+4tt a chtěla bych se zeptat jestli má někdo podobný případ a poradil by mi. Když to vše shrnu pracovala jsem od 25.5.2017 do 30.11.2017, teď jsem na neschopence, protože jsem zjistila že jsem těhotná začala jsem marodit pred ukončením smlouvy tak se chci zeptat, mám nárok na mateřskou či ne? Počítá se mi neschopenka do odpracovaných dnů? Před tím než sem nastoupila do práce jsem chodila na střední školu ale nedodělala jsem jí. Takže moje celkové odpracované dny za dva roky dělají 190 dnů. Také jsem četla něco o tom když v těhotenství zkonci smlouva tak existuje takzvaná „180denni ochranná lhůta“. Termín Mám 19.6.2018. Prosím poraďte mi někdo už jsem z toho zoufalá. Děkuji moc. :,(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lendeš
Kelišová 5297 příspěvků 04.01.18 16:01

@Nikolaaaa1 Pokud jsi od prosince nezaměstnaná, tak nárok nemáš. Neschopenka se do potřebné doby pojištění počítá jen, když ti trvá pracovní poměr.

terinka4444
Hvězda diskuse 67210 příspěvků 04.01.18 16:08
@Lendeš píše:
@Nikolaaaa1 Pokud jsi od prosince nezaměstnaná, tak nárok nemáš. Neschopenka se do potřebné doby pojištění počítá jen, když ti trvá pracovní poměr.

střední škola, nedodělaná se nepočítá do těch 270 dnů odpracovaných?

Lendeš
Kelišová 5297 příspěvků 04.01.18 16:09

@terinka4444 Ne, jen úspěšně ukončené studium.

Nikolaaaa1
Nováček 7 příspěvků 04.01.18 16:09

@Lendeš Aha tak moc děkuji aspoň tedy vím na čem jsem a ta ochranná lhůta? Po ukončení pracovního poměru, se nepočítá? :)

terinka4444
Hvězda diskuse 67210 příspěvků 04.01.18 16:10
@Lendeš píše:
@terinka4444 Ne, jen úspěšně ukončené studium.

dík

terinka4444
Hvězda diskuse 67210 příspěvků 04.01.18 16:10
@Nikolaaaa1 píše:
@Lendeš Aha tak moc děkuji aspoň tedy vím na čem jsem a ta ochranná lhůta? Po ukončení pracovního poměru, se nepočítá? :)

ta ochranná lhůta je jedna z podmínek, druhá podmínka je, že máš odpracováno za poslední dva roky 270 dnů a to nemáš

terinka4444
Hvězda diskuse 67210 příspěvků 04.01.18 16:11

@Nikolaaaa1 zůstaneš na neschopence až do porodu, pak ještě celé šestinedělí. To ti bude chodit nemocenská, pak nastoupíš rovnou na rodičák.

Nikolaaaa1
Nováček 7 příspěvků 04.01.18 16:13

Jo takhle tak už tomu rozumím, já jsem si právě myslel že se to sčítá dohromady že kvůli tomu ta ochranná lhůta je, ale když je to tedy takhle tak nemám pocitat se žádnými přídavky?

Nikolaaaa1
Nováček 7 příspěvků 04.01.18 16:18

@terinka4444 jo dobre Děkuji moc, jste zlatá. :srdce: Aspoň vím na čem jsem.

Lekninka91
Extra třída :D 10275 příspěvků 04.01.18 16:21
@Nikolaaaa1 píše:
Jo takhle tak už tomu rozumím, já jsem si právě myslel že se to sčítá dohromady že kvůli tomu ta ochranná lhůta je, ale když je to tedy takhle tak nemám pocitat se žádnými přídavky?

Tak teď máš snad nemocenskou, ne? Pak budeš mít rodičák

terinka4444
Hvězda diskuse 67210 příspěvků 04.01.18 16:29
@Nikolaaaa1 píše:

ne, musíš splnit dvě podmínky pro mateřskou, mít odpracováno 270 dnů za poslední dva roky a být zaměstnaná v době nástupu na mateřskou. To být zaměstnaná se může nahradit onou ochrannou lhůtou. Nesplňuješ první podmínku, v ochranné lhůtě bys byla, ale nemáš odpracováno. Takže to řekneš doktorovi, že nemáš nárok na mateřskou a zůstaneš na neschopence do konce šestinedělí. Na přídavky, jestli tím myslíš přídavek na dítě nebo třeba porodné tohle nemá vůbec vliv. To záleží čistě na vašem příjmu, tvého a otce dítěte, to nijak nesouvisí s mateřskou.

Nikolaaaa1
Nováček 7 příspěvků 04.01.18 17:20

@terinka4444 Aha, dobře tedy, děkuji za odpověďi a za radu. No měla jsem na mysli rodičovskou dovolenou těmi „pridavky“, špatně jsem to napsala. Takže to dostanu normálně od zákona na ty 4 roky nejspíš jak jsem se dočetla.

Lendeš
Kelišová 5297 příspěvků 04.01.18 17:48

@Nikolaaaa1 Povinná čtyřletá varianta už je zrušená. Všichni můžou volit do částky 7600 Kč měsíčně bez omezení, nad tuto částku jen pokud jeden z rodičů může doložit dostatečný vyměřovací základ.

Nikolaaaa1
Nováček 7 příspěvků 04.01.18 18:01

@Lendeš Jo dobre, dekuji. :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >