Nárok na mateřskou po 4. měsících v nové práci

Anonymní
24.1.21 19:32

Nárok na mateřskou po 4. měsících v nové práci

Dobrý den, ahoj, prosím vás, chci se zeptat zda někdo nemátepodobnou zkušenost. Jsem tři měsíce v nové práci a s manželem přemýšlíme o miminku. Ale před zaměstnáním jsem byla doma a probírala rodičovský příspěvek - nezaměstnaná. Teď je ta otázka, když otěhotním brzy a dejme tomu po 5-6 měsících v práci odejdu na neschopenku, budu mít nárok na penežitou pomoc v mateřství? Vím že musím být 270 dní účastník na pojištění, což je vlastně celá doba trvání těhotenství, ale nikde už nepíšu, zda do toho spadá i doba strávená na neschopence. Děkuji předem za vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
45506
24.1.21 19:47

Do tech 270 dni patri i pn v dobe trvani pracovniho pomeru. Musis splnit jeste druhou podminku, nastoupit na ppm v ochranne lhute, ktera je 180 dni nebo tak dlouho, jak trvlalo posledni zamestnani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.21 19:51
@matkabagristy píše:
Do tech 270 dni patri i pn v dobe trvani pracovniho pomeru. Musis splnit jeste druhou podminku, nastoupit na ppm v ochranne lhute, ktera je 180 dni nebo tak dlouho, jak trvlalo posledni zamestnani.

Ochranná lhůta je jen když ženě skončí pracovní poměr před nástupem na mateřskou ne? Já v práci nehodlám dát výpověď to ne :D spíš potřebuji vědět, že nebudu nastupovat rovnou na rodičák :)

• Citovat
  • Nahlásit
15223
24.1.21 20:04

Pn se do té doby počítá, pokud pokračuje pracovní poměr, ale jak můžeš vědět že budeš na pn?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.21 20:28
@lachtanice86 píše:
Pn se do té doby počítá, pokud pokračuje pracovní poměr, ale jak můžeš vědět že budeš na pn?

Je to jen předpoklad kvůli problémům v prvním těhotenství :) a taky ta moje práce není nejvhodnější pro těhotnou :) ale děkuji za odpovědi, uvidím jak se to bude :)

• Citovat
  • Nahlásit
15223
24.1.21 20:32
@Anonymní píše:
Je to jen předpoklad kvůli problémům v prvním těhotenství :) a taky ta moje práce není nejvhodnější pro těhotnou :) ale děkuji za odpovědi, uvidím jak se to bude :)

Tak si pak požádej o přeřazení na vhodnou práci, at zbytečně nepřijdes o peníze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.21 20:34
@lachtanice86 píše:
Tak si pak požádej o přeřazení na vhodnou práci, at zbytečně nepřijdes o peníze

Myslíš jako o normální výplatu, chápu to správně? Nebo o tu mateřskou

• Citovat
  • Nahlásit
6697
25.1.21 06:01
@Anonymní píše:
Myslíš jako o normální výplatu, chápu to správně? Nebo o tu mateřskou

Když budeš na PN tak budeš mít o dost míň peněz, než když se v práci necháš přeřadit na vhodnější pozici pro těhutnou a budeš brát stejný peníze jako doposud.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat