Nárok na mateřskou po skončení pracovního poměru na dobu určitou

6.5.20 09:44

Narok na mateřskou po skonceni pracovniho pomeru na dobu urcitou

Zdravim Všechny,
Už jednou jsem se tady na ten dotaz ptala, ale cim bliz se blizim k porodu tim vic me to vrta hlavou.
Chci se jeste jednou zeptat zda-li mam Vazne narok na materskou dovolenou.
V breznu 2019 jsem nastoupila do zamestnani. V rijnu 2019 jsem otehotnela, nikomu jsem to do 3. mesice v praci nerekla a pak prisla zmena… Do prace nastoupila nova vedouci s tim, ze mi neprodlouzi smlouvu.( Vzala si k sobe kolegyni s min. zamestnani a me se potrebovala zbavit a vyuzila ze mi konci smlouva, kterou by mi uz musela prodlouzit na neurcito s urcite doby a to se ji nechtelo!) Mela jsem ji do 31.12.2019
Takze co ted… dozvedela jsem se to na konci listopadu, tal po porade s lekarem jsem sla na neschopenku. Jsem na ni stale i kdyz uz mi smlouva skoncila.
Takze na neschopence jsem od 3.12.2019 a termin porodu mam na 4.7.2020.
Kdy vlastne nastoupim na MD a mam snad na ni narok ne? Tech 270 dni odpracovanych mam.
Nejak se v tom porad nemuzu vyznat. Vim, ze se mam zeptat gynekologa, ale snim je nekdy tezka domluva.
Proto se obracim na pomoc a radu Vas.
Dekuji moc za jakoukoliv radu a nazor!
Preji pekny den!!????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20297
6.5.20 10:08

Ano máš nárok. Vejdeš se do ochranné lhůty: Pokud víš že těch 270 dnů máš, tak OL je v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11118
6.5.20 10:10

@Nikolasek16 neptej se gynekologa ale správy sociálního zebezpečení. Jelikož ochranná lhůta nepřekročila délku posledního zaměstnání a to zároveň bylo delší, než 270 dní, nárok bys mít měla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50176
6.5.20 10:11

Ochranna lhuta je 180 dni od konce praconiho pomeru, tam se vejdec. Na PPM nastoupis 8-6 týdnů pres terminem porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9493
6.5.20 10:17

270 dní splňuješ a do nástupu na PPM je to méně než 180 dní od konce pracovního poměru, takže se vejdeš do ochranné lhůty. Nastoupit na PPM můžeš v rozmezí 6-8 týdnů před porodem. Finančně výhodnější je nastoupit 6 týdnů před a mít ty 2 týdny ještě nemocenskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.5.20 15:30

@P4ja dekujiii!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.5.20 15:31
@Lendeš píše:
270 dní splňuješ a do nástupu na PPM je to méně než 180 dní od konce pracovního poměru, takže se vejdeš do ochranné lhůty. Nastoupit na PPM můžeš v rozmezí 6-8 týdnů před porodem. Finančně výhodnější je nastoupit 6 týdnů před a mít ty 2 týdny ještě nemocenskou.

@Lendeš

Moc dekuji za odpoved!!! To se mi ulevilo!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.5.20 15:32

@Aduš8 Tak moc dekuji!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie