Nárok na mateřskou po výpovědi z práce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mamuša
Kecalka 240 příspěvků 25.03.09 21:07
Nárok na mateřskou po výpovědi z práce?

Chci se zeptat máte někdo zkušenosti s mojím případem :?:

V roce 2008 listopadu jsem ujkončila ze zaměstnavatelem práci dohodou,z důvodu starání o dítě do věku 4 let.Nyní pobírám rodičovský příspěvek a syn mi půjde v listopadu do školky bude mít 4 roky.Nyní jsem opět těhotná a dítě se narodí před tím než bude mít syn 4 roky.

Zajímá mne jestli mám nárok na mateřskou od bývalého zaměstnavatele nebo mi bude sociálka vyplácet zrovna rodičovskou na nově narozené dítě po porodu?

Na úřadě práce nejsem vedená.Jen,že jsem doma na rodičovské.

Díky za radu

Reakce:
Marrca
Zasloužilá kecalka 996 příspěvků 25.03.09 22:23

Mamušo, dle mého budeš mít od začátku jenom rodičovský příspěvek, ode dne narození druhého mimča ti ho převedou na to mimi. Já to mám také tak, po narození druhé dcery, jsem musela převést rodičák na ni, té starší byly dva roky. Navíc ještě není nárok na volbu délky rodičáku, budeš mít automaticky ten čtyřletý.

Alka02
Kecalka 204 příspěvků 26.03.09 07:57

ahoj,
nárok na PPM bys měla, pokud bys nastoupila na další mateřskou do 280 dní ode dne ukončení prac. poměru.
jinak rovnou rodičák
 alena

čičinka
Echt Kelišová 8297 příspěvků 26.03.09 08:59
Alka píše:
ahoj,
nárok na PPM bys měla, pokud bys nastoupila na další mateřskou do 280 dní ode dne ukončení prac. poměru.
jinak rovnou rodičák
 alena

180 dnů, ale jinak přesné

mamuša
Kecalka 240 příspěvků 26.03.09 10:12

Všem moc děkuji za odpovědi.
Myslela jsem si to.

Pracovní poměr byl ukončen v listopadu 2008

Alka02
Kecalka 204 příspěvků 29.03.09 09:10

Čičinko díky za opravu - samozřejmě 180.

Simona Němcová
Nováček 1 příspěvek 02.12.16 15:20
Potřebuji poradit.

Potřebuji radu, jsem v práci 280 dní a před tím jsem byla na úřadu práce. Když mám odpracovaných jen 280 dní mám tím pádem nárok na mateřskou? Před tím jsem studovala, ale ne odmaturovala jsem. Po škole jsem byla na ÚP a při tom jen brigády. Chci tedy radu jak to je. S přítelem chceme miminko.
Mockrát děkuji za radu. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >