Nárok na mateřskou při neschopence

4
15.6.21 11:05

Nárok na mateřskou při neschopence

Zdravím všechny.

Chtěla bych se zeptat, jsem tři měsíce v nové práci. Podotýkám, že je to mé první zaměstnání. A teď jsem zjistila, že jsem neplánovaně otěhotněla. Termín porodu mám na v polovině ledna. V prosinci bych měla mít tedy odpracovaných těch potřebných 270 pro vznik nároku na mateřskou. Problém, ale je, že lékař momentálně zvažuje PN v důsledku rizikového těhotenství. A mě by zajímalo, ztratím díky tomu nárok na PPM, když budu mít odpracované jenom ty tři měsíce a zbytek strávím na neschopence?

Děkuji moc za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9122
15.6.21 11:07

Pokud budeš mít smlouvu, tak se počítají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18056
15.6.21 11:10

@Danusena musi ti běžet smlouva a pn neni problém ale problém by mohl být, že těch 270dnu musíš splnit pred nástupem na ppm. A na tu se nastupuje 6-8tydnu před termínem porodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2026
15.6.21 11:38

Nárok na ppm mít budeš, nescopenoa nevadí, musí ti běžet smlouva, což bude. Ale problem bych viděla spíš v těch 270 dnech. Musíš je mít odpracovane před nástupem na mateřskou, pn se do toho sice počítá, ale záleží, kdy v tom prosinci to budeš mít splněno. Jestli třeba v půlce, tak to už ti nevychází. Spočítej si to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
15.6.21 11:51

@Midaku Dobrý den, s těmi třemi měsíci jsem se trochu upsala, reálně to vychází spíše na čtyři. 270 dní bych měla mít splněných začátkem prosince, takže to bude asi na těsno, ale vyjít by mi to mělo. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat