Nárok na mateřskou při PN po zkušební době

Anonymní
7.9.21 11:00

Nárok na mateřskou při PN po zkušební době

Dobrý den.. Nejsem si úplně jistá, jestli budu mít nárok na mateřskou a tak se chci zeptat zkušenějších. S prvním dítětem jsem byla doma hned po škole, nárok na MD jsem neměla. V jejich 3 letech jsem nastoupila do práce.. Kde jsem na smlouvu oddělala 4 měsíce.. Pak jsem otěhotněla a šla na PN ze zdravotních důvodů. Termín porodu je stanoven na 4.3.2022. Smlouvu mám na určito do března 2022. Vůbec si nevím rady.. Jestli nárok budu mít a nebo ne. Prosím o radu.

Děkuji :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1023
7.9.21 11:11

Zakladatelko, jestli jsi pracovala 270 dní v předchozích 2 letech, čili se účastnila nemocenského pojištění tak ano dostaneš

Ale Ty jsi pracovala jen 4 měsíce. Čili na mateřskou nedosáhneš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11444
7.9.21 11:12

Jo, vyjde ti to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
7.9.21 11:12

Kdyby jsi počkala ještě cca 5-6 měsíců, nárok na mateřskou už by jsi měla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11444
7.9.21 11:13
@sarah1618 píše:
Zakladatelko, jestli jsi pracovala 270 dní v předchozích 2 letech, čili se účastnila nemocenského pojištění tak ano dostanešAle Ty jsi pracovala jen 4 měsíce. Čili na mateřskou nedosáhneš

To není pravda. I neschopenka se počítá jako by pracovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
7.9.21 11:15

@JancaS84 aha tak to se omlouvám..

ale být na pracovní neschopnosti mi nepřipadá jako “účast na nemocenském pojištění”

Tak se omlouvám za mylné info :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25335
7.9.21 11:15
@Anonymní píše:
Dobrý den.. Nejsem si úplně jistá, jestli budu mít nárok na mateřskou a tak se chci zeptat zkušenějších. S prvním dítětem jsem byla doma hned po škole, nárok na MD jsem neměla. V jejich 3 letech jsem nastoupila do práce.. Kde jsem na smlouvu oddělala 4 měsíce.. Pak jsem otěhotněla a šla na PN ze zdravotních důvodů. Termín porodu je stanoven na 4.3.2022. Smlouvu mám na určito do března 2022. Vůbec si nevím rady.. Jestli nárok budu mít a nebo ne. Prosím o radu.Děkuji :oops:

Spočítej si to, musíš mít oddelano 270 dní před nástupem na mateřskou, takže ty 4 měsíce, plus doba co budeš na neschopence (to se počítá taky), ty bys měla na mateřskou nastoupit někdy v půlce ledna pokud se nepletu. Ochranná lhůta ti vyjde, tak jenom spocitat, jestli budeš mít těch 270 dni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.9.21 11:18

Počítají se i víkendy nebo ryze pracovní dny v týdnu? Tj když jsem dělala od pondělí do pátku. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
11444
7.9.21 11:19
@Kriss Tina píše:
Spočítej si to, musíš mít oddelano 270 dní před nástupem na mateřskou, takže ty 4 měsíce, plus doba co budeš na neschopence (to se počítá taky), ty bys měla na mateřskou nastoupit někdy v půlce ledna pokud se nepletu. Ochranná lhůta ti vyjde, tak jenom spocitat, jestli budeš mít těch 270 dni.

Ji, ale smlouva trvá pokud jsem to dobře pochopila. Končí ji až po porodu. Odpracovala 4 měsíce plus neschopenka to ji vyjde úplně v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11444
7.9.21 11:20
@Anonymní píše:
Počítají se i víkendy nebo ryze pracovní dny v týdnu? Tj když jsem dělala od pondělí do pátku. Děkuji

Kalendarni, takže i víkendy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.9.21 11:23

To mi vychází na 290 dní v době nástupu na mateřskou. Čili nárok bych měla mít, snad. Ovšem nevím, jak dlouho před nástupem se řeší papíry atp. Aby mi neřekli, že nedají MD, když budu mít 290 až v den nástupu. Každopádně děkuji vám moc za odpovědi!

• Citovat
  • Nahlásit
11444
7.9.21 11:26
@Anonymní píše:
To mi vychází na 290 dní v době nástupu na mateřskou. Čili nárok bych měla mít, snad. Ovšem nevím, jak dlouho před nástupem se řeší papíry atp. Aby mi neřekli, že nedají MD, když budu mít 290 až v den nástupu. Každopádně děkuji vám moc za odpovědi!

To na to nemá vliv. Oni si to spočítaji ke dni nástupu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.9.21 11:28
@JancaS84 píše:
To na to nemá vliv. Oni si to spočítaji ke dni nástupu.

Děkuji moc. Velmi jste mě pomohla. Cítím se jak blbec v tom ale opravdu jsem si nebyla jistá kalendářními dny a započítání PN. Děkuji :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
869
7.9.21 11:38

Papíry se řeší těsně před nastupem..tedy jeden den je doktor napíse a ty s nimi zabehnes druhý den do práce za účetní a oni už pak vyřídí vše ostatní…žádná věda ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
78762
7.9.21 12:07
@sarah1618 píše:
@JancaS84 aha tak to se omlouvám..

ale být na pracovní neschopnosti mi nepřipadá jako “účast na nemocenském pojištění”

Tak se omlouvám za mylné info :oops:
Že to tobě nepřipadá, je ale úplně fuk, podstatné je co říká zákon.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat