Nárok na mateřskou při práci na dohodu

4027
14.4.21 09:41

Nárok na mateřskou při práci na dohodu

Řeším takový zapeklitý problém s mateřskou, tak se chci zeptat, jestli někdo nepracuje na sociálce nebo neřešil stejnou situaci a neví, jak to je. Volala jsem i na čssz a na callcentru mi řekli, že neví a mám si podat žádost a uvidím, tak jsem se moc nedozvěděla.

Jsem momentálně na rodičovské s prvním dítětem, smlouvu v práci mám na neurčito, takže v tom problém není, nárok na mateřskou z hpp mám, to vím. Začala jsem ale na podzim pracovat na DPP (smlouvu mi dali do konce roku s tím, že pak prodloužíme) a v listopadu i prosinci jsem měla nad 10 000 Kč hrubého, takže jsem oba měsíce platila sociální i zdravotní pojištění. V lednu mi smlouvu prodloužili do konce července, ale jako DPČ a každý měsíc to vyjde, že zaplatím sociální a zdravotní. Na mateřskou bych měla nastoupit 1.9. a nikdo mi není schopný říct, jestli mám nárok na mateřskou i této práce na dohodu (270 dnů pojištění splním, do ochranné lhůty bych se vešla, ale kamarádka mi tvrdí, že když mi změnili v průběhu typ smlouvy, že mi to nevyjde). Na callcentru se člověk nedozví nic a na ossz podle bydliště se nedá dovolat :zed: Nevíte někdo, jak to tedy je? Jsem z toho už celkem nešťastná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
76222
14.4.21 09:53

@Saidy Záleží na tom, jak je formulovana ta DPC, pokud jako zamestnani maleho rozsahu, tak narok mit nebudes, protože z takoveho neplyne ochranna lhuta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4027
14.4.21 10:07

@j.a.n.i1 mám tam pracovní dobu pro účely nemocenské každý den od 8 do 12 hodin, takže práce malého rozsahu by to být neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76222
14.4.21 10:38

@Saidy Pak bys nárok mít měla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1921
14.4.21 11:50

Nejsem expert, ale mám za to, že právě díky té brigádě bys měla mít nárok na vyšší materskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat