Narok na materskou pri vedlejsim osvc

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1019
25.6.22 13:11

Narok na materskou pri vedlejsim osvc

Ahoj, behem rdoicovske dovolene mi nebyla. prodlouzena smlouva v praci. Ted jsem OSVC (vedlejsi). Nevite nekdo, jak bych mohla ziskat narok na materskou, kdybych ted chtela mit druhe dite? Stacilo by par mesicu platit nemocenskou? Vyplati se to?
:nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
55783
25.6.22 14:48

Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) mají nárok na peněžitou pomoc v mateřství, jen pokud si dobrovolně a po určitou dobu platí nemocenské pojištění. OSVČ musí splnit podmínku účasti na nemocenském pojištění osob samostatně výdělečně činných alespoň po dobu 180 dnů v období jednoho roku přede dnem nástupu na peněžitou pomoc v mateřství. Současně musí účast na nemocenském pojištění (ze zaměstnání nebo z podnikání) trvat alespoň 270 kalendářních dnů v posledních dvou letech přede dnem nástupu na dávku.
https://www.cssz.cz/penezita-pomoc-

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83540
25.6.22 15:02

A já ještě doplním, že nemocenské nelze platit samostatně (tedy lze, ale v tak miniaturní částce, že to snad ani nemá smysl zmiňovat), takže jen kvůli PPM se nevyplatí si to platit, pokud si nevyděláš tolik, že bys to sociální i tak musela platit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat