Nárok na mateřskou u druhého dítěte po 4 měsících v práci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pepermintka
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 13.01.18 13:52
nárok na mateřskou u druhého dítěte po 4 měsících v práci

Ahoj holky, prosím o radu..nyní jsem na mateřské dovolené a pobírám rodičovský příspěvek..ten mi však končí v dubnu 2018 a to také nastupuji do práce..Nyní jsem však těhotná a termín porodu je srpen 2018..jde mi o to, jestli mám nárok na PPM, když budu v podstatě v práci asi 4 měsíce? /Před prvním dítětem jsem tam pracovala 7 let/ anebo může o PPM zažádat manžel? Moc děkuji za informace

Reakce:

Elishka1
Závislačka 2779 příspěvků 13.01.18 13:54

Pokud ti stále běží pracovní poměr a jen se do práce vracíš, jsi stále pojištěná a na PPM máš nárok

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63565 příspěvků 3 inzeráty 13.01.18 13:54

@Pepermintka Pokud ti stále trvá pracovní poměr tj. varacíš se zpět do původní práce, tak nárok máš a buď bude ta mateřská stejná nebo vyšší.

vertunka
Závislačka 4706 příspěvků 13.01.18 13:54

Podle me narok budes mit. Stejne jako u prvniho.

Pe-G
Ukecaná baba ;) 1877 příspěvků 13.01.18 13:57

Měla jsem to stejně, mezi dětmi jsem si odskočila na 4 měsíce do práce, mateřská byla stejná jako u prvního.

Pepermintka
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 13.01.18 13:59

Holky moc diky, to jste me potesily :-) bala jsem se ze dostanu prd kdyz jsem tam nebyla min. rok

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 jednoduchých tipů, jak si užít Vánoce bez stresu a honičky

Vánoce by měly být svátky klidu a rodinné pohody. Bohužel v posledních letech... číst dále >

Kouzelné vánoční dárky: Hračky, které si vaše miminko zamiluje

Dáváte přednost originálním autorským dárkům před těmi průmyslovými?... číst dále >

Články z Expres.cz

Smutné Vánoce Jiřiny Bohdalové: Ortéza a invalidní vozík! Sama neudělá ani krok

V dubnu Jiřina Bohdalová (87) spadla ze schodů a nevypadalo to s ní vůbec... číst dále >

Před přečtením spalte? Tady je 5 knih, které pod stromečkem nechcete najít

Průměrný Čech za rok přečte dvanáct knížek. Pokud by vzal do ruky následující... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >