Nárok na mateřskou - zaměstnání v 7. měsíci těhu

Anonymní
28.12.19 13:49

Nárok na mateřskou - zaměstnání v 7. Měsíci těhu

Ahoj,
Je mi 29 let, od osmnácti pracuji. Na konci května jsem ukončila pracovní poměr a vzhledem k tomu, že rok předtím jsem jezdila pracovně do Polska, kde jsem toho měla opravdu dost (rozjezd nové pobočky)rozhodla jsem se dát si prázdniny a zaměstnání hledat až v září. Na začátku července jsem ovšem se svým dlouholetým partnerem otěhotněla a samozřejmě jako těhotná již zaměstnání nenašla.

Termín porodu mám na začátku dubna a tak nemám nárok na mateřskou. Napadlo mě nechat se fiktivně zaměstnat u známého teď v lednu, tak, abych na mateřskou dosáhla. Nejsem žádné netáhlo co by chtělo využívat dávek, jen mi přijde škoda o mateřskou přijít když jsem vždy pracovala a jen teď to vyšlo takhle nečekaně :roll:

Co si o tom myslíte, dosáhnu na mateřskou pokud se nechám teď na měsíc zaměstnat? Nebude nikdo prověřovat zaměstnání těhotné v sedmém měsíci?

Díky za názory :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8559
28.12.19 13:56

Je to skoro podvod a může se to otočit proti zaměstnavateli. Protože doteď nic a v sedmém měsíci se necháš zaměstnat. Ještě jak bývá zvykem za slušnou mzdu, aby byla slušná mateřská. To už tu bylo nesčetněkrát. Jak vysoká je pravděpodobnost, že na to přijdou nevím, ale pokud přijdou, je problém. Tohle je jasné a účelové zaměstnání měsíc před mateřskou.
Nicméně odhlédnu-li od tohoto, pak ano, pokud más za poslední dva roky odpracováno 270 dnů a v době nástupu na mateřskou budeš mít zaměstnání, pak máš nárok na mateřskou, dokud to někdo nezpochybní jako účelový podvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10206
28.12.19 14:10

Pravděpodobně to bude posuzováno jako účelové zaměstnání a může se stát, že to bude ossz šetřit. Smlouva atd. Je to podvod a chceš dávky od státu. Snadno se to může otočit proti zaměstnavateli a ten může klidně dostat pokutu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2899
28.12.19 14:18

Jak uz tu psali, je dost pravdepodobne, ze se to bude zkoumat. A pak hrozi pokuty a stejne vam ty davky seberou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70019
28.12.19 14:46

Jasně, vůbec nechceš využívat dávek, ale vymýšlíš, jak se k nim podvodem dostat… a netvrď tu, že po počůrání testu tě nikdo nezaměstná, minimálně 3 měsíce to ještě není vidět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.12.19 15:08

Pracuji na nemocenském oddělení a už vzhledem k tomu, se do jisté míry jedna o podvod a hrozil by i postih zaměstnavatele bych to rozhodne nedoporučovala.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama