Nárok na mateřskou,mám odpracováno ale teď jsem na úřadě

60
24.9.20 23:38

Nárok na mateřskou,mám odpracováno ale teď jsem na úřadě

Ahoj, chci se zeptat, pracovala jsem od roku 2017 až do teď, už jsem na úřadě 2 měsíce. Nemůžu nic sehnat. Teď jsem zjistila že jsem těhotná cca 6 týdnů, budu mít nárok na mateřskou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1182
24.9.20 23:42

Ne. Musela by sis jeste pred porodem najit praci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7798
25.9.20 04:41
@Kosopemi píše:
Ne. Musela by sis jeste pred porodem najit praci.

Ha?? V posledních dvou letech musí mít odpracováno 270 kalendářních dnů, ano, nezapočítává se doba na úřadě nicméně pracovala od roku 2017 doteď, takže nárok splňuje..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.20 05:35

Obávám se, že ne, protože jste nebyla těhotná ještě v průběhu aktivního pracovního poměru.

Nárok na mateřskou máte v případě, že máte odpracováno 270 dní a zároveň pokud spadáte do ochranné lhůty, tzn. 180 dní od ukončení
Pracovního poměru porodíte (jste těhotná ještě před koncem poměru). Pokud se tak nestane a TP máte později, mám pocit, že se na to vážou ještě i další možnosti.

Zavolejte svému předchozímu zaměstnavateli, informujte ho o tento skutečnosti a domluvte se s ním.

• Citovat
  • Nahlásit
7985
25.9.20 05:44
@Skaiqy píše:
Ha?? V posledních dvou letech musí mít odpracováno 270 kalendářních dnů, ano, nezapočítává se doba na úřadě nicméně pracovala od roku 2017 doteď, takže nárok splňuje..

Nárok nesplňuje. Musela by na ppm nastoupit max 180 dnů od konce zaměstnání, což nemůže stihnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5268
25.9.20 06:24

@Skaiqy ale je tam jeste druha podminka, nastoupit na PPM do 180 dni (to je jeji ochrana lhuta), tj cca 6 mesicu po ukonceni a to jaksi nestihne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6840
25.9.20 06:38
@Skaiqy píše:

Ale ona by nastupovala na mateřskou až někdy příští rok. Nárok nemá. V době, kdy končila v posledním zaměstnání, ještě nebyla těhotná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73298
25.9.20 06:38
@Skaiqy píše:

No, bylo by dobré vzdy cist vic nez prvni vetu, takze zkus v tom zakone o nemocenskem pojisteni precist i ty dalsi cca 2. A pak treba nebudes placat takovehle nesmysly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5295
25.9.20 07:33

Bohuzel, musela by si sehnat ještě práci. Jinak budeš mít nárok jen na rodičovský příspěvek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7798
25.9.20 09:03
@j.a.n.i1 píše:
No, bylo by dobré vzdy cist vic nez prvni vetu, takze zkus v tom zakone o nemocenskem pojisteni precist i ty dalsi cca 2. A pak treba nebudes placat takovehle nesmysly.

Jani klid, člověk se poplete :) ale jestli je agrese tvůj normální projev tak promiň ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10431
25.9.20 09:18
@Skaiqy píše:
Jani klid, člověk se poplete :) ale jestli je agrese tvůj normální projev tak promiň ;)
Člověk se může splést, když se ho někdo na něco zeptá a on neví. Ty jsi ale vstoupila do diskuze, kde jsi rozporovala správnou odpověď, aniž bys ji měla jakkoliv podloženou. Žádné „já si myslím“ nebo „nejsem si jistá, ale není to tak, že…?“ Prostě jsi sestřelila správnou odpověď a vystřelila suverénním způsobem svou chybnou. Tak se nediv, že se proti tomu někdo ohrazuje tak, že se diví tomu sebevědomí. :nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
25.9.20 13:01

Holky díky, do zaměstnání mě bohužel už nevezmou. Zkoušela jsem to. A nevíte zda bych mohla dostat nějaký příspěvek na bydlení nebo na věci okolo těhotenství, alespoň? V pondělí se mám v plánu jít zeptat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5295
25.9.20 14:29
@Kleryna píše:
Holky díky, do zaměstnání mě bohužel už nevezmou. Zkoušela jsem to. A nevíte zda bych mohla dostat nějaký příspěvek na bydlení nebo na věci okolo těhotenství, alespoň? V pondělí se mám v plánu jít zeptat

Na bydlení možná, to záleží jestli splňujes podmínky. A žádný příspěveky pro tehotny neexistují. Max tak u tve zdravotní pojišťovny na nějaký vitamíny, cvičení apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
370
26.9.20 01:17

@Kleryna no tak zkoušej dál ne? Si na začátku těhotenství. Nikde to nevykádej. Někde tě vemou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
26.9.20 18:55

No zkouším, všude plný stav nebo chtějí chlapy. Nebo výmluva že nechtějí brát kvůli koróně. Tak mám bohužel asi smůlu, bydlím ve Šluknově, a moc toho tu není..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama