Nárok na MD? 2. těhotenství

685
22.9.21 13:33

Nárok na MD? 2.tehotenstvi

Dobrý den, rada bych se zeptala zda je vše dle našich zákonů a podmínek pro čerpání Md q následně RP v pořádku…15let pracuji ve zdravotnictví..2018 jsem porodila, 2roky RP, nastoupila jsem zpet do prace kde mam smlouvu na dobu neurčitou a nyni jsem opět tehotna. Od 12tt na PN…mezi 2.tehu jsem pracovala 13mesicu na plny úvazek. Budu moc pak 6-8tydnu pred porodem zažádat o Md a nasledne pak o Rp? Děkuji za informaci a hezký den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25335
22.9.21 13:41

@SisaSm ano budeš, pokud smlouva jede pořád dál od první mateřské, tak vůbec nic neřeš, nárok máš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
22.9.21 13:45

@Kriss Tina moc dekuji..ano smlouva se nijak nemenila, stale na dobu neurcitou. Moc dekuji a hezky den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
187
22.9.21 14:01

Vetřu se s dotazem.. momentálně jsem na RP, dcera 2roky… smlouvu mám na dobu neurčitou teď od 6/2021, predtim byla vždy prodluzovaná o rok.. MD jsem pobírala… teď když bych otěhotněla, bude nárok na MD? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11443
22.9.21 14:25
@Kvačka1012 píše:
Vetřu se s dotazem.. momentálně jsem na RP, dcera 2roky… smlouvu mám na dobu neurčitou teď od 6/2021, predtim byla vždy prodluzovaná o rok.. MD jsem pobírala… teď když bych otěhotněla, bude nárok na MD? :)

Ano, pokud smlouva trvá tak máš nárok na mateřskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
187
22.9.21 14:42

@JancaS84 děkuji moc 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
460
22.9.21 20:49

Holky a moc prosim, jestli nevíte, jak by to bylo, kdybych sla pred 2.tehotenstvim do prace (zatim se neuspesne snazime o druhe, tak se budu muset asi vratit), jestli musim odpracovat nejakou konkretni dobu, abych mela narok na druhou MD? Kdybych treba odpracovala jen par mesicu? Mam smlouvu na neurcito :) dekuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat