Nárok na MD (složitá situace)

Anonymní
30.1.20 16:50

Nárok na MD (složitá situace)

Ahojky, jsem v takové dosti složité situaci a na ossz jsem se nedovolala a bohužel se tam kvůli zdravotnímu stavu nedostanu. Od září 2019 jsem byla zaměstnaná a od listopadu 2019 jsem na neschopence s rizikovým těhotenstvím. Někde jsem četla, že i přesto, že jsem na nemocenské bych měla mít nárok na zkrácenou MD. Jde mi, ale hlavně o to, že za mě momentálně asi nikdo neodvadi zdravotní pojištění i přesto, že mi zaměstnavatel žádnou výpověď nedal, prostě mě odhlásil a teď nekomunikuje. Je nějaká možnost, že bych MD dostala? Dr to chce vědět kvůli ukončení neschopenky. Díky za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2907
30.1.20 17:03

Vam ukoncil pomer ve zkusebni dobe si myslim. To materska nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11192
30.1.20 17:05

Záleží, jak dlouho jsi pracovala předtím a kdy máš nástup na MD..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7536
30.1.20 17:08

Pokud ti skutečně nedal žádné písemné zrušení pracovního poměru ve zkušební době (ani tím způsobem, že ho dát chtěl a tys odmítla převzít), tak to řeš s právníkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2704
30.1.20 17:12

Tak doručení výpovědi a to i ve zkušební době musí být písemné. Pokud ti výpověď nebyla písemně doručena, tak je neplatná… Mohl ti ji však doručit i osobně, pokud jsi to odmítla tak řešit s právníkem, ale v tomto případě jsou šance na úspěch malé. Pokud za tebe zaměstnavatel přestal platit pojištění pak se obrátit na inspektorát práce a také na sociální, doložit pracovní smlouvu a oni by měli řešit proč za tebe neplatí když je povinen. Z tvé strany bys v takovém případě byla stále zaměstnaná a on musí doložit, že ti doručil výpověď. Jinak na PPM je nárok pouze v případě že za tebe byla odváděno pojištění po dobu 270 dní za poslední dva roky a zároveň si v dobu nástupu na PPM v pracovním poměru nebo v ochranné lhůtě. Ochranná lhůta je stejně dlouhá jako trvalo poslední zaměstnání, nejdéle však 180 dní. Žádná zkrácená forma neexistuje.

Příspěvek upraven 30.01.20 v 17:13

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14339
30.1.20 17:12

Předtím jsi dělala co? Žádná zkrácená MD není. Pokud jsi na neschopence a nejsi zaměstnaná, tak ti zdravotní platí stát, ale to na mateřskou vliv nemá. Jak tě odhlásil? Dostala jsi zrušení prac. poměru ve zkušební lhůtě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1094
30.1.20 17:54

Ještě doplním, že pokud jsi na PN a nyní nezaměstnaná, musíš tuto skutečnost ohlásit své zdravotní pojišťovně. Jinak za Tebou budou evidovat dluh na zdravotním pojištění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.1.20 19:16

@Kriss Tina právě že jsem žádnou výpověď do ruky ani ústně nedostala, jen mě odhlásil z pojištění, na zdravce to vědí že jsem na pn

• Nahlásit
  • Citovat
70064
30.1.20 20:23
@Anonymní píše:
@Kriss Tina právě že jsem žádnou výpověď do ruky ani ústně nedostala, jen mě odhlásil z pojištění, na zdravce to vědí že jsem na pn

A bydlis na trvalem bydlisti, jesti ti to treba neposlal tam?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7536
30.1.20 21:02
@j.a.n.i1 píše:
A bydlis na trvalem bydlisti, jesti ti to treba neposlal tam?

Pokud by to byla jiná adresa než ta na které je na PN, tak by to stejně bylo doručování v rozporu se zákoníkem práce, ne? Zaměstnavatel má povinnost doručovat na poslední známou adresu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.1.20 22:15

Samozřejmě, že bydlím tam kde mám trvalé bydliště

• Nahlásit
  • Citovat
1984
30.1.20 22:20

A do práce teda nemůžeš zajet aby si to poresila osobne? V té práci je jen ten majitel, nebo nějaká účetní, jiní zaměstnanci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.1.20 09:01

@JancaS84 když tam přijdu, vedoucí prodejny se schová a ostatní tvrdí, že tam není. Chtěla jsem i číslo na účetní, ale že prý si mám trhnout nohou a vyřešit si to sama (to mi řekla holka co tam prodává). Zaměstnavatel prostě nezveda telefon a nekomunikuje, jenže je z Prahy a tam se fakt nedostanu. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
2.2.20 11:17
@Anonymní píše:
@JancaS84 když tam přijdu, vedoucí prodejny se schová a ostatní tvrdí, že tam není. Chtěla jsem i číslo na účetní, ale že prý si mám trhnout nohou a vyřešit si to sama (to mi řekla holka co tam prodává). Zaměstnavatel prostě nezveda telefon a nekomunikuje, jenže je z Prahy a tam se fakt nedostanu. :zed:

Tohle bych doporučovala konzultovat s advokátem, protože je možný, že pracovní poměr u zaměstnavatele stále trvá, jestliže ti nedoručili zrušení ve zkušební době. § 66
Zrušení pracovního poměru ve zkušební době

(1) Zaměstnavatel i zaměstnanec mohou zrušit pracovní poměr ve zkušební době z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. Zaměstnavatel nesmí ve zkušební době zrušit pracovní poměr v době prvních 14 kalendářních dnů trvání dočasné pracovní neschopnosti (karantény) zaměstnance.

(2) Pro zrušení pracovního poměru ve zkušební době se vyžaduje písemná forma, jinak se k němu nepřihlíží. Pracovní poměr skončí dnem doručení zrušení, není-li v něm uveden den pozdější.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.2.20 14:34
@Anonymní píše:
Tohle bych doporučovala konzultovat s advokátem, protože je možný, že pracovní poměr u zaměstnavatele stále trvá, jestliže ti nedoručili zrušení ve zkušební době. § 66
Zrušení pracovního poměru ve zkušební době

(1) Zaměstnavatel i zaměstnanec mohou zrušit pracovní poměr ve zkušební době z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. Zaměstnavatel nesmí ve zkušební době zrušit pracovní poměr v době prvních 14 kalendářních dnů trvání dočasné pracovní neschopnosti (karantény) zaměstnance.

(2) Pro zrušení pracovního poměru ve zkušební době se vyžaduje písemná forma, jinak se k němu nepřihlíží. Pracovní poměr skončí dnem doručení zrušení, není-li v něm uveden den pozdější.

No jelikož mě odhlásil že zdravotního pojištění tak chápu to, že mě prostě vyhodil, ale nevím jak teď řešit to, že se mnou nekomunikuje a nemám žádné papíry, které má povinnost mi dát. Zase s advokátem by to bylo na dlouho, ne?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama