Nárok na odstupné při dvou plných úvazcích

Anonymní
9.11.19 13:27

Nárok na odstupné při dvou plných úvazcích

Prosím o radu. Jsem na rodičovské dovolené a zaměstnaná u zaměstnavatele A (tam mám nahlášenou dobu trvání rodičovské dovolené). Před pár měsíci jsem začala pracovat na plný úvazek u zaměstnavatele B (zcela jiný obor).
Za chvíli mi končí nahlášená rodičovská dovolená u zaměstnavatele A a zřejmě tam pro mě již nemají místo. Mohu dostat výpověď pro nadbytečnost a dostat odstupné, když mám v podstatě plný úvazek a pracuji jinde? Nebo musím dát výpověď sama? Jsem případně povinna zaměstnavateli říct, že již pracuji jinde?
Pro vysvětlení situace, chtěla jsem zkusit i jiné zaměstnaní a přilepšit si finančně u zaměstnavatele B a pak se vrátit k původnímu zaměstnavateli A, ale když pro mě nemá místo, tak bych zůstala u zaměstnavatele B. Odstupné se hodí, co si budeme povídat (jedná se o velkou firmu, bolet je to nebude)
Děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2973
9.11.19 13:32

:lol: ty máš Teda žaludek. Pokud pro tebe nemají místo musí se k tomu postavit oni. Pokud práci máš tak o co ti jde :roll: :roll: bože to snad není pravda :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.11.19 13:37

No měla by ses se zaměstnavatelem A spojit a říct, že se brzy budeš vracet po RD a uvidíš, co bude. Když Ti řekne, že s Tebou počítá, tak si budeš muset rozmyslet, kde zůstaneš a ve druhé práci dát výpověď :nevim:
Edit: pokud s Tebou už A počítat nebude, tak máš na odstupné nárok

Příspěvek upraven 09.11.19 v 13:40

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1981
9.11.19 13:37

Pokud A vam da vypoved. Mate narok na odstupne. Dalsi uvazek ci brigada na to nema vliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.11.19 13:38

A kdybych jinou práci neměla, tak by požadavek na odstupné byl v pořádku, že? Vrátit jsem se tam chtěla, taky po xletech, které jsem tam odpracovala. Nevím proč bych měla mít „žaludek“, když bych chtěla odstupné, jen proto, že jsem zaměstnaná jinde :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
2012
9.11.19 13:40

Napsala bych do firmy A email a zeptala se, že mi končí rodičák, jestli se budu moct vrátit na svoje místo a uvidíš.

Tady jsou všichni hrozní moralisti a nikomu by se odstupné nehodilo :nevim: Zaměstnavatel neví, že pracuješ jinde, pokud pro tebe práci nemá, náleží ti odstupné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2973
9.11.19 13:40
@Anonymní píše:
A kdybych jinou práci neměla, tak by požadavek na odstupné byl v pořádku, že? Vrátit jsem se tam chtěla, taky po xletech, které jsem tam odpracovala. Nevím proč bych měla mít „žaludek“, když bych chtěla odstupné, jen proto, že jsem zaměstnaná jinde :nevim:

Ono vám řekli nemáme místo? Pokud místo mít budou tak jak to budete řešit? Dva plné úvazky být nesmí… Já nechápu o co jde. Práci máte, vrátit se očividně asi nechcete tak o co jde. A odpracovala zdarma že? A vy jste nedostává la každý měsíc peníze? :lol: :lol:

Příspěvek upraven 09.11.19 v 13:42

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.11.19 13:42

@Jitul.kaaa9 @Cenarius Děkuji za odpovědi. Nebyla jsem si jistá a určitě nehodlám jednat protiprávně.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.11.19 13:45

@mofiz dvě práce na plný úvazek lze mít, pokud se jedná o odlišné obory. Ano se zaměstnavatelem jsem se spojila a momentálně jednáme o tom, že pro mě nemá původní místo. Takže předpokládám, že mi bude nabídnuto odstupné, ale já sama jsem nevěděla, zda na něj mám nárok, když pracuji již jinde. Pořád nechápu, co je na tom špatného, když jsem se do původní práce chtěla vrátit?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.11.19 13:48

@xstrasilka děkuji, vidím to stejně. Ano, už vidím, jak při mé situaci říkám zaměstnavateli A, nedávejte mi výpověď, už pracuji jinde, odstupné si nechte, nestojím o to :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
8137
9.11.19 13:54

@mofiz Na základě čeho tu tvrdíš, že dva plné úvazky mít nesmí?

Zakladatelko, řeknu ti to z pohledu zaměstnavatele. Takových žen, které si řekly „vytřískám z toho co nejvíc“, je samozřejmě víc. Chytrý zaměstnavatel ale samozřejmě nechce platit 2-3 měsíce výpovědní lhůty zaměstnance za nic na překážkách (obzvlášť v případě, že tam hrozí účelová lež ze strany té matky), tzn. že pomocí pár dotazů zjistí velmi jednoduše, jestli je daná matka připravena na variantu, že se její místo zruší, ona dostane odstupné, ale výpovědní lhůtu si samozřejmě v práci odchodí. Po takovémto návrhu poměrně velká část těch matek řekne „aha, já myslela, že už bych nemusela vůbec“, na to zaměstnavatel „a vám něco brání nastoupit? My s vámi na ty 2-3měsíce počítáme“, načež většinou nastane „tak já se chci dohodnout“ (když je matka arogantní, zdůrazním jí, že se ozývá dost pozdě, protože pokud zaměstnavatel nebude ochotný se dohodnout, bude muset respektovat výpovědní lhůtu ze své strany. Když spustí „já se stejně hodím marod“, tak bude mít velké nepříjemnosti kvůli kontrolám ze strany zaměstnavatele).
Takže ta možnost získání odstupného tu samozřejmě je, ale podle mě to u chytrého zaměstnavatele neprojde a úspěchem bude dohoda, která ti umožní zůstat u nového bez výpovědní lhůty z tvojí strany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1981
9.11.19 13:57

@mofiz muzete mit klidne 10 plnych uvazku, omezuje vas jen casovy fond 24h/denne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.11.19 14:03

@zrcadlo Děkuji za pohled z druhé strany. Rozhodně nechci lhát, ani dělat zaměstnavateli A problémy, nejraději bych se domluvila dohodou. Na mém původním zaměstnání se nevyplatí varianta odchozených dvou měsíců ve výpovědní lhůtě, takže s touto variantou nepočítám, ale samozřejmě se můžu mýlit. Každopádně děkuji za vyjádření.

• Nahlásit
  • Citovat
8137
9.11.19 14:08
@Anonymní píše:
@zrcadlo Děkuji za pohled z druhé strany. Rozhodně nechci lhát, ani dělat zaměstnavateli A problémy, nejraději bych se domluvila dohodou. Na mém původním zaměstnání se nevyplatí varianta odchozených dvou měsíců ve výpovědní lhůtě, takže s touto variantou nepočítám, ale samozřejmě se můžu mýlit. Každopádně děkuji za vyjádření.

My jsme nakonec taky dávali dohodu (s odměnou ve výši odstupného nebo i výpovědní lhůty), ale nejdřív jsem si prostě zjistila, jak moc vážný zájem té matky se vrátit je. A pokud nemohla nastoupit, bylo evidentní, že buď má práci jinde, nebo prostě nemá pro návrat podmínky (např. se přestěhovala a nemá se jak dostat apod.), tzn. že překážky jsou na její straně a není jediný důvod, proč by měl zaměstnavatel vyplácet cokoliv navíc. Pak jsem samozřejmě navrhla dohodu bez jakékoliv odměny.
Ale je spousta personalistů, kteří toto neřeší a náklady je netankují, takže šanci máš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6906
9.11.19 14:18
@Anonymní píše:
@mofiz dvě práce na plný úvazek lze mít, pokud se jedná o odlišné obory. Ano se zaměstnavatelem jsem se spojila a momentálně jednáme o tom, že pro mě nemá původní místo. Takže předpokládám, že mi bude nabídnuto odstupné, ale já sama jsem nevěděla, zda na něj mám nárok, když pracuji již jinde. Pořád nechápu, co je na tom špatného, když jsem se do původní práce chtěla vrátit?

on není povinen ti držet původní místo tři roky, jen místo odpovídající pracovní smlouvě, ne to původní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama