Nárok na ošetřovné pro přítele, když já budu v porodnici

2
12.10.19 21:17

Nárok na ošetřovné pro přítele (když já budu v porodnici)

Ženy, ráda bych se zeptala, zda u některé z vás čerpal manžel/přítel ošetřovné pro dítě mladší 10 let když vy jste byly v porodnici? Žádá se o to přímo v porodnici u mého budoucího ošetřujícího lékaře? :nevim: O staršího syna se nám přes týden nemá kdo postarat (má teprve 2 roky), přítel má už minimum dovolené a ráda bych aby si ji spolu s otcovskou dovolenou vyčerpal až budu s dvojčaty doma… Děkuju za případné odpovědi :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

760
12.10.19 21:22

Taky si bude manžel brát, myslím že se to vyřizuje u pediatra dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.10.19 21:25

Nebyla jsem po porodu, ale akutní gyn operaci a paragraf manželovi vypsala sekretářka z gynekologie v nemocnici na dobu hospitalizace. Když pak v něm chtěl pokračovat po propuštění, tak ho psala má obvodní lekarka. Předpokládám že je to stejné. Dětská nám ho vypsat nechtěla, že musí můj lekar

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.10.19 21:29

Kdyz jsem byla s druhym ditkem v porodnici, napsali to manzelovi tam. Pak nas ale prevezli na neonatologii, a to uz musel manzel za mym obvodakem (nastesti mame stejneho). Pediatr starsi dcery mi rikal, ze osetrovak klidne napise, ale dle jeho zkusenosti ho pak v praci nechteji zaplatit. Ze si musi nechat napsat osetrovak na me, i kdyz je doma s dcerou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1322
12.10.19 21:43

Mně to vypsal gynekolog hned při příjmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
565
12.10.19 21:57

Napíše mu paragraf sekretářka na gynekologii. Přítel byl na paragrafu pp dobu mého pobytu…vyčerpal všech 9 dní i když jsem byla už doma..sama mu to ta paní řekla že může. A pak šel na otcovskou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
721
12.10.19 22:25

Prijeli jsme do porodnice v noci a jelikoz to vypadalo na delsi dobu, muz jel jeste domu za synem (hlidala babicka, ale musela do prace). Takze si manzel rekl o osetrovacku primo tam a jeste ani mimino nebylo na světě. Pak mu ji ukoncili kdyz nas propustili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.10.19 22:54

Ahoj, pokud jsi na rodičovské dovolené, dají v porodnici manželovi ošetřování člena rodiny a vypisuje se na Tebe, jako zástup za osobu pečující o dítě. 9 dní je hrazeno, delší už se neplatí. Někdy v porodnici při propuštění vyplní automaticky 9 dní, jindy datum propuštění z nemocnice, pak může čerpat týden otcovské a pokud by to Tvůj zdravotní stav vyžadoval, tak další OČR už vypisuje obvodní lékař. Přeju hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18645
13.10.19 06:50

@periz b OCR dostal manzel na me, napsali mu to v nemocnici na sestinedeli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama