Nárok na paragraf, více dětí v domácnosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
93
29.9.21 16:47

Nárok na paragraf, více dětí v domácnosti

Zdravím maminky,

měla bych malý dotaz.

Jak je to v situaci, kdy mám doma 3 děti, nejstarší chodí do školky a dva mladší mi onemocněli. Má otec nárok na paragraf na dítě, na které nepobírám rodičovský příspěvěk? Já pobírám RP na nejmladší.

Jde mi o to, že nevím jak to budu dělat. Se dvěma musím být doma a s nejstarším tak nemohu do školky a ze školky. Školku máme 10km daleko :/

Pokud máte někdo zkušenost, budu ráda za reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26941
29.9.21 16:59

Na prostřední nemocné mít může. Ale proč jako? Aby si válel šunky za 60% platu doma? To ho bude zaměstnavatel milovat.
Tak holt dítě nepůjde do školky, než se sourozenec uzdraví. Nebo uzdraví natolik, že bude bez teploty a schopný cesty do/ze školky.
Navíc teda zase naložit dítě s kašlem do auta a hodit druhé do školky zas takový problém není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
29.9.21 17:06

Děkuji za reakci, ale nevím, jestli si doma válím šunky já, když se starám o své děti. Navíc onemocněli oba dva, nejmladší má pár měsíců a starší dva roky.

Bojím se toho, že když jsou nemocní a každé ráno je budu muset budit a tahat do zimy, že to těžko vyleží :( nevím, to je jen můj názor.

Nejstarší dcera byla nemocná teď, takže byla už přes týden doma a bylo mi líto ji zase nechat doma, tak jsem se jen chtěla zeptat, jestli je tu i taková možnost, že by manžel byl doma.

Moc děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8595
29.9.21 17:12

A manžel by nemohl dítě do školy zavést a vyzvednout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26941
29.9.21 17:13

@GábiO A k čemu ten paragraf chlapovi bude? Že nepůjde do práce, bude brát 60% mzdy jen pri to, aby odvedl a vyzvedl dítě ve školce? A to mu má zaplatit daňový poplatník? To jako vazne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79405
29.9.21 17:16

@GábiO No, když se o deti statas ty, tak ten druhy si ty sunky válet bude, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
29.9.21 17:19

@bublinek
Manžel do práce dojíždí, vyjíždí ráno o pul6 a přijíždí až kolem 17h.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2868
29.9.21 17:22

Školkové dítě bych ten týden, dva bez uzardění nechala doma, však ono mu nic neuteče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
29.9.21 17:24
@j.a.n.i1 píše:
@GábiO No, když se o deti statas ty, tak ten druhy si ty sunky válet bude, ne?

Vy to tak doma máte? Když máte chlapa doma, tak si jen válí šunky? Každý to má asi jinak. Ale to je jiné téma..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2502
29.9.21 17:37

Ano, otec muze jit na OCR s ditetem, na ktery nepobiras RP, tedy s prostrednim ditetem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
93
29.9.21 17:37

Děkuji všem za reakce, s manželem to proberu, následně i s dr. jen jsem chtěla vědět vaše zkušenosti a těch se mi dostalo.

Děkuji a přeji krásné dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26941
29.9.21 17:54

@GábiO Hlavně s panem manželem čekejte, že to super ošetřovne může taky přijít s měsíčním zpožděním. :mrgreen:
Aby jsi se pak nedivila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15880
29.9.21 17:55

Zbytecne prijdete o penize.

Co presne je detem?
Pokud nemaji horecku 39, tak jim deset minut v aute nijak neublizi.
Nebo nech skolkove doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17164
29.9.21 17:57

Nechápu na co ošetřovačku. Si prostě nech holku domu. Nebo si chce manžel hodit voraz z práce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36004
29.9.21 18:02

OČR mít může, ale školkové dítě bych nechala doma.
Toto situaci vnímám jako zneužívání dávek a rozcapenost. Myslím si, že pokud je doma dítě, na které se vztahuje RD, možnost druhého rodiče čerpat OČR na jiné dítě v rodině by měla být možná jen za mimořádné situace. Třeba pobyt v nemocnici, zlomená noha apod.
Ne proto, že není jak vozit do vzdálené školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat