Nárok na podporu po DDP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
humpio
Povídálka 30 příspěvků 25.11.18 16:57
Nárok na podporu po ddp

Dobrý den byla sem na úřadu práce asi měsíc a kousek a nastoupila sem do zaměstnání na dpp s tím že si udělám vstupní prohlídku a nastoupil nastalo. Vstupni prohlídkou sem prošla ale nepohodla jsem se s kolegyní takovým způsobem že sem pracovní poměr ukončila ještě v dpp.Budu se hlásit na UP zpět ale budu mít nárok na podporu? A z čeho ji budou počítat? Pracovala jsem na 97kc hrubého. Diky za odpověď

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64190 příspěvků 3 inzeráty 25.11.18 17:24

Pokud si na dpp neměla nad 10 000,– tak pro narok na podporu jak kdyby nebyla.

humpio
Povídálka 30 příspěvků 25.11.18 17:37

@j.a.n.i1 no měla sem něco přes deset a teď nevím kolik budu mít..Tak že spíš s tím nepocitat?

eumedon
Extra třída :D 14007 příspěvků 25.11.18 18:56
@humpio píše:
@j.a.n.i1 no měla sem něco přes deset a teď nevím kolik budu mít..Tak že spíš s tím nepocitat?

Máš výplatní lístky? Jsou na nich odvody na sociální? Tak z toho se to bude počítat.

humpio
Povídálka 30 příspěvků 25.11.18 20:06

@eumedon no vidíš tak to ještě ani nemám..A Po DPP se dává zapoctak?

eumedon
Extra třída :D 14007 příspěvků 25.11.18 20:14
@humpio píše:
@eumedon no vidíš tak to ještě ani nemám..A Po DPP se dává zapoctak?

Ano: https://www.epravo.cz/…-106976.html

Edit: Už ne, už se to změnilo, jak jsem se podíval do zákoníku práce :

§ 313
(1) Při skončení pracovního poměru nebo dohody o pracovní činnosti je zaměstnavatel povinen vydat zaměstnanci potvrzení o zaměstnání a uvést v něm…

Letos se to tedy změnilo.

humpio
Povídálka 30 příspěvků 25.11.18 20:36

@eumedon díky tak že na pracák musím mít i v tomto případě sebou zapoctovy list a kdyz mi ho ještě nedají tak musím na pracák dvakrát…dík za info

eumedon
Extra třída :D 14007 příspěvků 26.11.18 07:24

@humpio Zkuste si vyžádat potvrzení o zdanitelných příjmech a odvedených zálohách, tam by to mělo být taky. Ale nejdřív na ten pracák a tam se když tak dozvíte, co je potřeba.

Kdybyste totiž šla na pracák po lhůtě 3 dnů, tak to bude stejně pasé a každá bumážka od zaměstnavatele vám bude k ničemu.

eumedon
Extra třída :D 14007 příspěvků 26.11.18 08:16
@humpio píše:
@eumedon díky tak že na pracák musím mít i v tomto případě sebou zapoctovy list a kdyz mi ho ještě nedají tak musím na pracák dvakrát…dík za info

Jestli to byla DPP, tak vám zápočtový list nedají - nemusí dát (od února je změna). Čili když zaměstnavatel nemá zákonnou povinnost vystavit vám zápočtový list, tak ÚP jej po vás nemůže vyžadovat.

K těm odvodům: Zkontrolujte si, jak to máte na zdravotní pojišťovně! Abyste tam neměla dluh na zdravotním pojištění! To by byl průšvih, zdravotní pojištění je povinné!

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64190 příspěvků 3 inzeráty 26.11.18 08:27
@eumedon píše:
Kdybyste totiž šla na pracák po lhůtě 3 dnů, tak to bude stejně pasé a každá bumážka od zaměstnavatele vám bude k ničemu.

Tohle obecne ale neni pravda, pokud ma člověk za poslední 2 roky odpracovany rok, tak se mu podpora bude pocitat z posledniho zamestnani, i když tak pujde po mesici.

humpio
Povídálka 30 příspěvků 26.11.18 08:30

@eumedon dluh tam nemohl vzniknout já sem z úřadu práce nastupovala na tu dohodu a měla sem přes deset tisíc tak že normálně za mě odvedli..a tento měsíc když nastoupim na up tak zase uhradí celí měsíc oni

eumedon
Extra třída :D 14007 příspěvků 26.11.18 09:14
@humpio píše:
@eumedon dluh tam nemohl vzniknout já sem z úřadu práce nastupovala na tu dohodu a měla sem přes deset tisíc tak že normálně za mě odvedli..a tento měsíc když nastoupim na up tak zase uhradí celí měsíc oni

Jasně. Pokud to ovšem můžete doložit a byla to mzda přiznaná, a ne výplata „bokem“, jak píšete zde . Měla byste to umět doložit. Co budete dělat, když zdravotní pojišťovna řekne, že vás nikdo neregistroval a nikdo za vás neplatil zdravotní pojištění?

humpio
Povídálka 30 příspěvků 26.11.18 09:34
@eumedon píše:
Jasně. Pokud to ovšem můžete doložit a byla to mzda přiznaná, a ne výplata „bokem“, jak píšete zde . Měla byste to umět doložit. Co budete dělat, když zdravotní pojišťovna řekne, že vás nikdo neregistroval a nikdo za vás neplatil zdravotní pojištění?

Mam smlouvu a snad mi dají výplatní pásku ne?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64190 příspěvků 3 inzeráty 26.11.18 09:37
@humpio píše:
Mam smlouvu a snad mi dají výplatní pásku ne?

No, zatím nedali, takže zatím do nemáš jak prokázat, protože DPP obecně nárok na zdravotní pojištění nezakládá, to až ve chvíli, kdy daný měsíc překročíš 10 000,– takže pokud dostaneš pásku a na ní bude třeba 9900,– tak máš smůlu a můžeš si to zdravotní jít doplatit.

humpio
Povídálka 30 příspěvků 26.11.18 09:40
@j.a.n.i1 píše:
No, zatím nedali, takže zatím do nemáš jak prokázat, protože DPP obecně nárok na zdravotní pojištění nezakládá, to až ve chvíli, kdy daný měsíc překročíš 10 000,– takže pokud dostaneš pásku a na ní bude třeba 9900,– tak máš smůlu a můžeš si to zdravotní jít doplatit.

Já sem brala už 10500kc ale pásku nemám..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková natočila další ledové video a hned se rozjely spekulace: „Má vyplakané oči!“

Zatímco v Kanadě mrzne, jako když praští, Lucie Vondráčková (38) svým... číst dále >

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >