Nárok na podporu v mateřství

Anonymní
7.1.21 13:25

Nárok na podporu v mateřství

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli mám nárok na nějakou peněžitou pomoc v mateřství, když jsem se starala přes dva roky o tatínka (3.stupen). Byla jsem s ním doma a občas šla na brigádu. Když umřel, byla jsem na UP a dostala jsem podporu.. teď bych měla nastupovat na mateřskou. Odpracované mám jen půl roku. Děkuji za odpověď. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18791
7.1.21 13:30
@Anonymní píše:
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli mám nárok na nějakou peněžitou pomoc v mateřství, když jsem se starala přes dva roky o tatínka (3.stupen). Byla jsem s ním doma a občas šla na brigádu. Když umřel, byla jsem na UP a dostala jsem podporu.. teď bych měla nastupovat na mateřskou. Odpracované mám jen půl roku. Děkuji za odpověď. :kytka:

Mateřskou dle mého nedostaneš. Rodičovský příspěvek ode dne porodu ano. A jestli nějaké jiné dávky, to bych se ptala na úřadě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6114
7.1.21 13:34

PPM ne. RP ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.1.21 13:36

Děkuji moc, a rodičak můžu mít na tři roky? Nebo tím, že nic nemám odpracované tak musím automaticky na 4roky?

• Citovat
  • Nahlásit
18791
7.1.21 13:39
@Anonymní píše:
Děkuji moc, a rodičak můžu mít na tři roky? Nebo tím, že nic nemám odpracované tak musím automaticky na 4roky?

Maximální výše RP je pro tebe 10 tisíc měsíčně. případně můžeš použít vyměřovací základ otce dítěte a mít vyšší. ale pro tebe platí těch 10 tisíc max.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6114
7.1.21 13:50
@Anonymní píše:
Děkuji moc, a rodičak můžu mít na tři roky? Nebo tím, že nic nemám odpracované tak musím automaticky na 4roky?

Max 10tis. mesicne, tj. 2,5roku az 4 roky si muzes nastavit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat