Nárok na podporu v nezaměstnanosti po přerušení studia

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kač23
Kecalka 119 příspěvků 15.02.18 17:55
Nárok na podporu v nezaměstnanosti po přerušení studia

Ahoj všem,
prosím o radu. Chtěla bych dát v práci výpověď (ZD), jsem zaměstnaná od 1.6. 2017, předtím jsem byla několik let student + DPP.
S tím že v měsíci dubnu 2017 jsem byla přihlášená na ÚP.
Od 1.2.2018 jsem se vrátila po přerušení ke studiu a v červnu končím státnicemi.
Budu mít od července nárok na podporu? :mavam:

Reklama

Reakce:

arada
Extra třída :D 11082 příspěvků 15.02.18 18:08
@Kač23 píše:
Ahoj všem,
prosím o radu. Chtěla bych dát v práci výpověď (ZD), jsem zaměstnaná od 1.6. 2017, předtím jsem byla několik let student + DPP.
S tím že v měsíci dubnu 2017 jsem byla přihlášená na ÚP.
Od 1.2.2018 jsem se vrátila po přerušení ke studiu a v červnu končím státnicemi.
Budu mít od července nárok na podporu? :mavam:

A co tak jít do práce?

lachtanice86
Kelišová 5476 příspěvků 15.02.18 18:23
@arada píše:
A co tak jít do práce? :palec:

svetylko83
Stálice 62 příspěvků 15.02.18 19:04
@lachtanice86 píše:
@arada píše:
A co tak jít do práce?
:palec:

Prace neni v kurzu.
Co ze zmeni kdyz budes vedet jestli narok je nebo neni, stejne s tim nic neudelas

Uživatel je onlineBandii
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 15.02.18 19:10
@arada píše:
A co tak jít do práce?
:poblion:

zvidavajanca
Závislačka 3713 příspěvků 15.02.18 19:13

@Kač23
Opravdu by nebylo lepší si po státnicích hledat práci sama, takovou jako chceš místo čekání, co ti pracák „dohodí“ s tím, že budeš muset nastopit a žádné extra vybírání?

Lendeš
Kelišová 5005 příspěvků 15.02.18 19:37

Pro nárok na podporu musíš mít splněnou dobu důchodového pojištění alespoň 12 měsíců za poslední 2 roky. Předpokládám, že ta DPP byla do 10 tis., takže z ní nebylo odváděno pojištění a nehraje tedy z hlediska podpory roli. Takže zatím nemáš odpracováno tolik, abys nárok měla.

elan
Kecalka 182 příspěvků 15.02.18 20:18

Nárok na podporu mít nebudeš, zaměstnání se ti počítá až od 1.6.2017 a nemáš odpracovaný rok, za poslední 2 roky, takže smůla, najdi si zase brigádu nebo vem práci i mimo obor a přitom si hledej práci v oboru.

Kač23
Kecalka 119 příspěvků 15.02.18 21:31

Samozřejmě že hodlám jit do práce a ne být na pracáku, ale pochybuju, že přesně od 1. cervence pro mě bude někde nachystané místo, proto se ptám, abych věděla, jak ten měsíc nebo třeba dva.
Děkuji za odpovědi :)

elan
Kecalka 182 příspěvků 15.02.18 23:52

Lepší by bylo zůstat v práci, kde jsi teď, odstátnicovat a hledat až pak jinou práci.

arada
Extra třída :D 11082 příspěvků 16.02.18 05:21
@elan píše:
Lepší by bylo zůstat v práci, kde jsi teď, odstátnicovat a hledat až pak jinou práci.

Tak nějak.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama