Nárok na podporu v nezaměstnanosti po přerušení studia

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kač23
Kecalka 119 příspěvků 15.02.18 17:55
Nárok na podporu v nezaměstnanosti po přerušení studia

Ahoj všem,
prosím o radu. Chtěla bych dát v práci výpověď (ZD), jsem zaměstnaná od 1.6. 2017, předtím jsem byla několik let student + DPP.
S tím že v měsíci dubnu 2017 jsem byla přihlášená na ÚP.
Od 1.2.2018 jsem se vrátila po přerušení ke studiu a v červnu končím státnicemi.
Budu mít od července nárok na podporu? :mavam:

Reakce:
arada
Neúnavná pisatelka 15763 příspěvků 15.02.18 18:08
@Kač23 píše:
Ahoj všem,
prosím o radu. Chtěla bych dát v práci výpověď (ZD), jsem zaměstnaná od 1.6. 2017, předtím jsem byla několik let student + DPP.
S tím že v měsíci dubnu 2017 jsem byla přihlášená na ÚP.
Od 1.2.2018 jsem se vrátila po přerušení ke studiu a v červnu končím státnicemi.
Budu mít od července nárok na podporu? :mavam:

A co tak jít do práce?

lachtanice86
Kelišová 6928 příspěvků 15.02.18 18:23
@arada píše:
A co tak jít do práce? :palec:
svetylko83
Stálice 75 příspěvků 15.02.18 19:04
@lachtanice86 píše:
@arada píše:
A co tak jít do práce?
:palec:

Prace neni v kurzu.
Co ze zmeni kdyz budes vedet jestli narok je nebo neni, stejne s tim nic neudelas

Bandii
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 15.02.18 19:10
@arada píše:
A co tak jít do práce?
:poblion:
zvidavajanca
Závislačka 3714 příspěvků 15.02.18 19:13

@Kač23
Opravdu by nebylo lepší si po státnicích hledat práci sama, takovou jako chceš místo čekání, co ti pracák „dohodí“ s tím, že budeš muset nastopit a žádné extra vybírání?

Lendeš
Kelišová 5739 příspěvků 15.02.18 19:37

Pro nárok na podporu musíš mít splněnou dobu důchodového pojištění alespoň 12 měsíců za poslední 2 roky. Předpokládám, že ta DPP byla do 10 tis., takže z ní nebylo odváděno pojištění a nehraje tedy z hlediska podpory roli. Takže zatím nemáš odpracováno tolik, abys nárok měla.

elan
Kecalka 213 příspěvků 15.02.18 20:18

Nárok na podporu mít nebudeš, zaměstnání se ti počítá až od 1.6.2017 a nemáš odpracovaný rok, za poslední 2 roky, takže smůla, najdi si zase brigádu nebo vem práci i mimo obor a přitom si hledej práci v oboru.

Kač23
Kecalka 119 příspěvků 15.02.18 21:31

Samozřejmě že hodlám jit do práce a ne být na pracáku, ale pochybuju, že přesně od 1. cervence pro mě bude někde nachystané místo, proto se ptám, abych věděla, jak ten měsíc nebo třeba dva.
Děkuji za odpovědi :)

elan
Kecalka 213 příspěvků 15.02.18 23:52

Lepší by bylo zůstat v práci, kde jsi teď, odstátnicovat a hledat až pak jinou práci.

arada
Neúnavná pisatelka 15763 příspěvků 16.02.18 05:21
@elan píše:
Lepší by bylo zůstat v práci, kde jsi teď, odstátnicovat a hledat až pak jinou práci.

Tak nějak.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >