Reklama

Nárok na podporu v nezaměstnanosti po přerušení studia

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kač23
Kecalka 119 příspěvků 15.02.18 17:55
Nárok na podporu v nezaměstnanosti po přerušení studia

Ahoj všem,
prosím o radu. Chtěla bych dát v práci výpověď (ZD), jsem zaměstnaná od 1.6. 2017, předtím jsem byla několik let student + DPP.
S tím že v měsíci dubnu 2017 jsem byla přihlášená na ÚP.
Od 1.2.2018 jsem se vrátila po přerušení ke studiu a v červnu končím státnicemi.
Budu mít od července nárok na podporu? :mavam:

Reklama

Reakce:

arada
Extra třída :D 12708 příspěvků 15.02.18 18:08
@Kač23 píše:
Ahoj všem,
prosím o radu. Chtěla bych dát v práci výpověď (ZD), jsem zaměstnaná od 1.6. 2017, předtím jsem byla několik let student + DPP.
S tím že v měsíci dubnu 2017 jsem byla přihlášená na ÚP.
Od 1.2.2018 jsem se vrátila po přerušení ke studiu a v červnu končím státnicemi.
Budu mít od července nárok na podporu? :mavam:

A co tak jít do práce?

lachtanice86
Kelišová 6079 příspěvků 15.02.18 18:23
@arada píše:
A co tak jít do práce? :palec:

svetylko83
Stálice 64 příspěvků 15.02.18 19:04
@lachtanice86 píše:
@arada píše:
A co tak jít do práce?
:palec:

Prace neni v kurzu.
Co ze zmeni kdyz budes vedet jestli narok je nebo neni, stejne s tim nic neudelas

Bandii
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 15.02.18 19:10
@arada píše:
A co tak jít do práce?
:poblion:

zvidavajanca
Závislačka 3715 příspěvků 15.02.18 19:13

@Kač23
Opravdu by nebylo lepší si po státnicích hledat práci sama, takovou jako chceš místo čekání, co ti pracák „dohodí“ s tím, že budeš muset nastopit a žádné extra vybírání?

Lendeš
Kelišová 5290 příspěvků 15.02.18 19:37

Pro nárok na podporu musíš mít splněnou dobu důchodového pojištění alespoň 12 měsíců za poslední 2 roky. Předpokládám, že ta DPP byla do 10 tis., takže z ní nebylo odváděno pojištění a nehraje tedy z hlediska podpory roli. Takže zatím nemáš odpracováno tolik, abys nárok měla.

elan
Kecalka 201 příspěvků 15.02.18 20:18

Nárok na podporu mít nebudeš, zaměstnání se ti počítá až od 1.6.2017 a nemáš odpracovaný rok, za poslední 2 roky, takže smůla, najdi si zase brigádu nebo vem práci i mimo obor a přitom si hledej práci v oboru.

Kač23
Kecalka 119 příspěvků 15.02.18 21:31

Samozřejmě že hodlám jit do práce a ne být na pracáku, ale pochybuju, že přesně od 1. cervence pro mě bude někde nachystané místo, proto se ptám, abych věděla, jak ten měsíc nebo třeba dva.
Děkuji za odpovědi :)

elan
Kecalka 201 příspěvků 15.02.18 23:52

Lepší by bylo zůstat v práci, kde jsi teď, odstátnicovat a hledat až pak jinou práci.

arada
Extra třída :D 12708 příspěvků 16.02.18 05:21
@elan píše:
Lepší by bylo zůstat v práci, kde jsi teď, odstátnicovat a hledat až pak jinou práci.

Tak nějak.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >