Nárok na porodné

15.7.15 07:12

Nárok na porodné

Ahoj mamči :) Mám dotaz, narodila se mi dceruška, a chtěla bych si požádat o porodné, ale jde o to, že s otcem máme stejné trvalé bydliště, bydlíme na stejné adrese, on pracuje v cizině, a když jednou za měsíc přijede, tak víkend bydlí normálně doma. Jinak spolu jako partneři nejsme. Jde o to, jestli mi uznají nárok na porodné, když máme trvalé byd. společné? Nevím, jestli ho mám zapsat do rodného listu, přes soud si udělat to, že jsem samoživitelka, nebo ho nepsat do rodného listu vůbec. Ale jde mi to o, jestli to bydliště hraje nějakou roli..Děkuji moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56906
15.7.15 07:16

@Nikolka1989 bydliště nehraje roli, roli hraje, že je otec. Takže pokud vydělává v zahraničí (asi dost), budeš mít smolíka. Pokud ho nezapíšeš, pak zapíšeš, tak budeš porodné vracet atd… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.15 07:18

Aha, takže se porodné vrací, jasný takhle by to asi dělal každý :( Ale měli by ho dávat všem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13550
15.7.15 07:23

@Nikolka1989 - proč by ho měli dávat všem, když máte dostatečně velké příjmy? :think: To by tak mohlo fungovat se všemi dávkami, ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.15 07:26

Tak zrovna porodné by měli, ne? Nemyslím ostatní příspěvky, to mi je jasný, ale porodný si myslím, že je něco jinýho prostě, můj názor no :( A velké příjmy jsou podle jejich kalkulaček, to že maká v zahraničí neznamená, že má bůhví co, bohužel… Ale to je jedno, já jen chtěla poradit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
15.7.15 07:27
@Nikolka1989 píše:
Aha, takže se porodné vrací, jasný takhle by to asi dělal každý :( Ale měli by ho dávat všem…

a proč jako? Já porodný taky nemam a žiju. Dítě si nepořizuješ pro porodný, ale proto, že ho chceš :nevim: naopak, měli by to tak skrouhnout, že na něj nedosáhne téměř nikdo. Protože to lidi zneužívaj a kalkulujou jako ty :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13550
15.7.15 07:28

@Nikolka1989 - já vím, že by se hodila každá koruna, ale víš jak - už těch 220 tis. rodičáku je fajn ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1724
15.7.15 07:48

Tady jde o to, že na něho většinou dosáhnou ti co nemakají vůbec.. Ani jeden rodič. A už nikdy makat nebudou, protože je jasné - čím míň příjmů tím viůc dávek :zed: Ale to už je mimo téma.

Otce bych 100% zapsala do RL, jinak by ti pak taky nemusel platit, že. O trvalé bydliště u této dávky vůbec nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
15.7.15 07:49
@Nikolka1989 píše:
Aha, takže se porodné vrací, jasný takhle by to asi dělal každý :( Ale měli by ho dávat všem…

Naprostý souhlas s Nikolkou1989, že porodné by se mělo dávat všem, právě z toho důvodu, aby nenutilo lidi kalkulovat, a aby se těm s dostatečně vysokými příjmy část jejich píle vrátila v momentě, kdy se hodí každá karuna, tedy když máš dítě. Je hrozné, že nastávající maminky jsou ochotny vůbec připustit, že by nepřiznaly otcovství jejich partnera. Tím je nesoudím, soudím to, co k tomu motivuje, tedy nerovnost v rámci nároku na porodné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13550
15.7.15 07:52

@Ketu - nebo by se nemuselo dávat vůbec.. taky by to nutilo lidi nekalkulovat..Stát by mohl říct- dáváme ti rodičák, z té částky si předem vyber třeba 20 tis., ale pak už dostaneš jen 200..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19061
15.7.15 07:54

@Ketu ano, všem rovným dílem, souhlasím, podle mě by ho neměl dostávat nikdo…ty, co pracují, dostanou mateřskou (jako něco navíc oproti těm, co nevydělávaly), ty co nepracují dostanou rovnou rodičák, takže bez peněz nezůstane nikdo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9819
15.7.15 07:58
@Nikolllet píše:
Tady jde o to, že na něho většinou dosáhnou ti co nemakají vůbec.. Ani jeden rodič. A už nikdy makat nebudou, protože je jasné - čím míň příjmů tím viůc dávek :zed:

Přesně o to jde!
Taky si myslím, že u porodného buď všichni, nebo nikdo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5283
15.7.15 08:13

Mně taky připadá, že je porodné jenom pro ty, co snad nikdy nepracovali. My máme druhé miminko, já jsem teď na mateřskou nastupovala rovnou z rodičáku a manžel je momentálně nezaměstnaný a máme nárok na porodné… neee :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.7.15 08:14
@Ketu píše:
Naprostý souhlas s Nikolkou1989, že porodné by se mělo dávat všem, právě z toho důvodu, aby nenutilo lidi kalkulovat, a aby se těm s dostatečně vysokými příjmy část jejich píle vrátila v momentě, kdy se hodí každá karuna, tedy když máš dítě. Je hrozné, že nastávající maminky jsou ochotny vůbec připustit, že by nepřiznaly otcovství jejich partnera. Tím je nesoudím, soudím to, co k tomu motivuje, tedy nerovnost v rámci nároku na porodné.

Souhlas. Porodne bud vsem, nebo nikomu. Socialni davky ano, to at se pocita, ale porodne proc? Mozna by bylo min potratu, pohozenych miminek atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2873
15.7.15 08:20

@Ketu a nebylo by lepsi porodne zrusit :think:
Jsem presvedcena, ze ne zoufala situace nuti lidi premyslet jak se k tomuto dostat. Nebude to hamiznost (napada me i jine slovo-nejsem si jista, zda neni na tento portal az moc sproste)…
Jinak k zakladatelce, partnera do rl uved (adresa tp se v tomzo pripade neresi, rozhodujici je vyse prijmu za urcite obdobi) a pocitej s tim, ze pokud budes mit narok na porodne, dostanes ho az po porodu(snad nekecam).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama