Nárok na porodné a přídavky na bydlení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
KrálováJ
Povídálka 18 příspěvků 29.12.18 16:02
Nárok na porodné a přídavky na bydlení

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli máte zkušenost, čekáme dvojčátka a doma máme 2 letého staršího syna. Nevíte jestli máme nárok na porodné, na příspěvek na bydlení nebo nějaký jiný příspěvek? Vím že se to nějak odvíjí od příjmu rodiny, nevíte jaký ten příjem musíme splňovat aby jsme měli nárok? Děkuji za jakékoli informace.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineKetris
Echt Kelišová 9768 příspěvků 29.12.18 16:04

Nejlepsi bude, kdyz si zajdes na UP a primo se zeptas. My tady opravdu nevime, jake mate prijmy nebo nemate… ;)

ka2ka
Extra třída :D 13486 příspěvků 29.12.18 16:05

dej si to do kalkulačky

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 29.12.18 16:07

@KrálováJ Zkus nějakou kalkulačku, zadáš tam příjmy a hned uvidíš na co by jste eventuelně měli nárok :nevim:

Monchichik
Kelišová 6197 příspěvků 29.12.18 16:09

podívej se na stránky ministerstva práce a sociálních věcí, tam něco k to mu určitě najdeš

Jogrr
Závislačka 4469 příspěvků 29.12.18 16:11

Jiste, na vsechno mas narok, ostatni Ti radi z dani pridaji.

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 29.12.18 16:15
@Jogrr píše:
Jiste, na vsechno mas narok, ostatni Ti radi z dani pridaji.

Tak ona si tenhle system nevymyslela :nevim:

Kaileee
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 29.12.18 16:16

máte nárok pracovat

Monchichik
Kelišová 6197 příspěvků 29.12.18 16:17

@Jogrr proč by neměla dostat třeba porodné? a pokud je stát tak štědrý a nabízí různé dávky, tak pro by je neměla využít?

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 29.12.18 16:29

@Monchichik No na druhou stranu proč by si děti měli pořizovat lidi, kteří nemají prostředky na jejich uživení? :think:

terien
Echt Kelišová 9126 příspěvků 29.12.18 16:41
@arinecka píše:
Tak ona si tenhle system nevymyslela :nevim:

Tak ho může pěkně podojit :palec: nemám ani na bydlení, tak si pořídím další dítě, super nápad a my ho všichni zaplatíme.

arinecka
Kelišová 5517 příspěvků 29.12.18 16:57
@terien píše:
Tak ho může pěkně podojit :palec: nemám ani na bydlení, tak si pořídím další dítě, super nápad a my ho všichni zaplatíme.

Tak ona nepíše že nemají na bydlení, prostě se jen zeptala jestli by měli na něco nárok :nevim:

Petula306
Kecalka 110 příspěvků 29.12.18 17:12

Holky no nevím, ale platím daně, nikdy jsem nebyla na neschopence. Bydlím sama v pronajatém bytě. Příjem mám 12.500kč. Otec dítěte bydlí jinde. Mateřskou dostanu tak akorát na pokrytí nájemného, o žádné dávky žádat nebudu (stejně bych neuspěla), takže mi bude doplácet otec dítěte na zbytek nákladů. Ale co mě štve, že nemám nárok na porodné. Je to podle mě snad jediná finanční pomoc, na kterou by měla mít nárok každá rodička. Škoda. Ať si ho stát tedy nechá pro nějakou tmavší pleti.

michaela1310
Kecalka 376 příspěvků 29.12.18 17:18

@Petula306 ano také jsem toho názoru, že porodné by měla dostat každá žena bez rozdílu platu, já pracuju ani jednou jsem nebyla na ÚP. Touto logikou se tedy zřejmě nevyplácí pracovat :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.18 17:18

@Petula306 Nevim, proc by jako mela kazda, ktera porodi dite za to dostavat prachy. Materskou jsem mela vyssi, nez cele slavne porodne, po dobu RD jsme dostavali rocne zpet z dani 24 tisic za vyzivovanou manzelku, mesicne pres tisicovku danova sleva za kazde dite. Nejak netusim, proc by mel stat financne dotovat lidi, co si umeji vydelat. To at ty penize da radeji na zdravotnictvi, nove silnice nebo duchodcum. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Nela Slováková zveřejnila nahou fotku. Fanouškům vzala iluzi o dokonalých silikonech!

Známá provokatérka Nela Slováková (28) moc dobře ví, co frčí na Instagramu.... číst dále >

Gigantická prsa i hrátky s ananasem! Vémolova Lela ukázala své nahé tělo v plné kráse

Miluje své plastikami upravené tělo a nestydí se ho ukázat! Slovenská... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >