Nárok na porodné při dluzích

Anonymní
1.4.20 06:03

Nárok na porodne pri dluzich

Ahoj. Otec budoucího dítěte má dluhy. Nechávají mu životní minimum. Jak to funguje pri porodnem nebo přídavku na dítě? Mám nejakou šanci něco dostat, nebo se bude automaticky počítat jeho čistý příjem dluhy nedluhy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3418
1.4.20 06:07
@Anonymní píše:
Ahoj. Otec budoucího dítěte má dluhy. Nechávají mu životní minimum. Jak to funguje pri porodnem nebo přídavku na dítě? Mám nejakou šanci něco dostat, nebo se bude automaticky počítat jeho čistý příjem dluhy nedluhy?

Bude se počítat jeho a tvůj čistý příjem. Mimochodem, asi to nebyl dobrý nápad si pořizovat dítě s někým takovým…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31872
1.4.20 06:19

Skvělá partie pořizovat dítě s nim.Pak tu budeš škemrat o sociální dávky všeho druhu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
959
1.4.20 06:45

@Lychee13 @Burj Chalifa Ale ženský, vždyť my přece určitě nevíme, jak to je!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3955
1.4.20 06:51
@Anonymní píše:

Počítá se příjem vás obou před srážkama. Dluhy opravdu nikoho nezajímají, to je pouze vaše věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6083
1.4.20 07:06

@Burj Chalifa To by snad žádná tady neměla dítě, každá druhá tady má blba co čtu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4540
1.4.20 07:26

Jo to je třeba zodpovědně si rozhodnout před kým roztáhnout nohy a před kým ne…A kdo nemyslí, ten na to doplatí :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3179
1.4.20 07:28
@truelly píše:
Jo to je třeba zodpovědně si rozhodnout před kým roztáhnout nohy a před kým ne…A kdo nemyslí, ten na to doplatí :pankac:

Ty na kazdem s kym sexujes pozadujes vypis z uctu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4540
1.4.20 07:40
@lilith1
@lilith1 píše:

8) tak sexovala jsem jen s perspektivními jedinci. Dluhy neměl nikdo. Riskovat těhotenství s někým kdo nemá ani to základní a to je finanční gramotnost? Nic pro mou osobu :jazyk: :mavam: A teď v manželství jsme taky bez dluhů :mrgreen: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3955
1.4.20 08:09
@lilith1 píše:

Tak kdyby jen sexovali, tak tu nezakládá diskuzi, že čekají mimino a nemají peníze bo otec je finanční troll.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2367
1.4.20 08:14

Ahoj,
nepíšeš, zda má exekuci nebo insolvenci a zda Žijete ve společné domácnosti, což je pak podstatné pro další dávky SSP…
pokud by měl Insolvenci, tak mu insolvenční správce od narození dítěte nechá částku navýšenou o vyživovanou osobu (je to pár stovek, ale lepší jak nic..)
u exekucí se obraťte na příslušného exekutora, také by se měla upravit exekuovaná částka kvůli nové vyživované osobě, ale blíže bych to musela dohledávat, tak si popátrej..

jinak základní info k porodnému : Porodné je dávka pro rodiny s nižšími příjmy. Matka po zažádání dostane 13 tisíc Kč na první dítě, na druhé 10 tisíc Kč. Máš na něj nárok, pokud čistý příjem vaší domácnosti je nižší než 2,7násobek životního minima (kolik máte živ. minimum zjistíš na netové kalkulačce).. Zažádat o porodné lze do jednoho roku od narození dítěte…

z toho vyplývá, že u porodného je jedno, že proběhla nějaká srážka, záleží prostě na tom, zda v čistém jsi pod hranicí 2,7 násobku živ. minima a zda jste ve Společné domácnosti..
u dávek SSP také nikoho nezajímají další dluhy..

(edit : ještě to někteří dělají tak, že pokud spolu nežijí, tak si matka dítěte nechá soudně vyměřit na nově narozené dítě klasicky výživné přes soud a pak exekutor ani insolvenční správce nemůže takovou částku užít pro splátku dluhů, ale musí být ponechána z platu otce dítěte právě pro potřeby výživného - tj. zaslána k rukám matky dítěte.. ale opakuji : nenapsalas, zda žijete ve společné domácnosti.. pokud ano, mohlo by jít o podvod..)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3179
1.4.20 13:23
@truelly píše:
@lilith18) tak sexovala jsem jen s perspektivními jedinci. Dluhy neměl nikdo. Riskovat těhotenství s někým kdo nemá ani to základní a to je finanční gramotnost? Nic pro mou osobu :jazyk: :mavam: A teď v manželství jsme taky bez dluhů :mrgreen: :mavam:

Taky nem dluhy ale pocinaje dobou koronovinar. muzes byt ve vate jako majitelka hospody a.za mesic na dlazbe..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4540
1.4.20 14:09

@lilith1 nejsem majitelka hospody. Tahle doba mě neohrozí :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu