Nárok na porodná, inslovence

Anonymní
21.4.20 19:09

Nárok na porodne,inslovence

Hezký den ;) chtěla bych se jen zeptat. V březnu se mi narodilo dítě, chtěla jsem zažádat o porodné, otec dítěte s námi nežije ale je zapsaný v rodném listě, má insolvence, příjem se počítá až po odečtení insolvence nebo před srážkou? Děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

59310
21.4.20 19:11
@Anonymní píše:
Hezký den ;) chtěla bych se jen zeptat. V březnu se mi narodilo dítě, chtěla jsem zažádat o porodné, otec dítěte s námi nežije ale je zapsaný v rodném listě, má insolvence, příjem se počítá až po odečtení insolvence nebo před srážkou? Děkuji za odpověď

Samoze plný plat. Insolvence je jeho problém :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4223
21.4.20 19:24

Samozřejmě jeho původní plat před srážkou. 6e má insolvenci nebo dluhy není důvod brát dávky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
823
21.4.20 19:26

A záleží na jeho příjmu? To bude posuzovany se zakladatelkou, i když spolu nežijí? Neměly by se za otce v tomhle případě počítat jen alimenty?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30082
21.4.20 19:28
@Platanka píše:
A záleží na jeho příjmu? To bude posuzovany se zakladatelkou, i když spolu nežijí? Neměly by se za otce v tomhle případě počítat jen alimenty?

Podle mě ano. Ale zakladatelka to měla řešit bezprostředně po narození, z porodnice rovnou na OSPOD udělat zápis, podat žádost o svěření do péče a určení výši alimentů. Dokud neproběhl soud, tak slouží doklad z OSPOD.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2525
21.4.20 20:11
@Platanka píše:

NE, počítá se příjem jak otce, i když spolu nežijí. Známá si šla zažádat, měla soudně vyměřené alimenty a oni chtěli příjem otce. Jako je to padlé na hlavu, když třeba chlap bere 30 tis. a platí 5 tis. alimentů. Argument úřednice bylo, tak si zažádejte o větší alimenty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59310
21.4.20 23:39
@Platanka píše:

Počítá se příjem otce uvedeného v rl.. Že spolu nežijí je fuk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2365
22.4.20 11:43

Samozřejmě plný příjem otce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...