Nárok na PPM a podporu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tothova
Kecalka 122 příspěvků 02.08.19 17:15
Nárok na PPM a podporu

Ahoj. Schválili mi 5 měsíců podpory na 45% z platu kvůli ukončení dohodou. Jenže dostanu jen 2 x pak mám nástup na PPM a podporu teda seberou. Úřednice se mě zeptala,, vy budete mít nárok na PPM?"
No tak když mi uznali podporu tak mám odpracovano i svůj nárok na PPM ne? Jsem z toho jelen. Díky.

Reakce:
Lendeš
Kelišová 6653 příspěvků 02.08.19 17:44

Tak PPM má jiné podmínky, krom toho, že musíš mít „odpracováno“ (tzn. být účastna nemocenského pojištění) alespoň 270 dní za poslední 2 roky, tak se taky musíš vejít do ochranné lhůty. A to nejde posoudit, když nepíšeš odkdy dokdy trvalo zaměstnání a kdy máš termín.

tothova
Kecalka 122 příspěvků 02.08.19 17:55

Od července jsem na ÚP. Podporu mi schválili od 1.7 a na PPM jdu koncem září, nepamatuji přesně datum. Podporu seberou jak jinak.
Sice 2 práce, ale po sobě navazující na dny.
Byla jsem od dubna 2018 v A) tam mi končila smlouva v říjnu 2018 posledního a od 1. listopadu 2018 jsem šla do B) tam jsem skončila až teď červen 2019. Pak mám ještě nějaké 3 měsíce přelom 2017-18 ale to bude asi už mimo.
Jenže na získání PPM a podpory je snad stejná odpracovaná doba ne 8o proto mi to nesedělo.

Lendeš
Kelišová 6653 příspěvků 02.08.19 18:12

@tothova Tak to nárok mít budeš.

U PPM záleží na nemocenském pojištění, u podpory na důchodovém.

Váš příspěvek
Reklama