Nárok na PPM a smlouva na dobu určitou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.19 15:05
Nárok na PPM a smlouva na dobu určitou

Ahoj holky. Od ledna jsem zaměstnaná na dobu určitou do konce roku. Když bych v té době otěhotněla, budu mít nárok na PPM? Když bych šla na neschopnost? Naše prodejna se bude na konci roku rušit, takže jestli mám čekat až budu mít jinou práci na určito, nebo jak to je? Děkuju. Anonym skrz to, že tu mam kolegyně.

Reakce:
Cenarius
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 28.08.19 15:21

Musite byt nemocensky pojistena 270 dni z poslednich 2 let pred nastupem na MD. Z toho co jste psala to bohuzel nelze posoudit, jestli budete nebo ne, mit narok.

Lendeš
Kelišová 6826 příspěvků 28.08.19 15:24

Musela bys být ke konci roku aspoň cca 7 tt, abys stihla nastoupit na PPM ve 180denní ochranné lhůtě. Neschopenka nehraje roli.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.19 15:24
@Cenarius píše:
Musite byt nemocensky pojistena 270 dni z poslednich 2 let pred nastupem na MD. Z toho co jste psala to bohuzel nelze posoudit, jestli budete nebo ne, mit narok.

Pokud budu třeba v práci do konce září, tak by to bylo už 282dni, co jsem zaměstnaná. Pak neschopenka, takže bych se do toho mohla asi vejít.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.19 15:25
@Lendeš píše:
Musela bys být ke konci roku aspoň cca 7 tt, abys stihla nastoupit na PPM ve 180denní ochranné lhůtě. Neschopenka nehraje roli.

To by asi neměl být problém, obě starší děti se nám povedly hned na první pokus. Tak snad se zadaří.

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 28.08.19 15:46
@Anonymní píše:
To by asi neměl být problém, obě starší děti se nám povedly hned na první pokus. Tak snad se zadaří.

Tak kdyz to vite na 100%, tak jste za vodou. Ale staci, kdyz se vam 2 mesice nevydari a cele planovani se vam sesype jak domecek z karet. Planoval bych si to podle horsi varianty, pak muzete byt leda mile prekvapena.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.19 15:51

@Cenarius tak samozřejmě, že kdyby to delší dobu nešlo, tak by se nedalo nic dělat. Samozřejmě počítám i s variantou, že se nemusí dařit i několik měsíců. Teď mi šlo hlavně o to, pokud bych otěhotněla ještě když mám smlouvu a pak šla na neschopenku, tak jestli bych měla nárok na PPM. Jinak děkuji :)

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 28.08.19 16:09
@Anonymní píše:
@Cenarius tak samozřejmě, že kdyby to delší dobu nešlo, tak by se nedalo nic dělat. Samozřejmě počítám i s variantou, že se nemusí dařit i několik měsíců. Teď mi šlo hlavně o to, pokud bych otěhotněla ještě když mám smlouvu a pak šla na neschopenku, tak jestli bych měla nárok na PPM. Jinak děkuji :)

Pokud budeš zaměstnaná, tak se ti PN bude počítat do nemocenského pojištění. Můžeš na ní být i po konci zaměstnání. Ale to už se nepočítá pro účely nemocenského. Jinak neschopenku dává lékař, pokud k tomu jsou důvody.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.19 16:24

@P4ja a nárok na PPM bych teda měla, nebo ne? Začínám se v tom ztrácet

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 28.08.19 16:37
@Anonymní píše:
@P4ja a nárok na PPM bych teda měla, nebo ne? Začínám se v tom ztrácet

Odpracováno mít budeš. A na PPM musíš odejít max.180 dnů po konci pracovního poměru.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.19 14:52

Holky vezmi podobný dotaz ale pro jistotu se raději ještě zeptám. Teď jsem nastoupila do práce na dobu určitou (rok) za předpokladu, že bych do konce tohoto roku otěhotněla měla bych nárok na ppm i když bych po jeho zjištění musela nastoupit na nemocenskou nebo musím fyzicky odpracovat tich 260 dní? Předchozí 3r jsem byla na rp. Děkuji :srdce:

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 15.09.19 15:51
@Anonymní píše:
Holky vezmi podobný dotaz ale pro jistotu se raději ještě zeptám. Teď jsem nastoupila do práce na dobu určitou (rok) za předpokladu, že bych do konce tohoto roku otěhotněla měla bych nárok na ppm i když bych po jeho zjištění musela nastoupit na nemocenskou nebo musím fyzicky odpracovat tich 260 dní? Předchozí 3r jsem byla na rp. Děkuji :srdce:

Takže, hypoteticky, jsi šla do práce nachvíli jen abys měla nárok na MP?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.19 15:59

@Andrea.Tom Původně ne.

matkabagristy
Hvězda diskuse 35080 příspěvků 15.09.19 18:56

Nemocenská během pracovního poměru se počítá do těch 270 dní pojištění

Váš příspěvek
Reklama