Nemám nárok na PPM

134
16.2.16 09:19

Nárok na ppm asi ne

Milé maminky, ráda bych se Vás zeptala, co se týká ppm, tak už teď vím, že na něj nárok mít nebudu (nemám odpracovaný povinný počet dní) Chci se zeptat, plánuji jít na mateřskou tak na 2-3roky, co se pobírá, když ne ppm? Jak se to vypočítá kolik že to vlastně budu pobírat? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58592
16.2.16 09:27

@Droxy pokud nemáš nárok na mateřskou, tak buď ode dne porodu rodičák, automaticky na 4 roky - 9 m 7600 kč, zbytek 3800 kč, nebo volit přes chlapa - pokud on podmínku splňuje. Taky tuším, že holky, co jsou doma na nemocenské, tak můžou být až do konce 6nedělí a pak můžou brát až 7600 kč do 3 let věku dítka. Mmchdm, jak víš, že za ty 2-3 roky nesplníš podmínky na nárok na MD, neplánuješ pracovat či jak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6885
16.2.16 09:29

Budeš mít rodičovský příspěvek 220 tis. Budeš ho pobírat od porodu. Pokud partner pracuje a měl by nárok na PPM, tak si délku rodičovského příspěvku můžeš zvolit přes něho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
16.2.16 09:34

@martina.se plánuje na 2-3roky ne za 2-3roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
16.2.16 09:35

@Droxy jsi zaměstnaná? Otec má spmněno, abys přes něj mohla volit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58592
16.2.16 09:36
@terinka4444 píše:
@martina.se plánuje na 2-3roky ne za 2-3roky.
:mrgreen: jsem slepejš :oops: :oops:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
16.2.16 09:37

Otec splněno má..pro něj tedy platí stejné podmínky? Tedy ten limit 220tis na 4 roky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
16.2.16 09:41
@Droxy píše:
Otec splněno má..pro něj tedy platí stejné podmínky? Tedy ten limit 220tis na 4 roky?

ne, jen volíš přes otce, to znamená, že do žádosti vyplniš kolonku pro volbu přes otce. Odvíjí se to od výšjeho platu. Pak si v podstatě vybereš, pokud má dostatečně vysokáýplat, kolik měsíclů to chceš pobírat, pobíráš ty, jen volíš přes něj. 220000 máš, kolik měsíců je budeš čerpat je na tobě, pokud splníte tu podmínku možnosti volby, to znamená, aby měl otec ke dnu porodu jakoby nárok na PPM, to je ta podmínka. Pak můžeš volit, do kolika měsíců si těch 220000 rozložíš. Nejvyšší možná částka je 11500 měsíčně.

Jsi zaměstnaná?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
16.2.16 09:43
@terinka4444 píše:
ne, jen volíš přes otce, to znamená, že do žádosti vyplniš kolonku pro volbu přes otce. Odvíjí se to od výšjeho platu. Pak si v podstatě vybereš, pokud má dostatečně vysokáýplat, kolik měsíclů to chceš pobírat, pobíráš ty, jen volíš přes něj. 220000 máš, kolik měsíců je budeš čerpat je na tobě, pokud splníte tu podmínku možnosti volby, to znamená, aby měl otec ke dnu porodu jakoby nárok na PPM, to je ta podmínka. Pak můžeš volit, do kolika měsíců si těch 220000 rozložíš. Nejvyšší možná částka je 11500 měsíčně.Jsi zaměstnaná?

Ano jsem, ale jen od srpna na HPP..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
16.2.16 09:43

A na rodičáku budeš ty, ne otec, ty jen zvolíš tu výši díky němu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
16.2.16 09:45
@Droxy píše:
Ano jsem, ale jen od srpna na HPP..

Můžeš nastoupit na nemocenskou, třeba těch 6týdnů před porodem a zůstat na nemocenské až do porodu a následně až do šestitýdnů po porodu. Normálně ti poběží výplata nemocenské. Potom z tohoto titulu můžeš volit sama přes sebe délku rodičáku na tři roky. Nebo přes otce kratší dobu. Ale na tu nemocenskou před porodem normáůně jdi, pak 6 týdnů po porodu jsi stále ne nemocenské.

Kolik má otec čistého? Plus minus?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
16.2.16 09:51

Holý základ má 17000,– čistého, no já už jsem nemocenskou trošku prošvihla…mám termín 4.4. 16, prozatím zůstávám v práci. Nemám nějak náročné zaměstnání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
16.2.16 09:57

No neprošvihla, normálně se nastupuje na to PPM 6-8týdnů před porodem. Takže až se nebude cítit na práci, tak ti doktor vystaví neschopenku, ana té neschopence zůstaneš do konce šestinedělí. Pak ti neschopenku musí ukončit a ukončí. Dřív ne, vzhledem k tomu, že emáš nárok na PPM ( ještě, nstudovala jsi náhodou a neukončila úspěšně studium a po té hned nenastoupia do práce, že? Toby se to studium taky počítalo). A po tom šestinedělí, co budeš v podstatě na neschopence budeš volit buď sama za sebe, nárok t vznikne z to, že jsi byla na té neschopence, ale to je povinně n tři roky. nebo přes otce a tam si můžeš vybrat. Vezmeš, že chceš být doma třeba 28měsícům těch 220000 vydělíš 28měsíci a vyjde ti, jakou částku budeš měsíčně pobírat. Nesmí být vyšší než 11500, jinak si můžeš dělat s tou délkou, co chceš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
134
16.2.16 10:04

Ne ne, nestuduji už 3 roky…myslím, že bude asi ideální napsat to na otce..Ještě se chci zeptat, kde se o to žádá, kdy a popřípadě je možné podat nějaký elektronický formulář?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
16.2.16 10:10

Elektronický nevím, spíš ne, ale to nevím, já už mám čtyřleté dítě. Žádá se to na úřadu práce, sociální odbor, není to úřad práce pro nezamstnané, ale sociální odbor, kde se žádají přídavky, porodné, rodičák nebo dávky pšstounské péče. Když zavoláš k vám na městský úřad, tak ti řeknou, kde mají oni to pracoviště. Pokud budeš chtít být v práci až do porodu a nebudeš chtít čerpat nemocenskou, tak zažádáš po porodu, kde dni porodu ti vzniká nárok hned čerpat rodičák. Pokud budeš na nemcenské byť po tom porodu, na kterou máš nárok, je to zase o měsíc a půl víc peněz, kdy nevyplácáš rodičák, ale běží ti nemocenská, tak po skončení té nemocenské. Vyzvedne se formulář, ten se dá stáhnou na netu, žádost o rodičovský příspěvek, koukni na něj, tam je kolonka pro matku a pro otce, když přes otce, tak otec to vezme do práce a jeho mzdová mu to tam vyplní a povrdí. Ale až po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama