Nárok na PPM při zkráceném úvazku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.19 17:09
Nárok na PPM při zkáceném úvazku

Zdravím, prosím o radu. Pracuji na zkrácený úvazek ve firmě, která končí k 31.1.2019. No a problémem je, že jsem těhotná(cca 9tt). Prosím o radu, jestli i jako zkrácený úvazek mám nárok na ochrannou lhůtu max 180dní? Nebo je to jinak?

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64098 příspěvků 3 inzeráty 03.01.19 18:22

Ano, i u zkraceneho úvazku nárok máš, pokud je to na pracovní smlouvu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 08:28
@j.a.n.i1 píše:
Ano, i u zkraceneho úvazku nárok máš, pokud je to na pracovní smlouvu.

Je to klasický HPP, akorat se zkrácenou dobou. Jen sem četla v zákoně že zaměstnání malého rozsahu, to ma jinak, ale nevim co přesně je pro ně zaměstnání malého rozsahu. :pocitac:

Lendeš
Kelišová 5728 příspěvků 04.01.19 12:34

Zaměstnání malého rozsahu je takové, ve kterém není sjednaná mzda alespoň ve výši rozhodného příjmu pro odvod nemocenského pojištění, což bylo doteď 2500 Kč, od letoška je to 3000 Kč.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.01.19 21:13
@Lendeš píše:
Zaměstnání malého rozsahu je takové, ve kterém není sjednaná mzda alespoň ve výši rozhodného příjmu pro odvod nemocenského pojištění, což bylo doteď 2500 Kč, od letoška je to 3000 Kč.

Hrozně moc děkuji za info!!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Šílenec s vysavačem z Výměny manželek: Léčit se nešel, ale vztah zachránil!

To bylo něco. Hlavní postavou včerejšího dílu divácky oblíbené Výměny... číst dále >

Podezřelí z vraždy pumpařky u soudu: Já tam nebyl! křičel jeden z nich

Měla v chladnokrevné popravě pumpařky Jany prsty i těhotná přítelkyně vraha... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >