Nárok na PPM při změně zaměstnavatele během RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.19 10:00
Nárok na PPM při změně zaměstnavatele během R

Děvčata, prosím o radu, snažila jsem najít odpověď na netu, ale úplně jsem neuspěla. Jsem na RD, předtím jsem byla od školy zaměstnaná u jednoho zaměstnavatele. Samozřejmě jsem měla nárok na ppm, tu jsem měla v nejvyšší možné výši. Jak doma přemýšlím, co dál, tak přemýšlím i o změně práce. Měla bych nabídky na částečný úvazek, bohužel bych kvůli konkurenční doložce nejspíš u aktuálního zaméstnavatele musela dát výpověď. Pokud mi na sebe práce budou plynule navazovat, budu mít nárok na druhou ppm? A bude se počítat z výdělku na zkrácený úvazek? A pokud bych dostala smlouvu na dobu určitou, která může skončit před nástupem na mateřskou, jaká je ochranná lhůta? A pokud bych dala výpověď a začala podnikat?
Anonymně protože nechci, aby se práci vědělo, že zvažuju odchod.

Reakce:
zelfka
Kecalka 167 příspěvků 28.05.19 10:22

Ahoj, pri zmene zamestnavatele narok na ppm mit budes, bude se ti ale vypocitavat uz pouze z toho noveho zamestnani. Ta ochranna lhuta je max 180 dni, s tim, ze pokud by si skoncila drive, napr jeste ve zkusebce, tak je dlouha jako byla delka posledniho zamestani…

S podnikanim ale neporadim.

Cenarius
Kecalka 498 příspěvků 28.05.19 12:27

OSVC si musí platit nemocenské pojištění, aby měl nárok na PPM.

Váš příspěvek
Reklama