Nárok na PPM - trošku jinak

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.10.21 17:55

Nárok na PPM - trošku jinak

Ahoj vespolek :),

Než si příští týden dojdu pro info na ossz, ráda bych se zeptala tady, zda by někdo neporadil nebo třeba nezažil podobnou situaci :

V loňském roce jsem pracovala v zahraničí a platila si tam pojištění. Tento rok jsem opět zaměstnána v Čechách s českým pojištěním. Zajímalo by mě, jestli budu mít nárok na PPM, když budu mít půlku odpracováno v jiné zemi EU a před porodem budu zaměstnána normálně v ČR? :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10826
23.10.21 18:20

Ne. Musíš to splnit u nás ty podmínky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26195
23.10.21 18:26

Ne musíš mít odpracováno v Česku, zahraničí nikoho nezajímá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
711
23.10.21 18:29

A je to stejne i kdyz je to pobocka te same firmy v zahranici a pak prejdete do ceske?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26195
23.10.21 18:31

@misuled musíš odvádět to nemocenské tady v Česku, logicky, proč by ti měl stát platit mateřskou, když ty jsi předtím odvadela pojištění v jiném státu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
711
23.10.21 18:34

@Kriss Tina diky za odpoved :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10826
23.10.21 18:55
@misuled píše:
A je to stejne i kdyz je to pobocka te same firmy v zahranici a pak prejdete do ceske?

Leda že by jsi byla zaměstnaná v naší pobočce a pouze vyslána tam pracovat nějakou dobu a výplatu by ti posílali od nás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
711
23.10.21 19:10

@Cenarius nn, tak to nebylo. Netyka se to ani me. Jen jsem to s nekym ted resila a nedoslo mi vubec, ze v ty fazi prechodu by otehotnet nemela, protoze by pak nespadala do podminek pro materskou asi ani tam ani tady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9564
23.10.21 19:35

@Cenarius @Kriss Tina Nemáte pravdu. Obdobné pojištění z jiné země EU se započítává pro splnění podmínky 270 dní nemocenského pojištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4028
23.10.21 20:21
@Anonymní píše:
Ahoj vespolek :),

Než si příští týden dojdu pro info na ossz, ráda bych se zeptala tady, zda by někdo neporadil nebo třeba nezažil podobnou situaci :

V loňském roce jsem pracovala v zahraničí a platila si tam pojištění. Tento rok jsem opět zaměstnána v Čechách s českým pojištěním. Zajímalo by mě, jestli budu mít nárok na PPM, když budu mít půlku odpracováno v jiné zemi EU a před porodem budu zaměstnána normálně v ČR? :mavam:

Zažila jsem, ze i paní, která pracovala jen v zahraničí, měla u nás nárok u nás na ppm, musela tedy dokládat potvrzení ze zahraničí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat