Nárok na ppm v nezaměstnanosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
simcacz
Nováček 6 příspěvků 13.12.17 09:47
Nárok na ppm v nezaměstnanosti

Ahoj,
nikde jsem nenašla odpověď na můj dotaz a v těch odborných tématech mám zmatek
Můj dotaz je : Mám odpracováno 270 dní za poslední dva roky, ale nejsem v ochranné lhůtě 180 dní a nyní nejsem zaměstnaná, mám nárok na ppm? A kam by se v tom případě odevzdávala žádanka? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63733 příspěvků 3 inzeráty 13.12.17 09:55

@simcacz Nemáš.

giny52
Kecalka 297 příspěvků 13.12.17 09:56

Ahoj nevím co je ta ochtanná lhůta 180 dní, ale poradím ti, že když nejsi zaměstnaná tak ten papír od gynekologa odneseš na ossz, určitě ti tam i poradí co a jak.

mall1976
Kecalka 358 příspěvků 13.12.17 10:02

Nárok na PPM nemáš.
Nevím jestli jsi na pracáku nebo jen doma a platíš si sama zdravotní pojištění.
Budeš mít nárok na rodičovský příspěvek a pokud si na ÚP, tak tě asi po dobu rodičáku vyřadí - ale to nevím úplně jistě.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63733 příspěvků 3 inzeráty 13.12.17 10:03

@mall1976 Jelikož se dá při rodičáku pracovat, tak se při něm dá i hledat práce a tedy být na UP… na druhou stranu by pak musela plnit povinnosti a chodit na schůzky, takže je lepší se sama odhlásit.

mall1976
Kecalka 358 příspěvků 13.12.17 10:05

@j.a.n.i1 díky, jsem ráda za každou novou informaci :)

simcacz
Nováček 6 příspěvků 13.12.17 10:08

Děkuji, na úp nejsem, mám dpč a chodím na brigády :)

lucillee
Echt Kelišová 8473 příspěvků 1 inzerát 13.12.17 10:11

@simcacz pokud nejsi aktuálně zaměstnaná, tak nárok bohužel není :( je to jedna ze základních podmínek. Budeš čerpat rovnou RP…

lucillee
Echt Kelišová 8473 příspěvků 1 inzerát 13.12.17 10:15

@simcacz Dohoda o pracovní činnosti zakládá účast na nemocenském pojištění, pokud je sjednána na dobu delší než 14 kalendářních dní a sjednaná částka započitatelného příjmu dosahuje částky rozhodného příjmu, kterou je částka 2500 Kč.

Podmínkou PPM je 270 dní nemocenského pojištění během posledních dvou leta pokud aktuálně máš DPČ, pak nárok je. Samozřejmě se ale kalkuluje z výdělku na DPČ.

lachtanice86
Kelišová 6658 příspěvků 13.12.17 10:17

Nárok není.

simcacz
Nováček 6 příspěvků 13.12.17 10:19

Dpč mám asi od dubna, nicméně někdy je výdělek 1500, jindy 4000, žádný velký částky. Děkuji moc

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63733 příspěvků 3 inzeráty 13.12.17 10:19
@lucillee píše:
@simcacz Dohoda o pracovní činnosti zakládá účast na nemocenském pojištění, pokud je sjednána na dobu delší než 14 kalendářních dní a sjednaná částka započitatelného příjmu dosahuje částky rozhodného příjmu, kterou je částka 2500 Kč.

Což zrovna tohle bývá u DPČ dost často problém, neb tam ta částka sjednána nebývá…

simcacz
Nováček 6 příspěvků 13.12.17 10:20

Já to mám sjednaný na 100 kč/hod, ale záleží, jak zrovna jsou potřeba lidi, takže je to fakt jak kdy

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63733 příspěvků 3 inzeráty 13.12.17 10:24
@simcacz píše:
Já to mám sjednaný na 100 kč/hod, ale záleží, jak zrovna jsou potřeba lidi, takže je to fakt jak kdy

Jo, to je přesně to, o čem jsem psala, tedy ten potřebný příjem sjednaný nemáš a pak ano, jsi nemocensky pojištěna v měsících, kdy příjem nad 2500,– máš, v ostatních ne a pokud bys nastupovala na PPM v měsíci, kdy už tenhle příjem budeš mít splněný, tak bys nárok měla, ale v jiném ne… ono je to s DPČ obecně takové problematické v těchto směrech.

lucillee
Echt Kelišová 8473 příspěvků 1 inzerát 13.12.17 10:28
@j.a.n.i1 píše:
Což zrovna tohle bývá u DPČ dost často problém, neb tam ta částka sjednána nebývá…

jj určitě je potřeba toto si vždy ověřit, DPČ se dá koncipovat různě…já třeba měla vždy DPČ při polovičním úvazku prostě na polovinu svého původního platu a s předem domluveným úvazkem 80hodin, ale když je tam jen hodinová sazba a nastupuje se do práce dle potřeby, tak je to jak kdy…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Červená, barva Vánoc a krveprolití: Jak budou vypadat trhy v roce 2025

Zlatá, zelená a červená. Tradiční barvy Vánoc, z nichž ta poslední jmenovaná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >