Mám nárok na řádnou dovolenou po mateřské dovolené?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aledud
Kecalka 434 příspěvků 09.01.19 06:37
Nárok na ŘD po MD

Děvčata potřebuji si ověřit, po ukončení MD, zažádám o čerpání ŘD (mám nějakou starou nevyčerpanou před MD), ale mám nárok i za rok 2019? MD bude do 31.3., myslím že mám nárok na 3/12?

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2019: Aktuální info

Reakce:
Uživatel je onlinenonina
Závislačka 4096 příspěvků 09.01.19 07:26

Máš nárok, ale zaměstnavatel Ti letošní dovolenou nemusí nechat vybírat. Termín dovolené totiž může v plné výši určit zaměsatnavatel - pokud by se nedalo domluvit, tak nic nenaděláš.Stejně tak dovolenou z loňského roku Ti musí umožnit vybrat , ale do 30.6. může sám určit termín, který bude vyhovovat jemu.

aledud
Kecalka 434 příspěvků 09.01.19 07:28

Já myslela čerpání po mateřské dovolené - před rodičovskou dovolenou, tam je vyjímka, že umožnit musí, ale nevím jestli je nárok.

Miasofi
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 09.01.19 07:33
@aledud píše:
Děvčata potřebuji si ověřit, po ukončení MD, zažádám o čerpání ŘD (mám nějakou starou nevyčerpanou před MD), ale mám nárok i za rok 2019? MD bude do 31.3., myslím že mám nárok na 3/12?

To bys měla mít nárok na celoroční dovolenou ne?

Uživatel je onlinenonina
Závislačka 4096 příspěvků 09.01.19 07:41
@aledud píše:
Já myslela čerpání po mateřské dovolené - před rodičovskou dovolenou, tam je vyjímka, že umožnit musí, ale nevím jestli je nárok.

Aha, tak to jsem špatně četla. Informace co jsem psala jsou k případu ukončení RD. Omlouvám se.

Kajak18
Kecalka 350 příspěvků 09.01.19 07:42

Do 31.3. budeš mít „odpracováno“ šedesát dní, takže ti náleží celá dovolená za rok 2019.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1391 příspěvků 09.01.19 10:22
@Kajak18 píše:
Do 31.3. budeš mít „odpracováno“ šedesát dní, takže ti náleží celá dovolená za rok 2019.

Za předpokladu, že pracovní poměr bude trvat po celý rok 2019.

aledud
Kecalka 434 příspěvků 09.01.19 10:28

Děkuji všem, vše jsem našla krásně rozepsáno na penize.cz (jsou tam i příklady) a ano PP pokračuje na neurčito

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >