Nárok na rodičák při dohodě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.19 19:51
Narok na rodicak pri dohode

Ahoj holky. Chci se poradit. Chodila jsem do prace, kde jsem mela odpracovano od 1.6. do 18.10.2018 vkuse. Jenze potom jsem odesla z prace a hledala si jinou praci a tyden na to jsem otehotnela a zjistila, ze jsem ve 2.mesici tehotenstvi. Nasledne jsem si teda nasla praci z domu na dohodu, kterou delam doted. Zdravotko si platim od toho rijna doted. Na pracak se muzu nahlasit 1.5. 2019 jenze s dohodou to nejde. V cervenci rodim. Kdyz bych se teda nesla hlasit na pracak a dal si platila zdravotni pojisteni do toho cervence, mam narok normalne na rodicak? Daji mi ho hned po porodu? Kamaradka delala na dohodu a ma normalne rodicak na 3 roky tak nevim :/. Slysela jsem ze si muzu vzit i od pritele nejake mesice abych mela treba materskou. Ale nevim jestli by slo si pridat 7-8 mesicu jelikoz mam odpracovano vkuse v jedne praci tak jak jsem psala na zacatku. Hlavne mi jde o to jestli mam narok na rodicak kdyz delam na dohodu od rijna. Dekuji za rady.

Reakce:
Šáruší
Ukecaná baba ;) 2179 příspěvků 08.04.19 19:54

ano, na rodičák má nárok úplně každý a na tři roky to lze volit. Respektive už se nevolí roky, ale měsíční částka, ale ano, na tři roky to jde.

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33819 příspěvků 08.04.19 19:54

nárok na rodičovský příspěvek má každý

Cenarius
Kecalka 343 příspěvků 09.04.19 10:25

Rodicak si muzes dat jak chces, jen strop pro tebe bude 7600/mesic. A na materskou muze jit manzel. Jen s ditetem budes doma ty a on si musi v praci zajistit druhou smlouvu na tu dobu co na ni jakoby bude. Uz se to tu nekolikrat resilo, pohledej ve starsich diskuzich.

Kajka9
Závislačka 3832 příspěvků 1 inzerát 09.04.19 10:36

myslíš náhodou mateřskou? musíš mít odpracováno 270 dní za poslední rok pokud zkončí smlouva musíš stihnout na mateřskou nastoupit do 180 dní ..
Rodičák dostane každá

Váš příspěvek
Reklama