Nárok na rodičovský příspěvek - otec cizinec

2722
6.6.17 19:31

Narok na rodicovsky prispevek / otec cizinec

Holky chci se zeptat, muzu mit problem s priznanim rodicovskeho prispevku pokud bude v rodnem liste zapsan otec ditete, ktery je cizinec? Je to obcan EU a pracuje tady. Nikdy by me nenapadlo ze by s tim mohl byt problem ale nekdo mi to ted rikal, ze by s tim problem byt mohl 8o. mate nekdo zkusenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13197
6.6.17 19:52

To je prece hloupost ne? Vzdyt rodicovsky prispevek budes pobirat ty…
Takze urcite to vliv nema

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2722
6.6.17 19:58
@katkalaila píše:
To je prece hloupost ne? Vzdyt rodicovsky prispevek budes pobirat ty…
Takze urcite to vliv nema

Ja cetla ze prave jsou posuzovani oba rodice ne jen matka tak nevim.. snad s tim tedy nebude problem :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13197
6.6.17 20:01

@zudina muj manzel je taky eu ma trvaly pobyt a ani jednou jsem problem s rodicovskym prispevkem problem nemela.
A narok na rodicovsky prispevek mas snad automaticky ;) takze se nemas ceho bat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4496
6.6.17 20:09

Záleží zdá má trvalý pobyt v CR

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
545
6.6.17 20:27

@katkalaila Narok nemas automaticky, musis si. o RP zazadat.
Kdyz je otec cizinec, musis vyplnit jeste dalsi formulare navic a donest radu podkladu. Urad prace chce proste mit jistotu, ze nepobiras RP jeste jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13197
6.6.17 20:39
@murra píše:
@katkalaila Narok nemas automaticky, musis si. o RP zazadat.
Kdyz je otec cizinec, musis vyplnit jeste dalsi formulare navic a donest radu podkladu. Urad prace chce proste mit jistotu, ze nepobiras RP jeste jinde.

Tak se omlouvam ale ja nikdy nemusela nic extra vyplnovat jedine co chteli na matrice videt byl platny doklad jak z rodne zeme tak trvaly pobyt a to bylo vse rodila jsem 2014 a 2015

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2722
6.6.17 20:44

On trvaly pobyt nema, uz 5 let tu pracuje ale trvaly pobyt ma v jine zemi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13197
6.6.17 20:55

@zudina tak ma aspon praconi vizu nebo je tu na cerno?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2722
6.6.17 20:59
@katkalaila píše:
@zudina tak ma aspon praconi vizu nebo je tu na cerno?

Nacerno nepracuje ma normalni platnou smlouvu a vizum nepotrebuje protoze je obcan EU

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
545
6.6.17 22:07

Manzel je take obcan EU, pracuje tu, ma tu pouze prechodny pobyt. Absolvovala jsem to celkem 3× v letech 2012, 2014 a 2016. Já jsem musela navíc vyplnovat dotazník a dalsi formular pro spolecne posuzované osoby. Navic chteli potvrzení o trvani pracovniho pomeru a kopii pracovni smlouvy a to jak pro manzela, tak pro me. Pak kopii povoleni k pobytu, kopie karticek zdravotniho pojisteni vsech clenu rodiny, oddaci list atd. Celkem otrava.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2722
6.6.17 22:16
@murra píše:
Manzel je take obcan EU, pracuje tu, ma tu pouze prechodny pobyt. Absolvovala jsem to celkem 3× v letech 2012, 2014 a 2016. Já jsem musela navíc vyplnovat dotazník a dalsi formular pro spolecne posuzované osoby. Navic chteli potvrzení o trvani pracovniho pomeru a kopii pracovni smlouvy a to jak pro manzela, tak pro me. Pak kopii povoleni k pobytu, kopie karticek zdravotniho pojisteni vsech clenu rodiny, oddaci list atd. Celkem otrava.

Tak to se mam na co tesit teda 8o pritel tu ale nema ani prechodny pobyt, pouze tu legalne pracuje, tak nevim jak to bude.. snad ten rodicovsky prispevek dostanu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.6.17 09:01

@zudina

dostaneš, oni ti poradí. Já v době kdy jsem žádala o RP nebyla vdaná, a tehdy přítel tu neměl ani přechodný pobyt. Prostě jsme donesli a vyplnili to co po nás chtěli a bylo, neměl z toho zbytečné obavy.

• Nahlásit
  • Citovat
2722
7.6.17 09:09
@Anonymní píše:
@zudinadostaneš, oni ti poradí. Já v době kdy jsem žádala o RP nebyla vdaná, a tehdy přítel tu neměl ani přechodný pobyt. Prostě jsme donesli a vyplnili to co po nás chtěli a bylo, neměl z toho zbytečné obavy.

Dekuju moc za povzbuzeni! snad to dopadne dobre, mozna s tim akorat bude vic papirovani. Diky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
545
7.6.17 11:34

Prispevek urcite dostanes, ale bude to papirovani. Ono take zalezi na urednici, ktera te bude mit na starost. Po me takhle jedna pani chtela vypis z katastru nemovitosti ( protoze bydlime v mem byte a manzel se tudiz nemohl prokazat najemni smlouvou) a kopie zdravotnich zaznamu deti. To jsem odmitla a resila jsem to s hlavnim metodikem, ktery pak pani poucil. Tak drzim palce, at mas nejakou prima urednici. A pokud na penize spechas, radeji zazadej driv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama