Nárok na RP, přítel pracující v Německu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bebinaa
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 05.11.14 16:03
Nárok na RP, přítel pracující v Německu

Ahoj,

prosím nemá někdo zkušenost se žádostí o RP v Německu?
Byla jsem na úřadě, a tam mi bylo řečeno, že jelikož přítel pracuje v DE, tak v ČR nemám nárok a mám si prý zažádat tam. Paní mi nebyla schopna říct, které dokumenty, formuláře a ostatní věci budou nutny k vyřízení, takže si absolutně nevím rady jak na to.

Nemáte někdo prosím zkušenost s postupem o žádost v Německu?
 Děkuji

Reakce:
xxjaja
Kecalka 307 příspěvků 05.11.14 16:13

Pokud ja vim, tak si mas zazadat tam, ale oni neplati rodicak tak dlouho, takze ten rozdil pak stejne doplaci CR

kometa32
Extra třída :D 13148 příspěvků 05.11.14 16:31

@bebinaa V Německu ti budou vyplácet RP pouze 12 měsíců. Pak tě budou vyplácet tady. Jaké to byly formuláře si už nepamatuji, ale bylo to vyřízené raz dva, žádné čekání.

xxjaja
Kecalka 307 příspěvků 19.11.14 08:49

Dnes mi ze socialky napsali ze ztratim narok na RP tady… vzdyt to je blbost ne, kdyz jsem tu stale zamestnana a po rodicaku se sem i vratim do pracs ne?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Proměna Sanny z VyVolených: Ze čtvrttunové ženy je dnes krasavice

Žádný jiný účastník reality show VyVolení neměl takové tělesné proporce jako... číst dále >

Obří pavouk i netopýr nebo příšera z moře. I takový horor dokáže nachystat příroda

Příroda občas dokáže divy. Zdaleka však ne jen takové, které nás ohromí a... číst dále >